CubeXX - krok w stronę jutra

CubeXX -  krok w stronę jutra

CubeXX_-__600

Jeden wózek widłowy, który sprosta wszystkim zadaniom? Prekursorski CubeXX firmy STILL Automatyzacja, uniwersalność, a przy tym wręcz nieograniczone możliwości pracy - taką wizję przyszłości intralogistyki roztacza firma STILL. Najnowszy model koncepcyjny CubeXX, który powstał we współpracy z biurem projektowym TEAMS DESIGN, łączy w sobie wzornictwo na najwyższym światowym poziomie z niespotykanymi do tej pory możliwościami.

Pojazd wyznacza również  nowe standardy w technice magazynowej. Pełna wielozadaniowość została osiągnięta została dzięki zamknięciu funkcjonalności 6. sprawdzonych pojazdów wewnątrzmagazynowych w dynamicznej i kompaktowej formie. System adaptowania konstrukcji do różnorodnych potrzeb użytkowników sprawia, że niewielkich rozmiarów automatyczny wózek w kilka chwil zmieni się w uniwersalne narzędzie pracy.

Najnowsza propozycja firmy STILL obfituje  w technologiczne nowinki. Tryb automatyczny pozwala na optymalizację codziennej pracy w magazynie. Dzięki możliwości całkowitego złożenia masztu, kabiny oraz wideł CubeXX staje się niezwykle kompaktowy i zwrotny, bez trudu poruszając się po wąskich korytarzach i niewielkiej przestrzeni. Nieograniczone możliwości manewru zapewnia także możliwość zwrotu pojazdu  o 360° w miejscu. Regulowany maszt, opcjonalne wysunięcie wsporników czy dodania przeciwwagi umożliwiają dowolną adaptację wózka do wykonywanych zadań. Przekształcenie pojazdu w pełni funkcjonalny wózek z przeciwwagą, wózek dwupoziomowy, zestaw transportowy, wózek wysokiego podnoszenia lub komisjonowania poziomego jest intuicyjne i bezpieczne.

Szereg innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w CubeXX usprawnia codzienną pracę. Pojazd został wyposażony  w baterię litowo-jonową, która pozwala uzyskać znakomitą efektywność przy bardzo kompaktowych wymiarach całej konstrukcji. Ma on  także możliwość automatycznej identyfikacji kierowcy. Z pomocą chipa umieszczonego np. w ubraniu. rozpoznaje operatora i zapisuje jego indywidualne ustawienia: konfigurację fotela, automatyczne ustawienie języka na wyświetlaczu lub programu dla początkujących kierowców. Intuicyjny interfejs pozwala na komfortową i bezproblemową pracę. Szczególny nacisk położony został także na aspekt ekologiczny. Dzięki możliwości usunięcia przeciwwagi uzyskuje się znaczną oszczędność energii.

Źródło: STILL

Przeczytaj też:
Firmy najczęściej poszukują wózków widłowych czołowych i używanych

Raport Oferteo.pl

30 lat wózków made in Germany

Amerykańska marka Crown świętuje 30-lecie europejskiej fabryki w Roding w Bawarii. Czyste rozwiązanie intralogistyczne

Elektryczne wózki widłowe znajdują dziś zastosowanie w zadaniach zarezerwowanych dotąd dla pojazdów spalinowych. Jakich widlaków poszukują przedsiębiorcy?

Historia wózków widłowych sięga niemal tak daleko, jak historia samochodów. Jakie wózki widłowe były poszukiwane przez polskie firmy w ostatnim roku?

Wózki widłowe są ważnym elementem wyposażenia wielu firm, ułatwiającym prace związane z rozładunkiem, przewożeniem i przechowywaniem ładunków o dużej masie i wymiarach. Przygotuj flotę na zimę

Choć zima nie ma większego wpływu na przebieg procesów transportu wewnętrznego, może znacząco utrudnić funkcjonowanie sprzętu oraz operatorów obsługujących rampy i zewnętrzne place manewrowe. Kurierzy gotowi do świąt

Wszystko wskazuje na to, że grudzień 2014 będzie miesiącem rekordowym pod względem liczby dostarczanych przesyłek pocztowych. TAROPAK z perspektywy regału

Za nami TAROPAK. Jednym z tematów, które przewijały się przez niemal wszystkie intralogistyczne wydarzenia towarzyszące targom była kwestia bezpieczeństwa infrastruktury magazynowej. Zadbaj o wózek nie tylko od święta

Intensywna eksploatacja oraz wymagające środowisko pracy wymuszają regularną konserwację urządzeń magazynowych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL