Opony ciężarowe Bridgestone ECOPIA

Opony ciężarowe Bridgestone ECOPIA

Radykalne zmniejszenie oporów toczenia bez zmniejszenia osiągów i bezpieczeństwa opon.

Nowe opony ECOPIA H-STEER 001 i ECOPIA H-DRIVE 001 (rozmiar 315/70 R22,5) zaprezentowane po raz pierwszy w Europie na targach opon Reifen Essen 2012 to najbardziej ekologiczne i ekonomiczne opony do samochodów ciężarowych opracowane kiedykolwiek przez Bridgestone.

Opony długodystansowe klasy premium ECOPIA zostały zaprojektowane dla świadomych znaczenia oszczędzania paliwa operatorów flot pojazdów długodystansowych i oferują radykalnie zmniejszone opory toczenia, zmniejszone zużycie paliwa i ograniczają wpływ na środowisko, a jednocześnie zachowują ogólny poziom bezpieczeństwa i parametrów opon.

Opony ECOPIA H-STEER 001 i ECOPIA H-DRIVE 001 wykorzystują mieszankę Bridgestone NanoPro-Tech™, która ogranicza straty energii we właściwej mieszance gumowej bieżnika podczas każdego obrotu koła. Zmniejszone straty energii przekładają się na niższy opór toczenia, a jednocześnie nie ulegają pogorszeniu inne parametry opony takie jak trakcja opon napędowych czy też przyczepność na mokrej nawierzchni i przebieg.

Opony nowego typu ograniczają zużycie paliwa o 4,4%
Niezależne testy drogowe* wykazały, że opony ECOPIA H-STEER 001 i ECOPIA H-DRIVE 001 zapewniają zmniejszenie oporów toczenia o odpowiednio 18,9% i 26,5% w stosunku do obecnej serii ECOPIA, co prowadzi do zmniejszenia zużycia paliwa o 4,4%. Przypomnijmy tu, że paliwo stanowi około 25% kosztów całkowitych transportu długodystansowego.

- Oprócz bardzo dobrych wyników niezależnych badań opinie klientów dotyczące nowych opon ECOPIA są również bardzo pozytywne - powiedział Harald Van Ooteghem, Starszy Manager ds. Planowania Marketingowego w Bridgestone Europe.

Od roku 2011 Bridgestone dostarcza opony ECOPIA H-STEER 001 i ECOPIA H-DRIVE 001 dla najważniejszych producentów pojazdów, do których w 2012 roku dołączą kolejni odbiorcy. Bridgestone prowadził także ograniczoną sprzedaż dla wybranych klientów w celu zebrania opinii przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek szerszej gamy rozmiarów w 2013 roku.


4trucks.pl / Bridgestone Europe

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL