IVECO Stralis Hi-Way

Iveco Stralis Hi-Way

Praca na Hi-Way'u - to aktualnie przewodnia myśl IVECO promująca nowy pojazd długodystansowy.

Inspiracją jest znany utwór Bruce'a Springsteena. Aluzja o tyle trafna, że nowy Stralis to mistrz oszczędności, który ma być pogromcą autostrad.

Pod koniec czerwca br. W Turynie odbyła się premiera nowej wersji największej ciężarówki IVECO. W blasku świateł, tuż przed finałowymi rozgrywkami Euro 2012 na scenę wjechał Stralis Hi-Way. Już z zewnątrz widać zmiany, które zwiastują coś więcej... Istotnie, wnętrze również zostało poddane skrupulatnemu liftingowi. Najważniejsza jest jednak nowa filozofia koncernu Hi-Way - ultra czysty - bo Euro 6 z opatentowanym systemem Hi-ESCR i super oszczędny. Stralis Hi-Way zapewnia redukcję zużycia paliwa, niższe koszty utrzymania (TCO), większą niezawodność i jakość, lepszą ergonomię kabiny i komfort kierowcy.Podczas premiery zaskoczenie budziła flota jaskrawo-pomarańczowych Hi-Way, ale na to twórcy pojazdu mają wytłumaczenie: - pomarańczowy jest podkreśleniem charakteru temperamentu i elegancji Hi-Way. W tym kolorze są znane obiekty np.: magiczny sześcian Brionvega  i lampy Nesso Artemide. Pomarańcz nie jest jedynym kolorem seryjnych ciężarówek, w sumie dostępnych będzie dziewięć barw.

Stralis-hi-way kolory

Stralis Hi-Way technicznie jest kontynuacją EcoStralisa, jednak został wzbogacony o wiele funkcji ułatwiających zarządzanie transportem. Ogólna filozofia IVECO, w tym względzie, ma na celu zmniejszenie całkowitego kosztu posiadania pojazdu (TCO). Istnieją różne elementy, które wpływają na koszty użytkowania ciężarówki: wartość inwestycji (8%), konserwacja i naprawy pojazdu (5%), zużycie paliwa (36%), koszt kierowca (33%) oraz opłaty i podatki (18%).

Nowy Stralis będzie produkowany w Hiszpanii - w Madrycie, w zmodernizowanych zakładach IVECO.

Michał Bąk
4Trucks.pl

fot. Iveco Poland

Przeczytaj też:
2000 dodatkowych ciężarówek LNG, 39 nowych stacji LNG, Unia Europejska częściowo finansuje plany

Konsorcja: Shell, DISA, Scania, IVECO i Nordsol tworzą razem konsorcjum o nazwie BioLNG Euronet, które ma rozwinąć napęd LNG w transporcie drogowym.

Pierwsze Scanie CNG na Litwie

Scania, wraz z firmą logistyczną Vlantana i dostawcą infrastruktury gazowej SG Dujos, zaprezentowała pierwszą na Litwie ciężarówkę napędzaną gazem ziemnym.

IVECO Stralis Natural Power dla Don Trucking

Firma Don Trucking uzupełniła swoją flotę pojazdów o nowe ciężarówki IVECO Stralis Natural Power. Uroczyste przekazanie odbyło się w Pile.

1700 km na jednym tankowaniu

IVECO Stralis NP 460 KM, który wyjechał z Wielkiej Brytanii, pokonał najdłuższą w historii drogę na jednym tankowaniu LNG.

100 Volvo F89 dla Sovtransavto

Kartka z kalendarza - 50 lat Sovtransavto.

IVECO w Rzeszowie - nowy serwis STC

W piątek, 12 października br., w Rzeszowie, odbyło się uroczyste otwarcie nowego serwisu marki IVECO.

DBK Truck Center w Suwałkach

Z początkiem października do sieci serwisowo-sprzedażowej DBK Truck Center dołączył 23. oddział. Obiekt w Suwałkach z autoryzacją DAF oraz IVECO jest już gotowy do przyjęcia pierwszych klientów.

IVECO triumfuje w wyścigach samochodów ciężarowych

Jochen Hahn, prowadzący samochód IVECO Stralis, zapisał się w historii tych zawodów, zdobywając tytuł mistrzowski już po raz piąty.

Rejestracje samochodów ciężarowych - znowu padają rekordy

We wrześniu 2018 roku zarejestrowano 3169 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t. To więcej o 12,7% niż przed rokiem i więcej o 40,8% niż w sierpniu br.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL