EFL z nową siedzibą Centrum Sprzedaży Poleasingowej

EFL z nową siedzibą Centrum Sprzedaży Poleasingowej

efl_wstega_-_600

Europejski Fundusz Leasingowy otworzył nową siedzibę Centrum Sprzedaży Poleasingowej w podwrocławskich Magnicach (gmina Kobierzyce). Jest to pierwsza w Polsce i jedyna w Europie Środkowo - Wschodniej placówka tego typu.

Początki inwestycji sięgają marca 2010 r., kiedy to miało miejsce zakupienie działki od Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W sierpniu 2010 EFL otrzymał pozwolenie na rozpoczęcie budowy. Prace zakończyły się w marcu 2011 r. wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu. Od kwietnia 2011. Centrum Sprzedaży Poleasingowej działa w nowej lokalizacji w Magnicach.

Inwestycja największej firmy leasingowej w Polsce ma na celu wprowadzenie nowej jakości obsługi klientów, dokonujących zakupu poleasingowych samochodów i sprzętów. Ma również za zadanie usprawnienie procesu sprzedaży i zwiększenie jej efektywności.

- Otwarcie Centrum wiąże się z jakościową zmianą procesu redystrybucji. Jest to pierwsze w Polsce i jedyne w tej części Europy miejsce o charakterze dużego “hipermarketu” w branży po-leasingowej. W ten sposób stawiamy wyzwanie konkurentom, którzy, jak się spodziewamy, pójdą w kierunku centralizacji. A jakie cele ma EFL na najbliższy okres?  Myślę, że podwojenie obrotów jest w naszym zasięgu -  mówi Andrzej Krzemiński, Prezes Zarządu EFL.

W chwili obecnej klienci odwiedzający nowo powstałe Centrum mają możliwość wzięcia udziału w licytacjach wybranego pojazdu, odbywających się na portalu www.aukcje.efl.pl. Mogą jednocześnie osobiście obejrzeć licytowane sprzęty, które znajdują się na parkingu  Centrum. Docelowo proces sprzedaży ma ewoluować z formy licytacji do bezpośrednich zakupów, pozwalając nawet na dokonanie zakupu od ręki.

 - Europejski Fundusz Leasingowy wybrał najlepszy grunt inwestycyjny w Polsce. Zdobyliśmy to miano w 2010 roku i ciągle się rozwijamy. Centrum Sprzedaży Poleasingowej mieści się w trzecim zagłębiu  przemysłowo - ekonomicznym na terenie gminy. Pierwszym są Bielany Wrocławskie, a drugim strefa ekonomiczna w Biskupicach Podgórnych. Jednym z  atutów  strefy Magnice (Domosław) jest bezpośrednie sąsiedztwo Autostradowej Obwodnicy Wrocławia -  mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.


W obrębie  Centrum znajdują się: budynek biurowy o powierzchni 304,80 m2, budynek magazynowy o powierzchni 2.534,50 m2,  teren wraz z utwardzonym placem parkingowym o powierzchni 26.320,70 m2 , teren nieutwardzony będący rezerwą pod rozbudowę, o powierzchni 20.883 m2 Generalnym wykonawcą inwestycji jest Ekodynamic  z Wrocławia.
- Kluczem do sukcesu i szybkiej realizacji projektu była świetna współpraca z gminą. Zaledwie rok trwało wcielenie pomysłu w życie, z czego połowę czasu zajęła budowa. Nowa siedziba Centrum Sprzedaży Poleasingowej to ogromna inwestycja, która opiewa na kwotę 15 milionów złotych.  Od jakiegoś czasu istniała konieczność  zmiany miejsca, ponieważ poprzednia placówka nie odpowiadała skali EFL, ani obrotowi, który realizujemy. W ciągu roku obracamy ponad 3 tysiącami sztuk sprzętu poleasingowego i powindykacyjnego o wartości około 100 milionów złotych -   tłumaczy Andrzej Krzemiński.

Źródło: Europejski Fundusz Leasingowy

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL