ZASŁAW w nowej odsłonie

ZASŁAW w nowej odsłonie

Zaslaw

Do niedawna firma posiadała jeden zakład, który produkował naczepy oraz zabudowy cywilne i dla wojska. Gdy w 2007 roku sprzedaż przekroczyła możliwości Zagórza, zdecydowano się na zakup kolejnych hal. Wybór padł na doskonale usytuowany, wyposażony w pełną infrastrukturę zakład w Andrychowie. Miejsce po dawnej fabryce silników okazało się o tyle trafnym posunięciem, że łatwa adaptacja pomieszczeń produkcyjnych pozwoliła na szybkie podjęcie dalszej produkcji.


Po wyposażeniu hal w nowe urządzenia (laserowe wypalarki sterowane numerycznie, prasy krawędziowe, automatyczna śrutownia, lakiernia z suszarnią oraz zautomatyzowana linię montażu taktowego) oraz utworzeniu magazynu części przystąpiono do seryjnej produkcji naczep. W hali montażu końcowego, która obecnie wykorzystana jest w połowie swoich możliwości,  wytwarzane są wszystkie rodzaje naczep oraz przyczepy rolnicze i komunalne.

Cezary_Lisowski_Zaslaw- Chcąc mieć silną pozycję na rynku, także za granicą, musimy zapewnić produkty lepsze niż producenci zachodni. Naszym celem jest promowanie jakości a nie ceny - mówi Cezary Lisowski prezes Zakładu Przyczep i Naczep ZASŁAW.

Blisko 60. letnia historia zakładu zobowiązuje do wytwarzania produktów najwyższej jakości. Około pół miliona różnego rodzaju pojazdów, które opuściły bramy ZASŁAWIA, to renoma, ale przede wszystkim olbrzymi bagaż doświadczeń. Dlatego też stale wprowadzane są modyfikacje produktów, a najlepszym dowodem na to jest aktualna oferta firmy. Tu ZASŁAW może pochwalić się nową serią odchudzonych wywrotek serii D-653 Wśród oferowanych wywrotek znajdują się cztery modele o 5,28-5,89 t DMC i pojemności 24-38 m3. Przeprojektowana rama wykonana ze stali Domex 700 MC została skrócona, dzięki czemu jest nie tylko lżejsza, ale także zapewnia znacznie łatwiejsze manewrowanie zestawem. Zmieniono mocowanie skrzyni ładunkowej, nóg podporowych (Haacon lub Jost) oraz podestu z balkonem. Pochylono przednią ścianę muldy, dzięki czemu zmianie uległ punkt mocowania siłownika (ZASŁAW montuje siłowniki firmy Binotto). Grubość podłogi wynosi standardowo 7 mm, jednak na życzenie klienta parametr ten można zmienić do 5 mm. Przydatność naczep wywrotek ZASŁAWIA m.in. dla branży drogowej umożliwia fakt przystosowania ich do współpracy ze wszystkimi modelami rozściełaczy asfaltu. W ofercie znajdują się także wywrotki typu Halfpipe produkowane ze stali Hardox/Domex lub aluminium.
W Andrychowie powstają również naczepy kurtynowe (w tym MEGA) i burtowe. Ważną informacja jest to, że maja one certyfikat bezpieczeństwa przedniej ściany, co jest m.in. ważnym atutem eksportowym. Za granicą naczepy ZASŁAW spotkać można pod marką Trailis.
PICT0124 PICT0134 PICT0141
Kurtyna_Zaslaw Przyczepy_Zaslaw Naczepy_Zaslaw

Decyzja o utworzeniu drugiego zakładu w Andrychowie zbiegła się z nową strategią marketingową firmy. Dużą część 300-osobowej załogi stanowią ludzie młodzi. Ich zapał i dynamizm determinuje wysoko postawione cele: osiągnięcie udziałów rynkowych na poziomie 10-11 procent oraz sprzedaż w około 2 tys. pojazdów rocznie.

(MB)Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL