Nowa organizacja ruchu na Powiślu

Nowa organizacja ruchu na Powiślu

Od świtu na Powiślu obowiązuje całkowicie zmieniona organizacja ruchu. Zobacz mapę objazdów.

Po godz. 14 w czwartek, 16 sierpnia, otwarto dla kierowców most Świętokrzyski, wyłączony z ruchu w wyniku zalania 14 sierpnia przez wody gruntowe stacji metra "Powiśle”. Zmieniona organizacja ruchu w rejonie nadal zamkniętego odcinka Wisłostrady wprowadzana była stopniowo.

Mostem Świętokrzyskim mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t (z wyłączeniem autobusów) z ograniczeniem prędkości do 40 km/godz.
Dla ruchu ciężarowego wprowadzono objazdy przez most Grota, ul. Jagiellońską, Wybrzeżem Helskim, Wybrzeżem Szczecińskim, Wałem Miedzeszyńskim do Trasy Łazienkowskiej oraz Siekierkowskiej.

Pierwsze zmiany zostały wprowadzone z piątku na sobotę (17-18 sierpnia), kolejne z niedzieli na poniedziałek ( 19-20 sierpnia) i obejmują:

1. W kierunku na północ (w stronę Żoliborza): od ulicy Ludnej Wisłostradą ("pod prąd") do ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie, wzdłuż Centrum Nauki Kopernik i BUW-u (Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego) do skrzyżowania z ulicą Karową - przed tym skrzyżowaniem kierowcy powrócą na właściwą jezdnię Wisłostrady.
2. W kierunku na południe (w stronę Ursynowa) ulicami Powiśla: Karową, Browarną, Topiel, Kruczkowskiego, Ludną.

Autobusy linii 102, 162, 444, N13, N14, N63, N64 wróciły na swoje trasy podstawowe. Ponadto wznowione zostało funkcjonowanie przystanków: POMNIK SYRENY 04 i 53. Linia 185 nadal kursuje trasą objazdową.


4trucks.pl / um.warszawa.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL