Nowe gwiazdy klasy ciężkiej Iveco na IAA 2012

Nowe gwiazdy klasy ciężkiej Iveco na IAA 2012

Na 64. Międzynarodowej Wystawie Pojazdów Użytkowych (IAA) w Hanowerze, odbywającej się w dniach od 20 do 27 września 2012 roku, Iveco prezentuje nowe modele ze swojej oferty pojazdów ciężkich: nowego STRALISA i nowego Trakkera.

Nowy STRALIS w centrum uwagi
Po premierze 1 lipca nowy STRALIS debiutuje przed większą międzynarodową publicznością wraz z dwiema ważnymi nowościami w ofercie silników spełniających normę Euro VI. Pojazd, który jest odpowiedzią Iveco na potrzeby współczesnej branży transportowej, może być wyposażony w nowe, potężne silniki: Cursor 9 o mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym 1700 Nm, stanowiący szczególnie konkurencyjną opcję w pojazdach przeznaczonych do transportu paliw, lub Cursor 11 (480 KM i 2250 Nm), oferujący takie same osiągi, jak jednostka 13-litrowa przy zdecydowanie mniejszej masie i niższym zużyciu paliwa.

iaa iveco-stralis

Wraz z nowym STRALISEM Iveco wprowadza strategię szczególnej dbałości o zaspakajanie potrzeb klienta poprzez zmniejszenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) nawet o 4% przy eksploatacji na dalekich trasach. W pojeździe zastosowano wysoce innowacyjną technologię silnikową, czyli opatentowany przez FPT Industrial system Hi-eSCR, umożliwiający spełnienie wymagań normy Euro VI bez zwiększania zużycia paliwa.

Kolejną nowością w 2012 roku prezentowaną w Hanowerze jest STRALIS LNG Natural Power, czyli wersja napędzana skroplonym gazem ziemnym, nadająca się doskonale do dystrybucji towarów na średnich trasach i realizowania nocnych dostaw. Sprzedaż STRALISA z instalacją gazu ziemnego rozpoczęła się w Europie w bieżącym roku.

STRALIS Emotional: nowość z "super wyposażeniem"
Jednym z nowych modeli klasy ciężkiej prezentowanych przez Iveco jest STRALIS Emotional z bogatą ofertą akcesoriów zwiększających przyjemność z prowadzenia pojazdu oraz zapewniających pełen relaks w kabinie. Obydwa te aspekty korzystnie wpływają na wydajność pracy kierowcy i bezpieczeństwo.

Nowy Trakker: kabina przeprojektowana pod kątem większego komfortu
W ramach pełnej odnowy oferty pojazdów ciężkich Iveco przygotował światową premierę nowego Trakkera, czyli terenowego pojazdu budowlanego z całkowicie zmodernizowaną kabiną. Została ona zaprojektowana pod kątem zwiększenia komfortu pracy i przebywania w jej wnętrzu, czyli czynników uznawanych za fundamentalne dla wydajności i bezpieczeństwa.

iaa iveco trakker

Nowy Trakker porusza się sprawnie nawet w trudnym terenie. Silniki Cursor (8 i 13 Euro V) zapewniają odpowiedni zapas mocy, wieloletnią bezawaryjną eksploatację i gotowość do pracy przez 365 dni w roku. Nowy Trakker znacznie podnosi wydajność, oferując komfort na poziomie pojazdu przeznaczonego do eksploatacji szosowej nawet na placu budowy i poza utwardzoną nawierzchnią.

Trakker Dakar
Iveco wystawia także egzemplarz Trakkera, którym jeździł mistrz Miki Biasion, uczestnik Rajdu Dakar 2012. Niedawno pojazd ten zajął pierwsze miejsce w innej międzynarodowej imprezie - 29. Baja España-Aragón - szóstych zawodach w ramach mistrzostw świata Rallyes Tout Terrain.

IVECO-DAKAR

Stoisko Iveco 
Pojazdy klasy ciężkiej na pierwszym planie
Stoisko Iveco o powierzchni przeszło 2000 metrów kwadratowych zostało zbudowane z podobnych materiałów i z wykorzystaniem podobnej kolorystyki co Fiat Industrial Village w Turynie Znalazły się na nim najbardziej reprezentatywne modele z poszczególnych klas. Stoisko jest podzielone na sekcje odpowiadające poszczególnym kategoriom oferty.

Centralne miejsce zajmują pojazdy ciężkie, a tuż obok umieszczono ekspozycję silników i technologii silnikowych. Wokół centralnej części stoiska ustawiono pojazdy z pozostałych klas, w tym lekkie i średnie samochody ciężarowe, minibusy i autobusy oraz pojazdy budowlane.
Na pozostałej powierzchni stoiska, obok konkretnych produktów, Iveco stara się także pokazać, jak ważny w strategii firmy jest klient. Począwszy do fazy projektowania, aż do wprowadzenia pojazdu na rynek oraz od pomocy technicznej, aż do przygotowania usług finansowych dostosowanych do potrzeb klienta, najważniejsza jest zawsze wartość tworzona dla tych, którzy będą na co dzień korzystać z pojazdów Iveco w swojej pracy.

Innowacyjne technologie silnikowe FPT Industrial w centralnej części stoiska
Strefa poświęcona technologii silnikowej, urządzona w centralnej części stoiska, jest zdominowana przez silniki Euro VI opracowane przez FPT Industrial, czyli jeden z najważniejszych działów Fiat Industrial, odpowiadający za dostarczanie innowacyjnych rozwiązań silnikowych dla wszystkich spółek należących do Grupy. Począwszy od silników spełniających normę Tier IV dla CNH, a następnie dzięki w pełni opatentowanemu zaawansowanemu systemowi redukcji katalitycznej High Efficiency SCR (HI-eSCR), przewaga FPT Industrial nad konkurencją jest bezdyskusyjna. Technologia oczyszczania spalin zastosowana przez FPT Industrial w pojazdach zgodnych z normą Euro VI jest unikatowa i niespotykana u innych producentów, ponieważ umożliwia spełnienie rygorystycznych wymagań dotyczących ograniczenia emisji tlenków azotu za pomocą samego systemu redukcji katalitycznej bez recyrkulacji spalin.

Pojazdy klasy lekkiej i średniej na wystawie
Na stoisku nie zabraknie także przedstawicieli klasy średniej (Eurocargo) i lekkiej (Daily). Łącznie firma wystawia trzy egzemplarze Daily, w tym jeden elektryczny. Pojazd ten charakteryzuje się dużą niezawodnością i doskonale sprawdza się w mieście, na przykład przy realizacji dostaw "od drzwi do drzwi" lub w przewozach osób.

W klasie średniej firma prezentuje Eurocargo, który jest najwyżej cenionym w Europie modelem wykorzystywanym w dystrybucji na średnich dystansach. Jego wersja Euro V EEV wciąż jest niekwestionowanym wzorem i liderem na rynku europejskim w segmencie pojazdów do dopuszczalnej masie całkowitej od 6 do 19 ton.

Ekspozycja zewnętrzna: jazdy próbne elektrycznym Daily
Pojazdy Iveco są wystawione również na ekspozycji zewnętrznej. Można tam zobaczyć między innymi cztery egzemplarze Daily, dwa Eurocargo, w tym jeden z napędem na gaz ziemny, dwa nowe Trakkery, dwa STRALISY Hi-Way i trzy inne STRALISY Hi-Road ze średnią kabiną, Daily Minibus, Crossway LE i Leoncino. W wyznaczonej części ekspozycji zewnętrznej goście mogą testować elektryczne Daily.

iaa iveco-hi-way   IVECO-HI-WAY

Strefa innowacji: Koncepcja podwozia "Iveco Dual Energy"
Stałemu zaangażowaniu Iveco w badania nad nowymi rozwiązaniami technicznymi i możliwymi przyszłymi koncepcjami poświęcona jest strefa innowacji, w której firma prezentuje koncepcyjne podwozie "Iveco Dual Energy" przeznaczone do pojazdów z hybrydowym napędem elektryczno-wysokoprężnym.

W tej samej strefie Iveco przedstawia fotele z opracowanymi przez firmę Dainese kopertowymi poduszkami powietrznymi D-air, zapewniającymi ochronę całego ciała człowieka.

Usługi posprzedażne i finansowe
Dbałość o klientów podkreślono wyznaczeniem osobnej strefy poświęconej wyłącznie usługom posprzedażnym. W wygodnej przestrzeni goście mogą się zapoznać z szeroką ofertą usług i produktów, takich jak między innymi części zamienne i akcesoria.

Wszystkie produkty i usługi składające się na ofertę posprzedażną Iveco są projektowane i stale ulepszane pod kątem zapewnienia klientom możliwości pełnego korzystania z obsługi technicznej i finansowej zarówno w chwili zakupu pojazdu, jak i w całym cyklu jego eksploatacji. Tuż obok znajduje się stanowisko Iveco Capital, czyli działu zapewniającego klientom kompleksową obsługę finansową.

"Iveco Dual Energy" w lekkich pojazdach ciężarowych przyszłości
Starając się sprostać coraz większym wymaganiom w zakresie mobilności zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju czyli idei łączenia wzrostu gospodarczego z ochroną środowiska, Iveco cały czas prowadzi badania nad nowymi rozwiązaniami technicznymi.

Efektem tej innowacyjności jest Iveco Dual Energy - technologiczna koncepcja z podwoziem stanowiącym propozycję do wykorzystania w lekkich pojazdach przyszłości, prezentowana w strefie innowacji Iveco w Hanowerze. Iveco Dual Energy to wyjątkowo elastyczna technologia przeznaczona do lekkich pojazdów użytkowych, umożliwiająca przełączanie się między najbardziej odpowiednimi źródłami energii w zależności od misji realizowanej przez pojazd.

System jest oparty na dwóch rodzajach napędu - elektrycznym, zapewniającym zerową emisję i niski poziom hałasu, oraz hybrydowym (termoelektrycznym), przeznaczonym do pokonywania dalszych tras poza miastem. W tym trybie zużycie paliwa i emisja CO2 mogą być mniejsze nawet o 25%. Zasadę działania napędu łatwo zrozumieć, dzieląc cykl jego pracy na kilka etapów: energia chemiczna paliwa zostaje zamieniona na energię mechaniczną, czyli ruch, natomiast energia kinetyczna, która mogłaby być bezpowrotnie tracona w czasie hamowania i zmniejszania prędkości, jest odzyskiwana i zamieniana na energię elektryczną magazynowaną w akumulatorze. W razie potrzeby energię tę można wykorzystać do napędu.


4trucks.pl / Iveco Poland

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL