Silniki Euro 6 w serii MAN TG

Silniki Euro 6 w serii MAN TG

Podczas międzynarodowej wystawy pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze koncern MAN Truck & Bus zaprezentuje pojazdy nowej generacji, serię TG.

W ofercie ciężarówek z logo lwa pojawi się jednostka napędowa Euro 6. Podczas IAA 2012 będzie można również zobaczyć silnik Euro 6 w autobusach MAN zasilanych CNG.

Z dniem 1 stycznia 2014 wszystkie nowo rejestrowane pojazdy muszą być zgodne z normą emisji spalin Euro 6. W porównaniu z Euro 5, Euro 6 wymaga zmniejszenia do 80 procent emisji NOx, od 2 g / kWh do 0,4 g / kWh. MAN osiąga to dzięki połączeniu kontroli i chłodzeniu recyrkulacji spalin EGR oraz katalizatora SCRT. Podział obciążenia pomiędzy dwoma systemami EGR i SCR, jest optymalnym rozwiązaniem dla niskiego zużycia paliwa połączeniu z niskim zużyciu AdBlue. W Euro 6 masa cząstek stałych musi być zredukowana o dalsze 66 procent. Ponadto Euro 6 przewiduje po raz pierwszy ograniczenie liczby cząstek. Jedynym sposobem, aby przestrzegać tych wartości granicznych jest za pomoc zamkniętych filtrów cząstek stałych, co w praktyce prowadzi do 90-procentowej redukcji masy cząstek stałych w porównaniu z Euro 6.Ponieważ norma Euro 6 sprawia, że korzystanie z filtra cząstek stałych jest praktycznie nieunikniona, konstruktorzy mieli większą swobodę w zakresie optymalizacji konstrukcji spalania i zużycia paliwa. Common-rail kontroluje funkcję wtrysku pod ciśnieniem do 1800 barów. System ten jest standardem w ciężarówkach MAN od 2002 roku. W Euro 5, EEV i Euro 6 silniki są już wyposażone w trzecią generację systemów CR.
Nowo opracowany układ SCRT stosowany do oczyszczania gazów spalinowych łączy w sobie katalizator utleniania, zamknięty sterowany elektronicznie filtr cząstek stałych oraz katalizator SCR z wtryskiem AdBlue.

    Silniki Euro 6 w serii: TGX, TGS, TGM, TGL:

MAN-TG-Euro-VIWyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL