PKS Gdańsk Oliwa - konferencja w Sobieszewie

PKS Gdańsk Oliwa - konferencja w Sobieszewie

DAF-XF105-ATe

Już po raz trzeci firmy transportowe miały okazję spotkać się i wspólnie przeanalizować obecne zmiany w ustawodawstwie pod kątem prowadzenia działalności transportowej.

Konferencja, pt. "Wpływ zmian w ustawodawstwie na koszty prowadzenia działalności transportowej", zorganizowana przez PKS Gdańsk-Oliwa jak zwykle cieszyła się bardzo dużą popularością wśród przewoźników. Szkolenie odbyło się w dniach 20-21 kwietnia 2012 w nadmorskim Centrum Hotelowo-Konferencyjnym "Orle" w Gdańsku Sobieszewie, gdzie uczestnicy znaleźli komfortowe warunki do pracy oraz wypoczynku.

 

Podczas konferencji, jako pierwszy głos zabrał prof. zw. dr hab. Włodzimierz Rydzkowski z Uniwersytetu Gdańskiego, który omówił kierunki rozwoju transportu drogowego w Polsce. Zwracając szczególną uwagę na zagrożenia, które występują obecnie w transporcie skupił on swoją uwagę na podwyżkach OC i AC w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Ważnym tematem były także kwestie zmian w zasadach wykonywania przewozów kabotażowych, e-myto oraz nowe zasady unijne dostępu do zawodu - czyli certyfikat kompetencji zawodowych. Prof. Rydzkowski przedstawił również wizję przyszłośći w transporcie, która daje przewoźnikom możliwość wdrożenia nowych rozwiązań, skupiając się na ciekawych aspektach rynku - głównie w kierunku ciągle słabo rozwiniętej jeszcze w Polsce struktury kolejowej.

PKS-oliwa-konferencja-4trucks_1 PKS-oliwa-konferencja-4trucks_2 PKS-oliwa-konferencja-4trucks_3

 

Kolejny prelegent, prof. zw. dr hab. Zdzisław Kordel, przybliżył problemy funkcjonowania rynku transportu samochodowego w Polsce. Przeanalizował, pod kątem kosztów, dość szczegółowo warunki funkcjonowania transportu drogowego i obowiązujące reguły na przełomie lat. Podczas konferencji prof. Kordel przedstawił swoje obliczenia na podstawie własnych wykresów, które bardzo zaciekawiły uczestników.

W dalszej kolejności swoje krótkie prezentacje przedstawili sponsorzy: Grupa DBK, Michelin, Krone, IDS Kuwait Petroleum, EWT Truck & Trailer oraz Wielton. Transportowcy mieli okazję zapoznać się z aktualną ofedrtą rynkową tych firm a także wymienić swoje uwagi dotyczące poszczególnych produktów.

Ciekawą prezentację przedstawiła firma Mondi Świecie SA dotyczącą oczekiwań jakościowych klientów oraz systemów bezpieczeństwa obowiązujących na terenie ich zakładu. Na koniec zaprezentowała się firma TC Broker. Ich prezentacja dotyczyła zagadnień związanych z polisami ubezpieczeniowymi. Jakie są zalety poszczególnych ofert i na co należy zwrócić uwagę zawierając ubezpieczenie.

Podsumowując konferencję prezes PKS Gdańsk-Oliwa Rafał Olszewski podziękował wszystkim za aktywne uczestnictwo w spotkaniu i zaprosił wszystkich na uroczystą kolację z akompaniamentem zespołu muzycznego. Część wieczorną zdominowały liczne debaty i konsultacje w nieco luźniejszej atmosferze oraz zabawa, która trwała do białego rana.

Trzeba przyznać, że organizacja tego typu imprez bardzo integruje środowisko transportowców i pozwala na wymianę doświadczeń. Obecna sytuacja na rynku wprowadziła dużo zmian w przepisach oraz filozofii funkcjonowania przedsiębiorstw. Wymagają one od przewoźników ciągłego doskonalenia umiejętności i systematycznego pogłębiania wiedzy. Konferencje szkoleniowe połączone z prezentacją produktów są najlepszą formą aktywizacji środowisk przewoźników.

(AP)
4Trucks.pl

 


facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL