Kamaz dla firmy Ostel z Radymna

Kamaz dla firmy Ostel z Radymna

Pełnonapędowy Kamaz 63501 8x8 z hakowym systemem załadowczym Hyvalift.

Krakowska spółka Kamaz Euro Trucks, krajowy reprezentant rosyjskiego producenta ciężarówek - koncernu Kamaz przekazała firmie Ostel z Radymna w województwie podkarpackim podwozie Kamaz typu 63501 8x8 wraz z hakowym systemem załadowczym Hyvalift.

Kamaz 63501 jest autem w układzie napędowym 8x8, wyróżniającym się bardzo dużą mobilnością terenową, oznaczającą wysoką zdolność radzenia sobie w trudnych i bardzo trudnych warunkach drogowych. Wynika to z budowy podwozia, doboru właściwych elementów w układzie napędowym oraz założenia właściwego ogumienia. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż w proponowanej kompletacji pojazd otrzymał szereg kluczowych komponentów pochodzących od znanych i renomowanych dostawców zachodnioeuropejskich. W efekcie zdecydowanej poprawie ulegają komfort pracy kierowcy i bieżąca obsługa serwisowo-naprawcza, koszty użytkowania ulegają zmniejszeniu, a ułatwiony dostęp do części zamiennych wpływa na zwiększenie stopnia gotowości technicznej ciężarówki. Kamaz 63501 ma wytrzymałą ramę podwozia typu drabinowego, odporną na skręcanie i zginanie. Dużym skokiem oraz wytrzymałością charakteryzuje się jego mechaniczne zawieszenie oparte na resorach piórowych z tyłu oraz resorach piórowych i amortyzatorach z przodu. Na każdym moście są również drążki stabilizatora. Poza tym Kamaza 63501 wyposażono w krótką, dzienną kabinę z niezależnym układem ogrzewania (Webasto) 14TC, 450-litrowy zbiornik paliwa oraz układ hamulcowy z systemem ABS Wabco. 

Kamaz 63501 8x8 - podwozie

Kamaz 63501 ma rozstaw osi 1940+3690+1320 mm, masę własną 10750 kg oraz dopuszczalną masę całkowitą 26900 kg, przy naciskach na osie 2x5600+2x7850 kg. Kamaz 63501 dla firmy Ostel w formie zabudowy otrzymał hakowe urządzenie załadowcze Hyvalift o udźwigu maksymalnym 20 ton, przeznaczone do samodzielnego załadunku i rozładunku kontenerów o długościach z przedziału 4650-7100 mm, wykonanych zgodnie z normą DIN 30 722. W urządzeniu zastosowano teleskopowane hydrauliczne ramię główne, układ pneumatycznego sterowania poszczególnymi funkcjami, hydrauliczną blokadę kontenera "Combilock" (zgodna ze standardem DIN 30 722) i dwa reflektory halogenowe służące do oświetlania pola pracy urządzenia. Ładunek jest przesuwany łagodnie po rolkach, wobec czego nie występują jego szarpania czy drgania tak jak w typowych urządzeniach. Mocowanie kontenera odbywa się hydraulicznie ze stanowiska sterowniczego. Przy rozładunku i załadunku pustego lub częściowo obciążonego kontenera istnieje ponadto możliwość zastosowania zwiększonych szybkości ruchu, przez odpowiednie przełączenie dźwigni sterowania, co skraca bezproduktywny przestój auta. Montaż urządzenia hakowego na podwoziu o wysokiej mobilności terenowej zdecydowanie podnosi uniwersalność wykorzystania pojazdu. 

Kamaz 63501 8x8  - 3

- Nasz klient działa głównie w branży leśnej. Potrzebował dobrego, wytrzymałego podwozia o dużej ładowności, zdolnego do operowania w trudnym terenie i jednocześnie elastycznego w eksploatacji. Kamaz 63501 z hakowym systemem Hyvalift idealnie spełnił te wymagania. Mocny silnik, dobra skrzynia biegów, duża ładowność, pojedyncze balonowe ogumienie z centralnym systemem pompowania kół, powodują, iż samochód doskonale radzi sobie na leśnych duktach i drogach piaszczystych. Poza tym klient docenia łatwość dokonywania napraw oraz odporność na złe warunki użytkowania. Pojazd jest wykorzystywany do wywozu kontenerów z wiórami drzewnymi - stwierdził Wojciech Traczuk, dyrektor spółki Kamaz Euro Trucks - Klient nabył Kamaza 63501, gdyż za rozsądne pieniądze wszedł w posiadanie pojazdu zdolnego do realizacji ciężkich prac, do tego pojazdu relatywnie taniego. To duży sukces Kamaza, ponieważ podkreśla naszą mocną pozycję w segmencie samochodów po części niszowych, które sprawdzają się tam, gdzie nie ważna jest przede wszystkim wyrafinowana technika, lecz istotne są prostota i trwałość konstrukcji. Kamaz taką pewność daje. - dodaje Dyrektor Wojciech Traczuk.


4trucks.pl / Kamaz Euro Trucks

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL