Nowa linia produktów Castrol Professional

Nowa linia produktów  Castrol Professional

oleje_castrol__600

Podczas II Ogólnopolskiego Kongresu Dealerów Samochodowych Castrol zaprezentował nową linię produktów Professional dostępnych wyłącznie w autoryzowanych serwisach samochodowych. Są to najbardziej zaawansowane technologicznie oleje w historii. Dzięki rewolucyjnej Fluid Strength Technology nowy Castrol EDGE Professional to najbardziej wytrzymały olej na rynku.

FST - Fluid Strength Technology, to największe osiągnięcie technologiczne opracowane w laboratorium Castrol. Dzięki niemu Castrol EDGE Professional stale adaptuje się i dopasowuje do potrzeb silnika. To pierwszy olej na rynku, który jednocześnie zapewnia wyjątkową ochronę przeciwzużyciową w ekstremalnych warunkach jazdy oraz dostarcza oszczędności paliwa, co umożliwia obniżenie emisji niebezpiecznych związków do środowiska przy niewielkich obciążeniach silnika.

- Do tej pory dostępne były oleje energooszczędne lub zapewniające lepszą ochronę przed zużyciem. Nowy Castrol EDGE Professional jest pierwszym olejem, który łączy w sobie te dwie korzyści. Jest on także wyjątkowo wytrzymały. Przeprowadzone testy udowodniły, że redukuje kontakt metal-metal o minimum 40 proc. w porównaniu z konkurencyjnym olejem-  wyjaśniał Paweł Mastalerek, kierownik działu technicznego Castrol w Polsce.

Castrol EDGE Professional został opracowany w technologii podwójnej filtracji, dotychczas stosowanej w produkcji olejów na pierwsze fabryczne zalanie silników. Daje ona pewność najwyższej jakości oleju. Potwierdzają ją liczne rekomendacje wiodących producentów samochodów, jak: Audi, BMW, Jaguar, Land Rover, MINI, SEAT, Skoda, Volvo i Volkswagen. Posiada również wyjątkowe, fluorescencyjne zabarwienie widoczne w świetle UV, które potwierdza jakość i oryginalność Professional. Pozwala on na naoczne odróżnienie Castrol EDGE Professional od konkurencyjnych produktów. Nowe oleje Castrol Professional są dostępne w sprzedaży od czerwca 2011 r., sukcesywnie zastępując poprzednie produkty.

Castrol Magnatec Professional to olej wyróżniający się technologią Inteligentnych Molekuł przylegających do ścianek silnika. Podobnie jak Castrol EDGE Professional jest opracowywany w technologii podwójnej filtracji i ma wyjątkową zieloną barwę.
-Wprowadzenie nowej oferty Castrol Professional to jedno z ważniejszych wydarzeń w ponad 112-letniej historii firmy. Od początku istnienia, czyli już od XIX w., priorytetami firmy były rozwój i badania naukowe, dzięki którym mogliśmy tworzyć pionierskie produkty. Dziś takim produktem jest nowy Castrol EDGE Professional. Z dumą prezentujemy filar nowej oferty dla punktów autoryzowanych oraz pierwszy i jedyny olej wykorzystujący adaptacyjną technologię FST -  powiedział Sławomir Radoń, Dyrektor Marketingu Castrol na Europę Środkową.

 Źródło: Castrol

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL