Uboat Line SA - optymalizacja kosztów w spedycji

Uboat Line SA - optymalizacja kosztów w spedycji

Koszty spedycji często stanowią duży procent ponoszonych wydatków, szczególnie dla firm sprowadzających towary z zagranicy.

Dlatego dla wielu przedsiębiorstw priorytetem jest ograniczanie tego rodzaju wydatków. Producent, chcąc samodzielnie optymalizować koszty spedycji towarów, nie osiągnie nigdy takiego efektu, jaki osiągają wyspecjalizowane firmy. Dlatego, zdaniem specjalistów z branży transportowej, outsourcing usług spedycyjnych powinien być kolejnym etapem w rozwoju każdej firmy.
Kluczem do optymalizacji jest monitoring i zespół pracowników świadomych ustalonych procesów. Korzystanie z wyspecjalizowanej firmy spedycyjnej pozwala na obniżenie kosztów i korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych, dostępnych specjalistycznym firmom z tej branży. Równie duże znaczenie ma fakt, że dzięki sprawnej spedycji firmy mogą mieć mniejsze zapasy, nie ponoszą wysokich kosztów utrzymania własnego transportu, spedycji czy działu logistyki, a to w efekcie przyczynia się do zmniejszenia kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz poprawy płynności finansowej.

 

- Wspieramy naszych klientów w realizacji ich potrzeb w zakresie spedycji, oni natomiast mogą skoncentrować się na rozwijaniu swojej podstawowej działalności. Dla wielu kontrahentów obniżenie kosztów oznaczać może także skrócenie czasu dostawy towarów do odbiorcy. Dzięki temu nasi klienci mogą skutecznie wzmacniać swoją przewagę nad konkurencją. Wsparcie ze strony Uboat Line SA., który oferuje kompleksowe usługi spedycyjne tworzy narzędzie do osiągnięcia tego celu - mówi Grzegorz Misiąg, prezes zarządu Uboat Line SA.

Optymalizacja procesów spedycyjnych powoduje, że firmy mogą bardziej efektywnie planować i koordynować swoją produkcję, gdyż wiedzą, kiedy ich przesyłki dotrą na miejsce. Maksymalne ograniczenie czasu potrzebnego na dostarczenie przesyłki stanowi jeden z priorytetów w działalności spółki.

Osiągnięcie wspomnianego założenia umożliwia sieć własnych agentów nadawczo-odbiorczych rozlokowanych na całym świecie. Dzięki temu prowadzony jest stały monitoring przesyłanych towarów. Jest to jeden z elementów w ofercie kompleksowych usług spedycyjnych, która zakłada m.in. indywidualnie dopasowane do potrzeb każdego klienta, jeśli chodzi o czas i koszty transportu.
Uboat Line SA jest członkiem m.in. European Freight Forwarders Assostiation - Zrzeszenie Spedytorów Międzynarodowych, a także Polskiej Izby Spedytorów i Logistyki (PISiL). Izba należy do International Federation of Freight Forwarders Associations (FIATA) - jednej z największych na świecie organizacji, skupiających spółki z branży spedycyjnej. PISiL jest także członkiem European Organisation for Forwarding and Logistics (CLECAT).

4Trucks.pl / Uboat Line SA

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL