MAN Trucknology Days 2012

MAN Trucknology Days 2012

MAN-Trucknology-Days-2012

W dniach 4 i 5 maja w Monachium odbyła się prezentacja ciężarówek MAN.

Tegoroczna edycja MAN Trucknology Days zgromadziła całkiem spore grono entuzjastów marki z logo lwa. Prezentacje odbywały się w dwóch miejscach: głównym ośrodkiem spotkań było MAN Forum – pawilon wystawienniczy monachijskiego koncernu położony niedaleko fabryki oraz tor testowy, znajdujący się w odległości kilku kilometrów od Forum. Entuzjaści ciężarówek oraz przedstawiciele firm transportowych mieli okazję przetestować ponad 100 pojazdów. Dodatko można było rownież porozmawiać z firmami, które współpracują z koncernem. Dostawcy części i zabudów rozstawili swoje stoiska prezentując swoje produkty. Wśród wielu można było zauważyć m.in. dwie polskie firmy Wielton i KH-Kipper oraz czołowe koncerny z innych krajów: Continental, Goodyear, SAF-Holland, Palfinger, ZF, Voith, Dautel, Fassi, Hyva, MBB Palfinger, Schmitz Cargobull, Krone, Meiller-Kipper, G. Magyar, Schwarzmuller, Doll, Faymonville, Kogel, Liebherr, Rosenbauer, Spier, VS-Mont, Ferro oraz Fliegl.

MAN-Trucknology-Days-2012-man-forumPocząwszy od 2008 roku firma MAN corocznie organizuje przynajmniej jedną prezentację ciężarówek. Ostatnią imprezę odbywającą się jesienią 2011 odwiedziło ponad 2500 osób zainteresowanych ofertą MAN Truck & Bus. Tegoroczny pokaz otwiera prezentację floty pojazdów ciężarowych MAN na terenie całej Europy "MAN Trucknology® Roadshow 2012". Prezentowane są też pojazdy z floty "Truck to go". W pięciu działach tematycznych MAN prezentował wszystkie rodzaje pojazdów znajdujących zastosowanie w wielu branżach: budownictwo, transport ciężki, transport dalekobieżny, transport dostawczy i straż pożarna. Możliwość zdobycia doświadczeń podczas testowania ciężkich zestawów pojazdów o masie całkowitej do 150 ton, długich ciężarówek lub pojazdów stosowanych w budownictwie spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających. Każda z prezentacji poświęcona była konkretnej branży. Tym razem dominującymi branżami są "pożarnictwo" i "budownictwo". Pojazdy strażackie MAN TGL, TGM i TGS demonstrowane są podczas gaszenia pożarów. Prezentacja pojazdów stosowanych w budownictwie koncentruje się na podkreśleniu ich największych zalet - doskonałej zwrotności i dużego obciążenia użytkowego.

 Samochody pożarnicze
Rok 2011 był dla firmy MAN bardzo pomyślny, jeśli chodzi o sprzedaż pojazdów strażackich w klasie powyżej 7,4 ton. Jeszcze lepiej rozpoczął się pierwszy kwartał 2012, kiedy firma MAN znalazła się w czołówce przedsiębiorstw o największej liczbie homologacji pojazdów strażackich na rynku niemieckim. Znaczny udział wśród dopuszczonych pojazdów posiadają pojazdy typoszeregu MAN TGM - pojazdy gaśnicze, pojazdy z podnośnikami do prowadzenia akcji ratunkowych na wysokości oraz pojazdy techniczne i sprzętowe, które cieszą się największym zainteresowaniem straży pożarnej. Niespotykanym u innych producentów rozwiązaniem jest zastosowanie w produkowanych seryjnie pojazdach klasy średniej o maksymalnej masie w przedziale 10 do 15 ton resorowanej pneumatycznie osi tylnej. Rozwiązanie to zapewnia maksymalną ochronę drogiego sprzętu strażackiego przewożonego tymi pojazdami oraz - dzięki obniżaniu pojazdu - dostęp do sprzętu na optymalnej wysokości. Sukces rynkowy firma MAN zawdzięcza także pojazdom TGL o masie powyżej 7,49 ton z napędem przeznaczonym do jazdy po drogach utwardzonych oraz pojazdom MAN TGS o masie powyżej 18 ton stosowanym podczas akcji.
Podczas Trucknology Day na dwóch podwoziach TGM prezentowana jest także długa kabina brygadowa, w której może przebywać dziewięć osób - wykonana przez MAN Modification Center. Została ona pod względem optycznym idealnie dostosowana do ogólnej linii wzornictwa pojazdów MAN TGL i TGM. Drzwi w kabinie o szerokości 90 cm sięgają aż do krawędzi lekko podwyższonego dachu i otwierają się prawie pod kątem prostym, zapewniając w ten sposób wygodę przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu. Wnętrze kabiny brygadowej dostępnej w dwóch różnych długościach można urządzić w elastyczny sposób, zgodnie z obowiązującymi wymaganiami krajowymi i indywidualnymi oczekiwaniami klienta.
MAN-Trucknology-Days-2012_gasniczeW prezentowanych pojazdach pożarniczych TGS przeznaczonych do przewozu wymiennych kontenerów zastosowano innowacyjny system napędu MAN HydroDrive®. Zapewnia on – w porównaniu z tradycyjnym napędem przeznaczonym do poruszania się po szosach - większą trakcję i bezpieczeństwo podczas jazdy po nieutwardzonym podłożu, przy pokonywaniu wzniesień oraz podczas jazdy po śliskiej nawierzchni, zarówno do przodu jak i do tyłu. Ponadto wysokość pojazdu jest identyczna jak w przypadku podwozia przeznaczonego do poruszania się po drogach. Oznacza to wygodę przy wsiadaniu, niewielką wysokość pojazdu i nisko położony punkt ciężkości pojazdu, a dzięki temu optymalną stabilność jazdy. Niżej położona - w porównaniu z pojazdem z napędem na wszystkie koła - górna krawędź ramy umożliwia montaż wyższych kontenerów zapewniających personelowi obsługi pracę wewnątrz kontenera na stojąco.
Zakładowa straż pożarna MAN/MTU oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Karlsfeld prezentowały swoje pojazdy MAN podczas akcji gaszenia pożaru. Goście pokazów organizowanych podczas Trucknology Days mogli, korzystając z fachowych porad, przećwiczyć gaszenie niewielkiego ognia przy pomocy gaśnic oraz poznać zasady postępowania przy gaszeniu pożaru. Prezentacje wybuchu tłuszczu i znajdujących się pod ciśnieniem puszek pod wpływem działania ognia zwracają uwagę na potencjalne zagrożenia występujące w gospodarstwach domowych.

Transport ładunków

MAN-Trucknology-Days-2012_drewnoMAN Trucknology® RoadShow. Obejmuje ona około 70 kompletnych pojazdów reprezentujących wszystkie typoszeregi TGL, TGM, TGS i TGX. Są one przeznaczone przedewszystkim do stosowania jako pojazdy dostawcze i dalekobieżne oraz w budownictwie i do przewozu ciężkich ładunków. Działy sprzedaży firmy MAN w całej Europie korzystają z tej floty do prezentacji pojazdów. Mogą być one także udostępniane klientom na kilka dni jako pojazdy testowe. Wszystkie pojazdy demonstracyjne są polakierowane na charakterystyczny karminowy kolor, a praktyczne połączenie podwozi MAN ze specjalistycznymi zabudowami zapewnia klientom możliwość efektywnej realizacji zadań w dziedzinie transportu. MAN-Trucknology-Days-2012_wielton
Lista zabudów i rodzajów naczep do ciągników siodłowych jest imponująca: ciągniki siodłowe, ciężkie ciągniki siodłowe, transportery pojazdów, samochody-chłodnie z zabudową furgonową, zabudowy do przewozu napojów, zabudowy furgonowe, ciągniki siodłowe z cysternami do przewozu płynów, zabudowy z przesuwaną opończą, naczepy-silosy wywrotki, naczepy siodłowe wywrotki, hakowce, wywrotki trójstronne i wywrotki tylne, wywrotki o zdejmowanej skrzyni, wywrotki z żurawiem, wywrotki stosowane do utrzymania dróg w zimie, naczepy przesuwane, pojazdy do przewozu krótkiego drewna, samochody skrzyniowe z żurawiem lub betoniarki samochodowe.

Trucks to go
Prezentowane przed budynkiem MAN Truck Forum białe ciężarówki należały do floty "Trucks to go". Obejmuje ona kompletnie zabudowane i szybko dostępne nowe pojazdy przeznaczone do stosowania w różnych branżach. Klienci mogą je nabyć od ręki, bez oczekiwania na dostawę. Na stronie www.man-truckstogo.com codziennie aktualizowany jest wykaz pojazdów ze szczegółowym opisem produktów i zdjęciami.

MAN-Trucks-to-go-foto

Zobacz galerię zdjęć

(MB)
4Trucks.pl / MAN Truck & Bus


facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo


 

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL