IVECO Stralis Hi-Way

Iveco Stralis Hi-Way

Praca na Hi-Way'u - to aktualnie przewodnia myśl IVECO promująca nowy pojazd długodystansowy.

Inspiracją jest znany utwór Bruce'a Springsteena. Aluzja o tyle trafna, że nowy Stralis to mistrz oszczędności, który ma być pogromcą autostrad.

Pod koniec czerwca br. W Turynie odbyła się premiera nowej wersji największej ciężarówki IVECO. W blasku świateł, tuż przed finałowymi rozgrywkami Euro 2012 na scenę wjechał Stralis Hi-Way. Już z zewnątrz widać zmiany, które zwiastują coś więcej... Istotnie, wnętrze również zostało poddane skrupulatnemu liftingowi. Najważniejsza jest jednak nowa filozofia koncernu Hi-Way - ultra czysty - bo Euro 6 z opatentowanym systemem Hi-ESCR i super oszczędny. Stralis Hi-Way zapewnia redukcję zużycia paliwa, niższe koszty utrzymania (TCO), większą niezawodność i jakość, lepszą ergonomię kabiny i komfort kierowcy.Podczas premiery zaskoczenie budziła flota jaskrawo-pomarańczowych Hi-Way, ale na to twórcy pojazdu mają wytłumaczenie: - pomarańczowy jest podkreśleniem charakteru temperamentu i elegancji Hi-Way. W tym kolorze są znane obiekty np.: magiczny sześcian Brionvega  i lampy Nesso Artemide. Pomarańcz nie jest jedynym kolorem seryjnych ciężarówek, w sumie dostępnych będzie dziewięć barw.

Stralis-hi-way kolory

Stralis Hi-Way technicznie jest kontynuacją EcoStralisa, jednak został wzbogacony o wiele funkcji ułatwiających zarządzanie transportem. Ogólna filozofia IVECO, w tym względzie, ma na celu zmniejszenie całkowitego kosztu posiadania pojazdu (TCO). Istnieją różne elementy, które wpływają na koszty użytkowania ciężarówki: wartość inwestycji (8%), konserwacja i naprawy pojazdu (5%), zużycie paliwa (36%), koszt kierowca (33%) oraz opłaty i podatki (18%).

Nowy Stralis będzie produkowany w Hiszpanii - w Madrycie, w zmodernizowanych zakładach IVECO.

Michał Bąk
4Trucks.pl

fot. Iveco Poland

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL