BZ WBK Leasing - pożyczka na pojazdy dla firm

BZ WBK Leasing - pożyczka na pojazdy dla firm

Polscy przedsiębiorcy przy zakupie samochodu ciężarowego lub specjalistycznego coraz częściej ubiegają się o dotacje unijne, a korzystną  formą sfinansowania pojazdu jest w takim przypadku pożyczka. Z tego powodu w BZ WBK Leasing w pożyczce można teraz wziąć praktycznie wszystkie kategorie pojazdów. Do tej pory taką możliwość dawał wyłącznie leasing.

Poza autami osobowymi, motocyklami i quadami, BZ WBK Leasing w ramach pożyczki finansuje teraz także samochody ciężarowe i o nadwoziu specjalizowanym, samochody specjalne, autobusy i autokary, naczepy i przyczepy oraz ciągniki siodłowe.

- Z zebranych przez nas informacji wynika, że rośnie zainteresowanie pożyczką jako formą finansowania pojazdów. Szczególnie w sytuacji, gdy przedsiębiorca chce skorzystać z dotacji unijnych, pożyczka jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia uzyskanie dotacji, która zostaje wypłacana jednorazowo. Dla mniejszych i średnich przedsiębiorców jest to spore udogodnienie. Biorąc pod uwagę bardzo dobre doświadczenia, związane z dotychczasową pożyczką na samochody osobowe, motocykle i quady, oraz coraz większe zainteresowanie klientów rozszerzyliśmy grupę pojazdów finansowanych w ramach tej oferty  - podkreśla Dariusz Sokołowski, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za segment finansowania pojazdów.

Spółki Leasingowe BZ WBK, poza rozwojem usług finansowania, konsekwentnie rozszerzają ofertę usług dodatkowych, przede wszystkim ubezpieczeń komunikacyjnych. W listopadzie firma zaproponowała swoim klientom promocję, która pozwala na wznowienie ubezpieczenia w 2012 r. w takiej cenie, jaką firma zapłaciła w 2011 r. Ofertę ubezpieczeń uzupełniają ubezpieczenia Assistance i Ochrona Prawna oraz program Bezpieczna rata.

- Pożyczka, która jest alternatywą dla kredytu bankowego i leasingu, ma szereg zalet. Umożliwia zaliczenie części odsetkowej raty do kosztów uzyskania przychodu, odliczenie podatku VAT oraz dokonywanie odpisów amortyzacyjnych -  komentuje Daniel Mrozek, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za rozwój oferty produktowej.

Źródło:  Spółki Leasingowe BZ WBK

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL