Sytuacja na drogach w okresie Wszystkich Świętych

Sytuacja na drogach w okresie Wszystkich Świętych

W okresie świątecznym 1 - 4 listopada 2012 r. spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu na drogach.

Kierowców samochodów ciężarowych będzie obowiązywał zakaz ruchu. Dla zminimalizowania utrudnień wszędzie, gdzie będzie to możliwe, wstrzymane będą prace remontowe.

Poprawę sytuacji na drogach zapewniło też oddanie do ruchu przed 1 listopada blisko 100 km nowych dróg, w tym: ponad 80-kilometrowego odcinka trasy S8 od granicy województwa mazowieckiego do Piotrkowa Trybunalskiego (w miniony piątek zostało zlikwidowane ostatnie utrudnienie na tej trasie - przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną w miejscowości Babsk), wiaduktu na węźle Radziejowice oraz kilometrowego odcinka drogi w rejonie Adamowic, węzła Wiskitki w okolicy Żyrardowa łączącego drogę krajową nr 50 z autostradą A2, 8 kilometrowego fragmentu S11 od węzła Poznań Północ do węzła Poznań Rokietnica.

Dla poprawy płynności ruchu na drogach w okresie świątecznym (1-4 listopada) zostały wstrzymane , tam gdzie to możliwe, prace remontowe i modernizacyjne, a w miejscach, gdzie będzie taka konieczność, ruch będzie sterowany ręcznie.

W wielu miejscach prace remontowe przyspieszono, np. na odcinku S8 od miejscowości Bąkowiec do Emilanów w woj. łódzkim, w województwie małopolskim na dk 28 w trzech miejscowościach Trzetrzewina, Biała Niżna, Gródek, zakończy się również remont przepustu na dk 28 w m. Raba Niżna. Na dk 12 w województwie łódzkim, na odc. Wadlew - Piotrków Trybunalski w m. Grabice w okresie 1-4.11 prace zostaną wstrzymane i będą udostępnione 2 pasy ruchu. Roboty zostaną wznowione po 4.11.

W ramach ułatwień dla kierowców przeprowadzono również weryfikację oznakowania w rejonie cmentarzy. Tam, gdzie było to konieczne, dla poprawy czytelności oznakowania, ustawiono dodatkowe znaki i tablice informacyjne.

W dniu 31 października, w godzinach od 18.00 do 22.00 i 1 listopada od 8.00 do 22.00, w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Szczegółowe informacje o warunkach drogowych panujących na drogach krajowych dostępne są pod całodobowym numerem infolinii drogowej GDDKIA 19 111 oraz w serwisie internetowym GDDKiA w zakładce "Serwis dla kierowców", gdzie można sprawdzić aktualne warunki przejazdu, zaplanować podróż i skorzystać z podglądu dróg krajowych na mapie kamer monitorujących.


4trucks.pl / Drogi Zaufania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL