Georges Gomes - nowy dyrektor w GEFCO Polska

Georges Gomes - nowy dyrektor w GEFCO Polska

GEORGES_GOMES_4T

Stanowisko Dyrektora Logistyki Multimodalnej w GEFCO Polska objął Georges Gomes. Jest to kolejny krok GEFCO na drodze rozwoju struktur dedykowanych temu obszarowi logistyki.

Transport multimodalny to jeden z kluczowych kierunków rozwoju GEFCO. Jest optymalnym rozwiązaniem, odpowiadającym zapotrzebowaniu na działania przyjazne dla środowiska i realną alternatywą dla transportu drogowego. Oprócz względów ekologicznych, rozwój logistyki multimodalnej niesie ze sobą korzyści w wymiarze ekonomicznym.

- Wzrost cen paliwa, wprowadzanie kolejnych opłat drogowych oraz sytuacja
na rynku pracy wśród przeowoźników, którzy dbają o to by kierowcy cieżarówek nie poruszali się na trasach przekraczających 500 km - te wszystkie czynniki powodują, że transport multimodalny coraz częściej zastępuje drogowy. GEFCO posiada już w swoim portfolio wiele ambitnych projektów multimodalnych, jednak do tej pory w Polsce nie funkcjonowała struktura dedykowana wyłącznie temu obszarowi logistyki. Jednym z moich głównych zadań w GEFCO, oprócz kierowania działaniami operacyjnymi, będzie rozbudowa silnego zaplecza organizacyjnego dla transportu multimodalnego oraz rozszerzenie wachlarza usług dostępnych dla naszych klientów
- mówi Georges Gomes.

Docelowo GEFCO planuje zredukowanie udziału transportu drogowego w operacjach firmy do 75 proc. (obecnie wynosi on ponad 80 proc.). Operator będzie rozwijać połączenia multimodalne dzięki rozbudowanej sieci międzynarodowej. Te ambitne cele wymagały zaangażowania managera, którego cechuje rozległe doświadczenie zdobyte na wielu rynkach.

Georges Gomes, nowy Dyrektor Logistyki Multimodalnej, rozpoczął karierę w branży logistycznej w 1995 r. w Brazylii, gdzie koordynował transport multimodalny na rzecz producentów samochodów. Po powrocie do Europy zajmował się inżynierią logistyki dla branży Automotive. Przez 6 lat pracował na Słowacji, gdzie m.in. nadzorował dystrybucję samochodów koleją na obszarze całej Europy. W Polsce mieszka od 2002 r. Jest absolwentem Uniwersytetu Paryskiego na kierunkach Ekonomia Przemysłu oraz Organizacje Przemysłowe i ich Strategie.

Źródło: Gefco Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL