VDO Drive Time

VDO Drive Time

Wszystko o pojeździe i kierowcy.

Z początkiem września zadebiutował na polskim rynku VDO Drive Time (VDO DT). Jest to program bazujący na systemie do pobierania danych z tachografów cyfrowych - DLD wraz z anteną GPS.

Dzięki DLD i VDO Drive Time zarządzający flotą oprócz automatycznego pobierania danych z tachografu i karty kierowcy ma również możliwość śledzenia pojazdów z jednoczesnym przeglądem czasu pracy. Taki istny kombajn informacyjny pozwala na zmaksymalizowanie wykorzystania floty przy jednoczesnym skróceniu poświęcanego na to czasu.

Warto podkreślić, że VDO DT działa wyłącznie we współpracy z DLD Dalekiego Zasięgu, wykorzystując go jako hardware.

VDO Drive Time to przede wszystkim software track&trace i co jest szczególnie istotne dla firm transportowych, w bardzo przejrzysty sposób informujący o pozostałym czasie pracy, czy też odpoczynku. Jednoznaczne wykresy aktywności kierowcy przedstawiają na liniach czasu, jak długo kierowcy mogą jeszcze jechać bez ryzyka naruszenia przepisów prawa (bazując na regulacjach unijnych).

Raporty o czasie pracy kierowców, streszczające podstawowe informacje mogą być eksportowane do innych programów księgowych, dostępnych w firmie.

Jednakże najważniejsza funkcja VDO DT to śledzenie pojazdów w czasie rzeczywistym. Funkcja ta została bardzo szeroko rozbudowana przez producenta, co pozwala na otrzymanie informacji o tym, gdzie znajdują się w danej chwili pojazdy oraz kto je prowadzi i z jaką prędkością w danej chwili się porusza. Przebyte drogi pozostają w historii programu, co ułatwia planowanie tras w przyszłości tak, by były one ekonomiczniejsze i szybsze. Za pomocą linii czasu aktywności pojazdu zawsze wiadomo, jak wykorzystywana jest flota (ilość zatrzymań, czasu postoju itp.), a zdefiniowane obszary jazdy i raporty przemieszczeń pomagają szybko sprawdzić planowane trasy (jest to szczególnie ważne przy kwestiach bezpieczeństwa związanych z transportem przedmiotów wartościowych).

Dla używających urządzeń mobilnych przygotowane zostały również aplikacje na systemy iOS, Android i BlackBerry, za pomocą których poza łatwym przeglądem na mapie o obecności i używaniu pojazdów, dostajemy bardzo przejrzystą informację o każdym kierowcy - ile jeszcze pozostało mu czasu pracy danego dnia, ile w tygodniu, a ile w okresie dwóch tygodni.

Dodając do powyższych funkcji właściwości DLD Dalekiego Zasięgu, czyli pobieranie danych źródłowych źródłowych *.ddd z pamięci masowej i karty kierowcy zdalnie i bez konieczności użycia karty przedsiębiorstwa, otrzymujemy system, który spełnia swoje najważniejsze cele tj. przekazywanie istotnych informacji o pojeździe i kierowcy oraz zautomatyzowanie obowiązku pobierania danych z tachografu.


4trucks.pl / DRABPOL

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL