I Olimpiada Techniczna DAF

I Olimpiada Techniczna DAF

Olimpiada-techniczna-daf

W dniu 19 grudnia 2011 r. w hotelu Warszawianka w Jachrance odbyła się uroczysta gala, na któej ogłoszono wyniki  Pierwszej Olimpiady Technicznej DAF. Najlepszym Mechanikiem DAF roku 2011 został Paweł Nowak z firmy DBK, autoryzowanego dealera firmy DAF w Toruniu.

Pan Paweł wykazał się największą wiedzą z zakresu elektryki, sterowania silnikiem, pneumatyki i układu hamulcowego, układu jezdnego i napędowego, mechaniki i wiedzy ogólnej o marce DAF. W nagrodę otrzymał 46-calowy telewizor wraz z zestawem kina domowego BlueRay, a w lutym 2012 roku reprezentował będzie polskich mechaników na ogólnoeuropejskich zawodach dla mechaników DAF.

Pozostałymi finalistami Olimpiady zostali:
Mariusz Olech, DBK Gdańsk - 2. miejsce
Tomasz Fibig, ESA Trucks Poznań - 3. miejsce
Adam Karolik, DBK Białystok - 4. miejsce
Przemysław Szymaniak, WW Wanicki Świdnik - 5. miejsce

Pozostałe wyniki znajdują się tu: www.olimpiadatechnicznadaf.pl

Olimpiada Techniczna DAF 2011 rozpoczęła się 11 kwietnia, a jej celem było wyłonienie najlepszego mechanika sieci dealerskiej DAF. W Olimpiadzie mogli wziąć udział mechanicy pracujący w autoryzowanych serwisach DAF, którzy wpisani są do wewnętrznego systemu zarządzania szkoleniami TMS i osiągnęli co najmniej pierwszy z czterech poziom wyszkolenia Basic. Do zawodów przystąpiło około 100 mechaników z wszystkich oddziałów dealerskich DAF. W samym finale spotkało się 5 najlepszych. Zawody trwały 8 miesięcy i składały się z 4 etapów.

Pierwszym etapem były kwalifikacje, które polegały na rozwiązaniu internetowego testu sprawdzającego wiedzę techniczną, jak i ogólną o firmie DAF mechaników. Wszyscy zarejestrowani na specjalnie stworzonej na cele Olimpiady stronie internetowej www.olimpiadatechnicznaDAF.pl uczestnicy odpowiadali na 50 pytań testu internetowego, umieszczonego na stronie. W etapie tym wyłonionych zostało 50 mechaników, którzy w kolejnych miesiącach rywalizowali ze sobą podczas praktycznych i teoretycznych zajęć odbywających się w Centrum Szkoleniowym DAF w Rzgowie.

olimpiada-techniczna-daf_1 olimpiada-techniczna-daf_2 olimpiada-techniczna-daf_3
olimpiada-techniczna-daf_4 olimpiada-techniczna-daf_6 olimpiada-techniczna-daf_7

Etap drugi (ćwierćfinał) składał się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej zawodnicy mieli okazję wykazać się znajomością komputerowych systemów DAF, niezbędnych w codziennej pracy mechanika. W części praktycznej oceniane były dokładność wykonania i czas wykonania danego zadania, które obejmowały zagadnienia tj.: regulacja zaworów, ocena stanu akumulatorów czy kompresora, luzy zaworowe itp.

Podczas trzeciego etapu (półfinału) oceniana była właściwa naprawa uszkodzonego pojazdu DAF. Zadaniem uczestników były zdiagnozowanie usterki na podstawie zlecenia, procedur diagnostycznych i wykonanych badań, prób, pomiarów i testów, wykonanie kompletnej naprawy oraz omówienie sposobu wykrycia i zdiagnozowania usterki oraz decyzji, co do podjętych działań naprawczych.

Finał polegał na jednoczesnym rozwiązywaniu przez 5 finalistów, wyłonionych w poprzednich etapach, takich samych zadań obejmujących zagadnienia: naprawę, procedury serwisowe DAF, procedury dotyczące części zamiennych, narzędzia specjalne i obsługę pojazdów innych jak np. autobusów, naczep. Kryterium oceny były poprawność wykonania napraw, zgodność z procedurami DAF i użycie narzędzi i systemów DAF.

Olimpiada Techniczna DAF cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród mechaników. Zdobycie tytułu Najlepszego Mechanika Roku 2011 przyniosło duży prestiż zarówno zwycięzcy, jak i serwisowi DAF, w którym pracuje.

Organizacja Olimpiady DAF jest doskonałym dowodem tego, jak wielką wagę firma DAF przykłada do jakościowego rozwoju sieci dealerskiej i usług serwisowych. Celem tego rozwoju jest ciągłe podnoszenie umiejętności pracowników i jakości oferty firmy na drodze do oferowania klientom najlepszej propozycji biznesowej na rynku. Oprócz cieszących się niepodważalną reputacją trwałych i oferujących najniższy koszt kilometra pojazdów firma DAF ma w swojej ofercie szereg usług pozwalających podnieść efektywność transportu. Zaczynając od wzorowego serwisu 24h DAF ITS, przez DAF Multisupport - skrojone na miarę kontrakty serwisowe - poprzez sieć ponad 1100 punktów serwisowych w Europie, organizacja DAF może poszczycić się wysokimi kwalifikacjami pracowników, nowoczesnym oprzyrządowaniem, wieloma wspierającymi systemami i oprogramowaniem służącym takim pryncypiom jak najwyższa dostępność taboru klienta oraz wykonania zadań za pierwszym razem poprawnie. Już w chwili obecnej Polska ma drugi pod względem wysokości wskaźnik ilości mechaników z najwyższym poziomem wyszkolenia "Master" w stosunku do ogólnej ilości mechaników w Europie (76 z 235), przekraczając aż o 50% normy DAF w tym względzie.

(MB)
materiały: DAF Trucks Polska


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL