Testy opon Goodyear LHT II do naczep

Testy opon Goodyear LHT II do naczep

Opony_Goodyear__600

Testy przeprowadzono podczas wprowadzania na rynek nowej generacji naczep BERGERecotrail. Specjaliści firmy Berger uznali, że stosowanie opon Goodyear LHT II zwiększa wydajność transportu, przez co staje się on bardziej przyjazny środowisku. Berger od dwóch dekad zajmuje pozycję lidera, pod względem wydajności transportu, wśród europejskich producentów naczep.

Naczepy wyposażone w opony Goodyeara produkowane są od jesieni 2010 r. Jak dotąd zamówiono prawie 500 naczep, z czego połowę już dostarczono odbiorcom. Zdaniem klientów opony Maraton LHT II doskonale pasują do nowych przyczep  - łączą w sobie optymalne właściwości ekonomiczne i ekologiczne dzięki wykorzystaniu zielonej technologii w transporcie towarów.

 - Opony Goodyear Marathon LHT II odgrywają kluczową rolę w tym, aby w nowej generacji naczep BERGERecotrail móc osiągnąć założone cele w obszarze wydajności. Opony te przyczyniają się do optymalizacji masy naczepy, co zwiększa jej ładowność i zapewnia maksymalną lekkość, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów bezpieczeństwa i właściwości operacyjnych - powiedział David Gulda, Dyrektor ds. Techniki samochodowej firmy Berger.

Goodyear Marathon LHT II to najnowsza generacja opon do naczep przeznaczonych do transportu dalekiego zasięgu, które znacząco redukują zużycie paliwa i emisję CO2. Łączą w sobie niskie opory toczenia z doskonałą przyczepnością na mokrej nawierzchni. Zapewniają krótszą drogę hamowania - szczególnie na mokrych drogach. Opona LHT II jest o 7,5 kg lżejsza niż jej poprzedniczka, co zwiększa ładowność 3-osiowej naczepy o dodatkowe 45 kg. To oznacza 13,5 tony na ciężarówkę każdego roku  lub ładowność wyższą o 5000 ton dla floty 400 pojazdów.

Gwarantują  one obniżone średnie zużycie paliwa i bardzo niską emisję hałasu, a wszystko to dzięki ich budowie. Marathon LHT II są najnowszymi oponami z linii produktów Goodyear w technologii Max Technology FuelMax. Do linii tej należą opony ciężarowe na oś sterującą Marathon LHS II i Marathon LHD II  - opony na oś napędową do dalekiego transportu.

- Testowaliśmy nowe opony w wielu różnych operacjach transportowych. Na dystansie czterech milionów kilometrów wpływ opon na zużycie paliwa był zaskakująco wysoki. Wydajność hamowania na mokrych lub ośnieżonych nawierzchniach jest doskonała. Ponadto regularnie sprawdzano rowki w bieżniku. Po sześciu miesiącach stosowania opon Marathon LHT II w stu pojazdach flotowych zużycie było mniejsze, niż w tradycyjnych oponach -  podsumował dr D.Gulda.
 
Oferta koncernu Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, usługa Mobility, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutionsTM oraz technologia Goodyear Retread. Goodyear może zaproponować najszerszy w branży zakres usług dedykowanych.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 55 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.


- Opony Goodyear LHT II mają znaczący wpływ  na redukcję zużycia paliwa, a bieżnik zużywa się wolniej niż w konkurencyjnych oponach - stwierdził Berger, austriacki producent lekkich naczep, po kilkumiesięcznych testach tych opon.

Źródło: Goodyear Dunlop Tires Polska

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL