Plebiscyt - Najlepsze pojazdy użytkowe 2011

Plebiscyt  - Najlepsze  pojazdy  użytkowe 2011

plebiscyt_600

Mercedes-Benz zwyciężył w siedmiu kategoriach plebiscytu Najlepsze pojazdy użytkowe 2011, organizowanego przez wydawnictwo ETM-Verlag. Blisko 7700 czytelników branżowych tytułów wybrało najlepsze pojazdy użytkowe i usługi w ponad dwudziestu kategoriach.

Mercedes-Benz Sprinter zajął pierwsze miejsce w kategorii vanów o masie całkowitej do 3,5 t po raz 15. z rzędu. Z silnikiem wysokoprężnym OM 651  pojazd  spełnia normę emisji spalin Euro V, a opcjonalnie dostępna jest także wersja zgodna z EEV - obecnie dobrowolną i najsurowszą europejską normą emisji zanieczyszczeń w spalinach. Axor zwyciężył w kategorii ciężarówek dostawczych. Najnowsza, zaprezentowana w ubiegłym roku odsłona modelu kontynuuje udaną misję poprzednika, łącząc możliwości przewozu ciężkich ładunków z niskimi kosztami eksploatacji.

Actros zdobył najwyższe miejsce na podium w kategorii długodystansowych ciężarówek transportowych. Wybitne cechy modelu - wśród nich znakomity komfort jazdy i doskonała wydajność - mają swoje odbicie w statystykach sprzedaży. Jest to najpopularniejsza ciężarówka w klasie a jednocześnie lider w dziedzinie zużycia paliwa i bezpieczeństwa. W kategorii midibusów po raz kolejny zwycięstwo odniósł Mercedes-Benz Tourino. Kompaktowy autokar może zabrać na pokład do 38 pasażerów i od lat odnosi sukcesy w segmencie przewozów turystycznych. Pewną i bezpieczną jazdę gwarantuje umieszczony z tyłu silnik, niezależne przednie zawieszenie oraz kompletne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa (w tym system kontroli trakcji ESP).
Citaro  zdeklasował konkurencję w kategorii autobusów miejskich. Wynik 31 tys. sprzedanych egzemplarzy w ciągu 13 lat zapewnia mu tytuł najbardziej udanego autobusu miejskiego wszech czasów. Mercedes-Benz zaprezentował właśnie w Mannheim najnowszą generację Citaro. Trzecia odsłona modelu wyróżnia się nową stylizacją i projektem miejsca pracy kierowcy.

Uznanie zdobyły także produkty Mercedes-Benz CharterWay i TruckWorks, wyróżnione jako Najlepsza marka 2011. Pierwszy to dostawca usług finansowych dla pojazdów użytkowych . Został  on po raz piąty z rzędu wyróżniony w kategorii Wynajem/leasing.  W kategorii Serwis ciężarówek i przyczep główną nagrodę zdobyły usługi Mercedes-Benz TruckWorks. Kompleksowy serwis pojazdów użytkowych pod jedną marką grupuje znanych producentów przyczep, naczep, zabudów, układów hamulcowych i chłodni, oferując wykwalifikowany serwis w jednym miejscu. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 31 maja w Perkins Park w Stuttgarcie.

- Siedem pierwszych miejsc w kategoriach najlepszych pojazdów i marek to znak, że jesteśmy na dobrej drodze . Jesteśmy dumni z wyników i dziękujemy wszystkim czytelnikom ETM-Verlag za udział w plebiscycie -  mówi Andreas Renschler, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za Daimler Trucks & Buses.

Źródło: Daimler AG

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL