Wielofunkcyjna opona Continental HD Hybrid

Wielofunkcyjna opona Continental HD Hybrid

Conti_HD_HYBRID_2011_-_600

 

Opona Continental HD Hybrid w 2011r. poszerza swoje możliwości. Jako uniwersalna opona do użytku regionalnego oraz na długich dystansach znalazła swoje miejsce na europejskim rynku transportowym zaraz po wprowadzeniu do sprzedaży w zeszłym roku. Ta wyróżniająca się wśród innych opona ciężarowa dostępna jest także w całej gamie rozmiarów jako opona bieżnikowana - ContiRe.

Dzięki kombinacji rowków i bloków bieżnika idealnie sprawdza się we wszystkich zwykle spotykanych warunkach eksploatacji pojazdów ciężkich. Trójwymiarowa struktura bieżnika oparta jest na wyjątkowym zamyśle konstrukcyjnym o stałych proporcjach wzoru bieżnika. Od początku użytkowania aż do samego końca bieżnik opony HD Hybryd, składający się z rowków i bloków, zapewnia najniższy możliwy opór toczenia, a w rezultacie - najniższe możliwe zużycie paliwa.

W ciągu całego okresu użytkowania opony rowkowe elementy bieżnika stają się powoli lamelami, które gwarantują wysoką przyczepność. Wraz z postępem zużycia lamele, początkowo mające kształt kropli deszczu, stają się rowkami. W rezultacie liczba przyczepnych lameli i szczególnie cicho pracujących rowków w bieżniku nie ulega zmianie przez cały okres użytkowania opony HD Hybrid. Dodatkowa struktura bloków gwarantuje, że ta uniwersalna opona o znakomitych właściwościach trakcyjnych pokazuje cały swój potencjał nawet poza autostradami, w trudnych warunkach pogodowych.

Dzięki wszechstronności oraz szerokiej gamie rozmiarów HD Hybrid od Continental zdobyła duży udział w europejskim rynku pojazdów ciężkich. Continental HD Hybrid jest dostępna także jako opona bieżnikowana ContiRe w następujących rozmiarach: 295/60 R 22.5, 315/60 R 22.5, 295/80 R 22.5, 315/70 R 22.5 oraz 315/80 R 22.5. To opona segmentu Premium do całorocznego użytku zmniejsza koszty eksploatacyjne w branży transportowej.

 Źródło:  Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL