GEFCO Baltic, GEFCO Benelux

GEFCO Baltic, GEFCO Benelux

21 marca b.r. GEFCO Baltic otworzyła biuro w Wilnie na Litwie, aby wzmocnić swoją obecność w tym strategicznym regionie i kontynuować ekspansję międzynarodowej sieci. GEFCO Benelux wdraża system pilotażowego monitoringu i śledzenia transportu drogowego.

 William Le Clere, dyrektor GEFCO Baltic, stwierdził, iż zarządzana przez niego filia co roku odnotowuje wzrost o 50 proc. od czasu powstania w roku 2008, zaś obroty GEFCO Baltic za rok 2010 wyniosły 18 mln euro.
 
- Litwa jest największym rynkiem w regionie nadbałtyckim i stanowi kluczową platformę do tranzytu towarów. Dla GEFCO ma znaczenie możliwość promowania rozwiązań logistycznych, oferowanych przez grupę, zarówno w stosunku do klientów krajowych jak i zagranicznych oraz tworzenia nowych usług w celu konsolidacji pomostu logistycznego pomiędzy krajami Europy a krajami sąsiadującymi z nimi, w tym Rosją, Kazachstanem i Białorusią. Nowa placówka będzie także rozwijać partnerskie relacje ze spedytorami litewskimi, z których usług korzysta już obecnie na ekstensywną skalę GEFCO Baltic- powiedział Julius Cekaukas, dyrektor ds. Rozwoju GEFCO na Litwę.

GEFCO Benelux wdraża system pilotażowego monitoringu i śledzenia transportu drogowego, monitoringu procesów logistycznych - przeznaczony do transportu ciężarowego w Holandii. W ramach systemu: Portal: przyjazd GEFCO do miejsca przeznaczenia, GEFCO Benelux może wizualizować cały program logistyczny transportu ciężarowego i  w ten sposób zapewnić dystrybutorom gwarancję jakości. Portal jest dostępny z telefonów komórkowych. Wdrożony system przekazuje dokładne informacje na temat lokalizacji pojazdów oraz przewidywanego czasu dostawy, umożliwiając w ten sposób GEFCO oraz dystrybutorom przekazanie tej informacji jako dodatkowej usługi na rzecz swoich klientów.

Źródło: GEFCO Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL