RAPORT DROGOWY EURO 2012 Wrocław

RAPORT DROGOWY EURO 2012 Wrocław

Euro 2012 coraz bliżej. 8 czerwca zostanie rozegrany pierwszy we Wrocławiu mecz pomiędzy Rosją a Czechami. Jak miasto przygotowało się na przyjazd fanów futbolu?

Czy zagraniczni kibice nie utkną w korkach w drodze na mecze? Serwis Korkowo.pl sprawdził z jaką prędkością jeździ się po stolicy Dolnego Śląska na trzy tygodnie przed Euro2012.

Jak wynika z najnowszego raportu wykonanego przez serwis Korkowo.pl, sytuacja drogowa we Wrocławiu poprawiła się. Aktualnie w ścisłym centrum Wrocławia kierowcy poruszają się średnią prędkością 28km/h. To największa osiągnięta prędkość w tej strefie w porównaniu z zeszłym rokiem. Nieco dalej od centrum - w odległości 2-5km prędkość wzrasta do 38km/h. Nadal najszybciej jeździmy po obrzeżach miasta w odległości 5-15km od centrum, tj. ze średnią prędkością w przedziale 53-55km/h. To zdecydowanie lepiej niż pół roku temu, ale porównywalnie z sytuacją sprzed roku.

Z przygotowanych przez serwis Korkowo.pl raportów łatwo wywnioskować, że sytuacja na wrocławskich ulicach poprawiła się w ciągu ostatniego roku. Najgorzej było w grudniu 2011. W każdej z badanych stref kierowcy osiągali najniższe prędkości. Lepiej niż w grudniu sytuacja drogowa w mieście wyglądała w maju ubiegłego roku. O dziwo obecnie średnia prędkość samochodów wzrosła, pomimo trwających nadal remontów drogowych. Wygląda na to, że Wrocław jest przygotowany na przyjazd kibiców i ruch w mieście będzie przebiegał w miarę płynnie. Poniżej porównanie sytuacji drogowej we Wrocławiu z trzech raportów serwisu Korkowo.pl.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w ścisłym centrum Wrocławia i po głównych trasach wyjazdowych z miasta w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 01-21.05.2012. W promieniu do 2km od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W odległości 2-15km od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miast.


4trucks.pl / Korkowo.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL