Bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo na drodze

Pamiętając o zaletach wyjazdu na wakacje samochodem, nie zapominajmy również o bezpieczeństwie. W dużej mierze zależy ono od dobrej widoczności na drodze. Zwłaszcza, jeśli wybieramy się w długą trasę, po kilku godzinach wzrok męczy się, a koncentracja słabnie. Dla kierowców preferujących jazdę w nocy, dobre oświetlenie samochodu jest jeszcze istotniejsze po zmroku. Jednym z kluczowych elementów bezpiecznej jazdy jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności na drodze.

Warto  poświęcić czas na odpowiednie przygotowanie pojazdu do drogi. Obowiązkowo reflektory przednie i tylne powinny być czyste. Sprawdźmy koniecznie, czy w reflektorach świecą się wszystkie żarówki. Punkty świetlne w samochodzie rozmieszczone są tak, aby zapewnić jak najlepszą widoczność bryły pojazdu. Dlatego nawet jedna przepalona żarówka powoduje spadek jego widoczności. W podróż warto zabrać ze sobą komplet zapasowych żarówek. Zawsze może się zdarzyć, że dotrzemy do miejsca, gdzie nie będzie możliwości ich zakupu i wymiany w przypadku przepalenia.

Jeśli w jednym reflektorze przepaliła się żarówka, najlepiej wymienić ją symetrycznie również w drugim. Zapewni to równomierne światło z obu stron pojazdu. Poza tym, w wielu krajach posiadanie zapasowych żarówek jest obowiązkowe i egzekwowane przez policję w trakcie kontroli drogowych, na równi z apteczką czy trójkątem ostrzegawczym. Dobrej jakości produkty zapewnią odpowiednie oświetlenie. Ich światło jest silne i  sięga dalej niż tanich żarówek nieznanych producentów oraz charakteryzują się lepszą trwałością.

Specjalnie dla kierowców firma OSRAM przygotowała gamę żarówek samochodowych w opcjach z najpopularniejszymi trzonkami: H1, H4 i H7.Osram Night Breaker Plus - doskonale sprawdzają się zarówno podczas jazdy w dzień, jak i w nocy. Zapewniają do 90 proc. więcej światła na drodze, co przekłada się na zasięg światła dłuższy o 35 m w porównaniu do standardowych żarówek dostępnych na rynku. Kierowca może dzięki nim odpowiednio wcześniej zauważyć inne pojazdy lub ewentualne przeszkody na drodze. Kolejną  ich zaletą jest  o 10 proc. bielsze światło, zapewniające lepszą widoczność. Żarówki Osram Silverstar - świecą o 50 proc. jaśniej w porównaniu do analogicznych, tradycyjnych żarówek halogenowych. Zapewniają też o 20 m dłuższą widoczność przed samochodem. Srebrne osłonki żarówek idealnie współgrają z tłem reflektora i wyglądają estetycznie oraz atrakcyjnie.


Żarówki  Osram Cool Blue łączą stylowy wygląd i bezpieczeństwo. Niebiesko-białe światło ma temperaturę barwową do 4000° Kelvina, czyli podobną jak w modnych lampach ksenonowych. Srebrna osłonka żarnika będzie też dobrze wyglądać w reflektorach z przezroczystymi kloszami. Osram Ultra Life - charakteryzują się  aż trzykrotnie dłuższą żywotnością w porównaniu ze standardowymi żarówkami. To jedyna żarówka na polskim rynku z 3-letnią gwarancją. Jej trzykrotnie dłuższa trwałość, a zatem rzadsza potrzeba wymiany, sprawia, że idealnie nadaje się do pojazdów, w których żarówka umieszczona jest w trudnodostępnym miejscu.

Źródło: Osram

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL