Jubileusz Ergo Hestia

Jubileusz  Ergo Hestia

ergohestia_-_600

Od 20 lat Ergo Hestia współtworzy rynek polskich ubezpieczeń budując swoją pozycję rynkową w oparciu o najwyższą jakość likwidacji szkód oraz innowacyjne modele obsługi klientów i agentów ubezpieczeniowych. Obecnie Ergo Hestia jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm i drugim największym towarzystwem ubezpieczeniowym w Polsce.

W ciągu  dwóch dekad firma z jednego z wielu towarzystw ubezpieczeniowych stała się jednym z liderów rynku. Zebrana przez Ergo Hestię składka brutto wyniosła w 2010 r. 2,34 mld zł. To niemal 2,5 tysiąca razy więcej niż w 1991 r., kiedy wynosiła ona 940 tys. zł. Obecnie  co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa Ergo Hestii, a co minutę i trzy sekundy zapada decyzja o wypłacie odszkodowania dla klienta.

Od początku istnienia, jeszcze jako STU Hestia, firma charakteryzowała się odważnym i innowacyjnym podejściem do biznesu. Działalność ubezpieczeniową rozpoczęła od profesjonalnego ubezpieczania majątku wielkich przedsiębiorstw. Już po trzech latach, ze względu na wzrost skali prowadzonej działalności, potrzebne było wzmocnienie kapitałowe polskiej spółki. Pierwszym zagranicznym inwestorem Hestii była uznana niemiecka firma ubezpieczeniowa Alte Leipziger. W 2000 r. udziały Alte Leipziger przejęła niemiecka grupa Munich Re a Hestia dołączyła do grupy kapitałowej Ergo, w ramach Munich Re.

W 2001 r.  Ergo Hestia zaczęła tworzyć nowoczesny, scentralizowany system likwidacji szkód. Postawiła także na intensywny rozwój wyłącznej sieci sprzedaży (liczącej obecnie niespełna 700 punktów), współpracując jednocześnie z multiagentami i środowiskiem brokerskim. Obecnie pod jej ochroną  są 4 mln klientów indywidualnych, a także największe przedsiębiorstwa, instytucje i zakłady przemysłowe w całej Polsce. W 2010 r. Grupa Ergo Hestia sprzedała ubezpieczenia za łączną składkę przekraczającą 3,7 miliarda złotych brutto.

Jest ona  autorem wielu rozwiązań, które z czasem stały się rynkowym standardem, takich jak: całodobowa infolinia, pakietowa oferta ubezpieczeniowa, sieć mobilnych likwidatorów , uproszczona likwidacji bez oględzin przy mniejszych szkodach. System likwidacji szkód sopockiego ubezpieczyciela  został uznany za najlepszy w Polsce, nagrodzony Godłem Promocyjnym Teraz Polska  promującym najlepsze polskie produkty i usługi oraz otrzymał pozytywne oceny w wielu badaniach konsumenckich.

- Z okazji naszego jubileuszu chcielibyśmy zainicjować dyskusję na temat przyszłości polskiego rynku ubezpieczeń. Będziemy też rozmawiać o tym, jak zmieniał się polski rynek usług finansowych i stosunek Polaków  do tematyki ubezpieczeń w ciągu ostatnich 20 lat - powiedział Piotr M. Śliwicki, Prezes Zarządu Grupy Ergo Hestia
Dyskusję tę zainicjuje debata jaką 9 lipca poprowadzi Jacek Żakowski z udziałem m.in. Andrzeja Olechowskiego,  Ireneusza Krzemińskiego oraz   Dariusza Filara. Debatę będzie można śledzić na żywo:
http://bankier.tv/live/hestia/.

Źródło: Ergo Hestia

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL