Więcej leasingu dla wolnych zawodów

Więcej leasingu dla wolnych zawodów

Specjaliści Spółek Leasingowych BZ WBK obserwują, że przedstawiciele wolnych zawodów, zobowiązani od 1 maja 2011 r. do instalowania kas fiskalnych coraz chętniej korzystają z leasingu, który pozwala im zmniejszyć podstawę opodatkowania. Mając to na uwadze, firma przedłuża do 31 października 2011 r. ofertę promocyjną dla wolnych zawodów, z której mogą teraz skorzystać również osoby prawne.

W leasingu operacyjnym do kosztów uzyskania przychodu możemy wliczyć wszystkie miesięczne raty za finansowany przedmiot oraz całą opłatę wstępną. Jednocześnie, ponieważ podstawowym zabezpieczeniem transakcji jest dla leasingodawcy finansowany pojazd lub urządzenie, przed klientem stawiane są mniejsze wymogi formalne niż  przy klasycznym kredycie bankowym.
 
Usługę finansowania specjalnie dla wolnych zawodów: leasing i pożyczkę samochodów osobowych oraz maszyn i urządzeń, Spółki Leasingowe BZ WBK zaoferowały w kwietniu. Teraz promocja została przedłużona do 31 października  2011 r.  Z dodatkowego ubezpieczenia za złotówkę: majątkowego (w przypadku maszyn i urządzeń) oraz Assistance lub OC (przy zakupie pojazdu), mogą skorzystać również osoby prawne. Dzięki temu oferta, poza indywidualnymi lekarzami, jest też skierowana np. do dużych klinik i szpitali.

- Przedstawiciele wolnych zawodów, to - jak wynika z naszych doświadczeń - bardzo wymagająca grupa klientów. Oczekują przejrzystych zasad rozliczeń i partnerskich reguł współpracy z firmą leasingową. Poza tym, dużą wagę przykładają do usług uzupełniających. Do najpopularniejszych z nich należą ubezpieczenia, w przypadku których, dzięki stałej współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowym, leasingodawcy są w stanie zapewnić korzystne ceny i szerokie zakresy ochrony -  mówi Tomasz Jędraszewski, wiceprezes Zarządu BZ WBK Finanse & Leasing odpowiedzialny za sprzedaż w segmencie MŚP.

Do posiadania kas rejestrujących przedstawicieli wolnych zawodów zobowiązuje rozporządzenie Ministra Finansów nr 138 poz. 930 z dn. 26 lipca 2010 r., zgodnie z którym sprzedaż towarów i usług przez przedstawicieli wolnych zawodów na rzecz osób fizycznych podlega obowiązkowi ewidencji.

- Rosnące zainteresowanie naszą specjalną ofertą wynika z jednej strony z działań marketingowych, jakie prowadzimy, z drugiej zaś z coraz większej świadomości korzyści podatkowych, jakie daje leasing - wyjaśnia Tomasz Jędraszewski.
 
Źródło: Spółki Leasingowe BZ WBK

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL