Nowa naczepa skrzyniowa - kurtyna od Schwarzmüller

Nowa naczepa skrzyniowa - kurtyna od Schwarzmüller

Schwarzmüller zaprezentował na targach w Hanzing po raz pierwszy swoją nową naczepę skrzyniową - kurtynę o zoptymalizowanej masie ULTRA-LIGHT.

Nowo zaprojektowana konstrukcja umożliwia ciężar własny na pusto od 4 800 kg a tym samym stanowi nowy trend w ograniczaniu emisji CO2.

Do nowej naczepy siodłowej zaprojektowano specjalną podłogę ze sklejki bez dotychczas popularnego wzmocnienia włóknem szklanym. Udało się to zrealizować we współpracy z różnymi dostawcami. Specjalna podłoga została skonstruowana tak, żeby przy grubości 24 mm posiadała takie samo dopuszczalne obciążenie osi, jak podłoga standardowa o grubości 27 mm.

Obciążenie użytkowe naczepy siodłowej - kurtyny jest wyższe w porównaniu do standardowych naczep nawet o 1 400 kg. Perforowana rama zewnętrzna oraz 23 pary pierścieni do mocowania ładunku 2,5 t zapewniają optymalne zabezpieczenie ładunku.

Nowe modele naczep skrzyniowych kurtyn ULTRA-LIGHT firmy Schwarzmüller zostały sprawdzone w testach praktycznych przez różnych klientów od stóp do głów. Firma Schwarzmüller chciała zapewnić tymi testami, że naczepy siodłowe sprawdzą się również w surowych warunkach zastosowania bez żadnych ograniczeń. Po udanym zaliczeniu ULTRA-LIGHT będzie dostępna dla klientów od 2013 roku.


4trucks.pl / Schwarzmϋller Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL