Karta BP Plus - prosty sposób na ViaTOLL

Karta BP Plus - prosty sposób na ViaTOLL

BP_PLUS_KARTA

Jak wiadomo od 1 lipca  2011 r., na wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA zacznie obowiązywać elektroniczny system poboru opłat viaTOLL. Użytkownicy Kart Paliwowych BP Plus nie muszą się tym martwić ponieważ mają możliwość skorzystania w wielu udogodnień takich jak na przykład łatwa rejestracja w systemie, czy bezgotówkowe rozliczanie płatności  z odroczonym terminem.Dodatkowo Klienci BP  będą mogli zamawiać urządzenia pokładowe viaBOX on-line i otrzymywać je bezpośrednio pod wskazany przez siebie adres bez konieczności zgłaszania się do punktów dystrybucyjnych. Do końca maja firma BP uruchomiła specjalną promocję dla wszystkich firm, które zarejestrują urządzenie pokładowe ViaBox w systemie PostPay i będą rozliczać opłaty za pomocą Karty BP Plus.
Do każdego urządzenia firma otrzyma dodatkowy bonus - 5 euro, które zostanie uznane w cyklu rozliczeniowym. W celu ułatwienia procesu dla pozostałych Klientów i zapewnienia najprostszej metody płatności za przejazdy, firma BP przygotowała specjalną ofertę Kart Paliwowych.
Oprócz ułatwionego sposobu korzystania z systemu poboru opłat drogowych w Polsce Karty Paliwowe BP Plus umożliwiają proste rozliczenia za paliwo i inne opłaty związane z transportem  w pozostałych krajach Europy. Karta paliwowa BP PLUS, akceptowana jest na ponad 20 000 stacji w 36 krajach - stanowi największą sieć w Europie, obejmującą koncerny paliwowe AGIP, ARAL, OMV oraz STATOIL.


Jerzy_Stec_BP
Jerzy Stec, dyrektor Działu Kart Paliwowych BP

W jaki sposób można zarejestrować się w systemie viaTOLL aby móc uiszczać opłaty kartami BP Plus?
- Rejestracji dokonujemy na stronie www.kartypaliwowebp.pl lub www.bpplus.pl. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a  następnie w zależności od wybranej metody płatności - Pre-Pay (płatność z góry) czy Post-Pay (odroczony termin płatności) oraz posiadanej karty paliwowej klienci zostają poinformowani o następnych krokach postępowania i szczegółowych procedurach. Użytkownicy Kart Paliwowych BP Plus mogą skorzystać z uproszczonej metody rejestracji i nie muszą manualnie uzupełniać danych wszystkich pojazdów, ponieważ są one automatycznie pobierane z systemu BP Plus.

Czy jest możliwość rejestracji online?
- Tak, można w prosty i szybki sposób zarejestrować się na stronie www.kartypaliwowebp.pl lub www.bpplus.pl. Szczegółowe informacje na temat oferty Kart Paliwowych BP Plus oraz systemu viaTOLL można uzyskać pod nr tel. 12 619 14 47 oraz na stronie www.bpplus.pl, w dziale Kart Paliwowych BP Plus Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 12 619 14 46 lub 40.

W jaki sposób można otrzymać urządzenia viaBOX ?
- Klienci, którzy zdecydują się na korzystanie z Kart Paliwowych BP Plus w systemie Post-Pay czyli z odroczonym terminem płatności, wypełnią formularz zgłoszeniowy i odeślą podpisaną umowę, otrzymają urządzenia ViaBox bezpośrednio do siedziby swojej firmy bez dodatkowych kosztów i konieczności zgłaszania się do punktów dystrybucyjnych.

Jakie są zalety uiszczania opłat w systemie viaTOLL za pomocą kart BP Plus?

- Po wprowadzeniu nowego systemu użytkownicy kart paliwowych BP PLUS Routex będą mogli nie tylko  łatwo zarejestrować się w systemie, ale również najwygodniej regulować płatności za przejazdy dzięki możliwości otrzymywania faktur zbiorczych z odroczonym terminem płatności lub regulowanie płatności w systemie Pre-Pay. Dodatkowo klienci BP będą mogli zamawiać urządzenia pokładowe viaBOX on-line i otrzymywać je bezpośrednio pod wskazany przez siebie adres, bez konieczności zgłaszania się do punktów dystrybucyjnych. Niewątpliwą korzyścią jest też możliwość regularnego kontrolowania zestawień wszystkich transakcji on-line.
Oprócz ułatwionego sposobu korzystania z systemu poboru opłat drogowych ViaTOLL  w Polsce karty paliwowe BP PLUS umożliwiają proste rozliczenia za paliwo i wszelkie inne opłaty związane z transportem  w pozostałych krajach Europy. Karty Paliwowe BP Plus są respektowane na ponad 18 000 stacji w Europie działających w zrzeszeniu Routex: BP, Aral, Statoil, Agip/ENI, OMV, IP.  Pozwalają na przejazdy większością dróg płatnych, mostów i  tuneli oraz na regulowanie opłat Toll-Collect, Go-Box, Premid,Viacard/Telepass; korzystanie z autoryzowanych myjnie, serwisu pomocy drogowej 24h/7, Combitraffic,NNW, zwrotu VAT, transakcji i pełnego zakresu raportów on-line oraz nowoczesnego narzędzia do zarządzania flotą BPFleet Expert.

System Kart Paliwowych BP Plus - podsumujmy:

OSZCZĘDNOŚĆ:
Bezgotówkowe rozliczenia - Klient nie musi wydawać kierowcom gotówki awansem - płaci w odroczonym terminie zbiorcze faktury - znikają pojedyncze faktury z wielu stacji (oszczędność czasu i przejrzystość rozliczeń) kredyt kupiecki - oszczędności dzięki odroczonemu terminowi płatności oszczędność czasu - kierowca spędza mniej czasu na stacji nie czekając na wygenerowanie faktury odzyskiwanie VAT - atrakcyjna oferta naszego partnera dla Klientów BP przejrzystość rozliczeń - szczegółowa specyfikacja transakcji na fakturze oszczędności z tytułu uniemożliwienia nadużyć  - patrz narzędzia kontroli.

BEZPIECZEŃSTWO:
Zabezpieczenie karty indywidualnym kodem PIN oraz hologramem sprawdzanie zgodności numerów rejestracyjnych na karcie i samochodzie brak wystawiania faktur na stacji, brak ingerencji w kwotę transakcji możliwość blokady karty przez internet ograniczenie systemowe - max 5 transakcji dziennie na jedną kartę ograniczenie kwotowe - max 6 000 zł na kartę dziennie (możliwość zmiany na  prośbę klienta) automatyczna blokada karty na 24 h po wprowadzeniu błędnego kodu PIN możliwość nadawania limitów kwotowych na karty możliwość ograniczenia pory tankowania - limity dot. czasu transakcji
monitoring stacji.

KONTROLA:
Kod produktu - możliwość udostępnienia kierowcom tylko określonych grup produktów (np. samo paliwo) kompatybilność danych transakcyjnych z programami komputerowymi wsparcie w zarządzaniu flotą - program BP Fleet Expert szybki przepływ informacji - dostęp do transakcji zafakturowanych i bieżących on-line poprzez internet możliwość narzucenia konieczności wprowadzania stanu licznika.

WYGODA:
Szeroka sieć stacji - akceptacja w 36 krajach na 20 000 stacji opłaty za tunele/autostrady/mosty/serwisy w Europie (w Polsce A2) bezgotówkowe rozliczenia (nie ma potrzeby wyposażania kierowców w  gotówkę) lekka, trwała plastikowa karta z paskiem magnetycznym swoboda poruszania się po całej Europie w momencie potrzeby zmiany ustalonej trasy.

JAKOŚĆ:
Całodobowe stacje o wysokim standardzie usług oraz obsługi zapewniona wysoka jakość paliwa poprzez centralnie sterowany system dostaw.

 

BP_Plus

 

(MB)


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL