Limitowana seria Scania V8

Limitowana seria Scania V8

scania_brazowa_-_600      scania_braz2__-_600

Scania wypuszcza kolejną, limitowaną serię niezwykłych ciężarówek. Mają wszystko, z czego słynie Scania V8, a nawet więcej.  Na zaproszenie Scania, legendarna szwedzka firma Svempas zajmująca się tuningiem ciężarówek, przygotowała pojazd wyjątkowy pod każdym względem. Choć powstanie tylko 100 sztuk, będzie oferowany na całym świecie. Wszędzie tam, gdzie sięga renoma V8.

Limitowana seria ciężarówek nosi nazwę Black Amber czyli tzw. czarny bursztyn, w głębokim, ciemnym odcieniu. Jest on  bardzo rzadki i dlatego  niezwykle cenny. Właśnie on zainspirował tegoroczną limitowaną edycję Scania V8.  Pojazdem bazowym dla tej serii ciężarówek jest  nowa generacja Scania V8 przedstawiona w kwietniu 2010 r. Ciężarówki te są dostępne z kabinami Highline lub Topline.  Silnik można zamówić w zależności od potrzeb: Euro 5 lub EEV. Do wyboru są wersje od 500 KM i 2,400 Nm do niesamowitych 730 KM i 3,500 Nm w najmocniejszym modelu. Jedyne w swoim rodzaju, ciemnobrązowe dzieło Black Amber wzbogacone jest grafiką łączącą akcenty matowe i błyszczące oraz chromowanymi detalami. Uwagę przykuwają dodatki: symbole Scania V8 i gryfa.

Wnętrze skomponowano ze specjalnych materiałów o wysokiej jakości. Jest komfortowe i eleganckie. Każdy pojazd z limitowanej serii  jest osobiście podpisany przez założyciela firmy, którym jest Sven-Erik Bergendahl Svempa i nosi indywidualny numer od 1 do 100. Samochód wyposażony jest w czarne skórzane fotele z przeszyciem pośrodku i pomarańczowym symbolem V8.  Kierownica pokryta czarną, perforowaną skórą ze wstawkami w odcieniu Black Amber. Cechy odróżniające pojazd od innych to: czerwone światła ostrzegawcze LED na drzwiach, czarna, skórzana mata na tunelu środkowym z pasem nawiązującym do symbolu V8 w kolorze Black Amber. Tablica z limitowanej serii Black Amber z numerem egzemplarza i podpisem Svempy, umieszczona na tylnej ścianie kabiny. Czarne dywaniki z czarnym obszyciem przed miejscem kierowcy i pasażera.

Na zewnątrz wykorzystano  metaliczny lakier Black Amber na kabinie i spojlerach. Wlot powietrza w kolorze Black Brilliant. Lusterka zewnętrzne i emblematy przy klamkach w połyskliwym odcieniu Piano Black. Wyeksponowane nity mocowania elementów zewnętrznych Ksenonowe reflektory w oprawie w odcieniu Piano Black w osłonie przeciwsłonecznej Stopnie wejściowe zostały pokryte anodyzowaną, czarną powłoką. Aluminiowe felgi w kolorze Black Brilliant z chromowaną osłoną i nakrętkami kół.  Rury wydechowe wykonane są z polerowanej stali nierdzewnej, końcówka wydechu udekorowana nitowanym, metalowym panelem. Podest roboczy z wykończeniem w kolorze Black Brilliant. Wstawki V8 w odcieniu Piano Black na belce z przyłączami naczepy Emblematy V8 i paski ze szczotkowanego aluminium na osłonach bocznych.  Światła stop LED na górnej krawędzi spojlerów bocznych. Dwa reflektory robocze za kabiną, pomarańczowe światła obrysowe LED na podeście roboczym. Dekoracyjne, czarne, matowe <płomienie ze złocistymi, lśniącymi obwódkami.

Pojazd wyposażony jest również w Multimedia: radio z odtwarzaczem DVD oraz nawigację z wysuwanym monitorem,  telewizor LCD 22” nagłośnienie: głośniki 6.5”, aktywny subwoofer 8”, moc 350 W Quad Box umożliwiający kontrolowanie (odbieranie/wyświetlanie sygnału) z czterech kamer Kamera cofania z obiektywem bliskiego i dalekiego zasięgu. Limitowana seria Black Amber może być wyposażona w każdy z silników Scania V8, o pojemności 15,6 lub 16,4 l w różnych wariantach. Jest dostępna jako ciągnik siodłowy lub podwozie.

- Stu fanów Scania ma teraz szansę posiąść wyjątkową ciężarówkę, bazującą na nowej gamie Scania V8. Razem z firmą Svempas i jej zespołem, stworzyliśmy design, który będzie wyróżniał się zawsze i wszędzie. Bez względu na to czy mówimy o kabinie z zewnątrz, czy też o jej wyposażeniu, nie ma najmniejszej wątpliwości jak wiele troski i uwagi włożyliśmy w projekt. Naturalnie zachowaliśmy tradycyjne cechy Scania V8: nieposkromioną moc, ekonomię eksploatacji i wytrzymałość -  podsumowuje Kristofer Hansen- szef stylistów Scania.


Źródło: Scania Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL