Scania YETD 2012 - wygrywa Irlandczyk

Scania YETD 2012 - wygrywa Irlandczyk

Piękna srebrna Scania R - nagroda w finale konkursu Scania Young European Truck Driver 2012 pojedzie do Irlandii.

Gabriel Warde okazał się najlepszym kierowcą spośród 24 zwycięzców uczestników eliminacji krajowych.

Wielki finał odbył się w Szwecji w sobotnie przedpołudnie. Pierwszym zadaniem było cofanie zestawem do garażu pod kątem 90 stopni, omijając po drodze przeszkodę. Uczestnicy zostali podzieleni na 6 grup po trzy osoby. Do konkurencji były przewidziane 3 zestawy pojazdów. Z każdej grupy do dalszej rywalizacji mógł przejść tylko jeden zawodnik. Nie poszczęściło się Polakowi Wojciechowi Kobierowskiemu, który pomimo najlepszego czasu zebrał punkty karne.

finalisci 2 final-yetd 04 wojtek-ko

Zwycięzcami pierwszej rundy półfinałowej okazali się reprezentanci Czech, Irlandii, Holandii, Francji, Rosji i Niemiec. Dla nich zaplanowano konkurencję zwaną Knock the king, która polegała na strąceniu 4 czerwonych pachołków, przodem i tyłem naczepy. Z tego zadania zwycięsko wyszli: Rosjanin Dimitrey Semenov, Francuz Stephen Lacombe oraz Irlandczyk Gabriel Warde.

finalisci-3 knock-king finalisci-super-z 2

Ostania konkurencja miała wyłonić zwycięzcę. Organizatorzy postawili przed zawodnikami nie lada zadanie. Super Z - tak nazywała się „żmijka” którą należało przejechać tyłem a potem przodem strącając przy okazji wskazane pachołki. Można mówić o prawdziwym pechu Rosjanina, który wydawało by się, że jest liderem i zwycięży konkurs. Podczas dojazdu kończącego zadanie przewrócił dwa pachołki zamiast jednego. Musiał wysiąść z pojazdu, postawić słupki i od nowa strącić ten właściwy. Bezbłędnie trasę przejechał Gabriel Werde i to on zdobył tytuł najlepszego młodego europejskiego kierowcy  Scania 2012.
Następny konkurs Scania YETD za dwa lata.

(MB)
4Trucks.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL