Logica wykona audyt systemu poboru opłat drogowych w Polsce

Logica wykona audyt systemu poboru opłat drogowych w Polsce

Firma Logica będzie niezależnym audytorem elektronicznego poboru opłat drogowych w Polsce, który 1 lipca 2011 r. zaczęła eksploatować firma Kapsch TrafficCom Poland. Niezależny audytor będzie przez okres 88 miesięcy monitorować realizację 30 kluczowych parametrów serwisowych usługi elektronicznego poboru opłat drogowych, które wynikają z głównej umowy zawartej między Kapsch TrafficCom Poland i polską Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - GDDKiA. Za usługi audytorskie firma Logica otrzyma 7,7 milionów euro. Umowa obejmuje także opcję na dodatkowe usługi w wysokości 2,8 milionów euro.

W ramach tego projektu Logica wykorzysta międzynarodowy zespół ekspertów i spożytkuje bogate doświadczenia z projektów poboru opłat drogowych, które realizuje na Słowacji oraz w Czechach. W Polsce elektroniczny system poboru opłat drogowych zaczyna działać od 1 lipca bieżącego roku. System oparty jest na technologii mikrofalowej (DSRC), która jest stosowana również w Republice Czeskiej.

Elektroniczny pobór opłat drogowych w Polsce dotyczy ok. 1600 km autostrad, dróg szybkiego ruchu i wybranych dróg krajowych. W przyszłości zostanie rozszerzony na dalszą infrastrukturę dróg o zasięgu 7600 km. Opłaty drogowe będą obowiązywać wszystkie pojazdy o masie całkowitej powyżej 3,5 t. w zależności od przebytej odległości. Kontrakt na niezależny audyt polskiego systemu elektronicznego poboru opłat drogowych ma dla firmy Logica znaczenie lokalne i regionalne.

- Wzmacniamy lokalną pozycję na polskim rynku oraz pozycję regionalną w obszarze inteligentnych systemów transportowych. Cieszę się, że jesteśmy wiodącą firmą w obszarze doradztwa i audytu elektronicznego poboru opłat drogowych w Europie Środkowej, -  mówi Stefan Szabo, dyrektor generalny firmy Logica w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Źródło: Logica


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL