10 000 autobus MAN Lion’s City opuścił zakład produkcyjny

10 000 autobus MAN Lion’s City opuścił zakład produkcyjny

MAN_Lions-City__-_600

Już od blisko 15 lat MAN Bus produkuje w Polsce niskopodłogowe autobusy miejskie. W tym czasie wyprodukowano 10 000 pojazdów, które jeżdżą po ulicach wielu miast na całym świecie.  Na początku czerwca bieżącego roku linie produkcyjną opuścił 10 000 tysięczny autobus. Autobus spod znaku lwa dostarczono do niemieckiego klienta, przedsiębiorstwa komunikacyjnego VBL z Gummersbach w Nadrenii Westfalii.

Pojazdy te jeżdżą m.in. w Paryżu, Berlinie, Dubaju, Kopenhadze, Moskwie i w wielu innych europejskich metropoliach, w tym także w Warszawie i w Poznaniu. Zdobyły liczne nagrody w dziedzinie wzornictwa, takie jak red dot award, design award. Spełniają również najwyższe standardy ekologiczne. W  1996 r.  władze koncernu MAN podjęły decyzję o zlokalizowaniu fabryki produkującej autobusy miejskie w Sadach. W niespełna dwa lata od jej podjęcia rozpoczęto ich produkcję. Potrzeba było tylko 12 miesięcy, aby za bramy zakładu wyjechał setny autobus. Od  2002 r.  produkcja przebiega dwuetapowo. Szkielety autobusów produkowane są w Starachowicach, a montaż końcowy przebiega w Sadach.

W 2006 r.  w Starachowicach uruchomiona została linia kataforezy zanurzeniowej Jest to jedna z najnowocześniejszych, unikalny proces technologiczny specjalistycznego zabezpieczenia antykorozyjnego, które gwarantuje najwyższą jakość produktu. Od drugiej połowy 2011 r.  w Starachowicach produkowane będą również szkielety autokarów klasy VIP marki Neoplan. W 2009 r.  wybudowane zostało Centrum Obsługi Klienta, w którym klienci z całego świata w komfortowych warunkach dokonują odbioru zamówionych pojazdów. Dodatkowo zainwestowaliśmy w Halę Metod Produkcyjnych, w której badamy i testujemy nasze produkty przed wprowadzeniem ich do produkcji. Naszym priorytetem jest dostarczanie autobusów o najwyższej jakości. 250 lat historii Grupy MAN zobowiązuje nas do bycia niezawodnym. Już wkrótce kolejne inwestycje, które pozwolą nam na dalszy rozwój.

- To nasz ogromny sukces i powód do dumy. Ciągłe doskonalenie organizacji i fachowi pracownicy to podstawa naszego sukcesu. MAN Bus należy do czołówki firm motoryzacyjnych w Europie, a swój istotny wkład w rozwój całego koncernu mają polscy fachowcy. Czujemy się bardzo mocno związani z Polską. Cieszymy się, że dzięki autobusom z Sadów już od blisko 15 lat promujemy również region wielkopolski. Przyjeżdżający do nas Klienci są zachwyceni Poznaniem i tym, co oferuje on swoim mieszkańcom. Cieszymy się również, że możemy zaoferować ciekawe rozwiązania studentom politechniki poznańskiej. Uruchomiony w zeszłym roku program „Studiuj i Pracuj z MAN”, to możliwość zdobycia praktyki i pracy w różnych zakładach koncernu na całym świecie. Dla nas to możliwość znalezienia najlepszych z najlepszych, a dzięki takim ludziom zbudujemy kolejne 10 000 autobusów - mówi Hagen Steiner, Członek Zarządu MAN Bus.

Źródło: MAN Truck & Bus AG

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL