Scania serii R Gunfighter wygrywa Master Truck 2011 r.

Scania serii R Gunfighter wygrywa Master Truck 2011 r.

Zabytkowa_Scania_-_600

Główną nagrodę tegorocznego zlotu ciężarówek tuningowanych Master Truck w Opolu zdobył Mika Auvinen z Finlandii. Przyjechał on  Scanią serii R Gunfighter.

Zlot Master Truck odbył się w weekend 15-17 lipca 2011 już po raz siódmy, ale po raz pierwszy w nowym miejscu. Na lotnisku polowym w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem jest dość przestrzeni, aby pomieścić potężne ciężarówki. Jak zawsze najwięcej miejsca zajęła Scania.

Ciężarówki z gryfem, które przybyły na zlot wyróżniały się nie tylko oryginalnym malowaniem i lśniącymi akcesoriami. Zespół ZZ Top i neony Las Vegas ozdobiły unikalny, czteroosiowy ciągnik siodłowy, wyposażony zarazem w hak załadowczy i żuraw. Tuż obok stało ciemnoniebieskie podwozie z kabiną z orłami i systemem Cameleon firmy JOAB. Żuraw i zestaw nadwozi wymiennych pozwala mu pracować jako dźwig, podnośnik albo ciągnik siodłowy.

W tym roku własną ekspozycję przygotowała Scania Polska. Ozdobą stoiska była najmocniejsza ciężarówka świata, Scania R730 w barwach firmy PTZ Stefan Dynerowicz, pierwszej w Polsce która zdecydowała się na zakup tego elitarnego pojazdu. Tuż obok była słynna już Scania z limitowanej serii Black Amber a dalej prawdziwa perełka: zabytkowa, ale w pełni sprawna 500-konna Scania 143 M z firmy Pol-Mack.

To nie pierwsza nagroda dla  Scanii w stylu westernowym. Ciężarówka zadebiutowała w 2010 r. na zlocie Nordic Trophy w Szwecji. Rywale nie mieli z nią szans. W Opolu ponownie udowodniła, że jest najlepsza. Główna nagroda dla fińskiego Gunfightera nie była jedyną, jaka przypadła Scanii na zlocie. Ciężarówki tej marki zdobyły liczne wyróżnienia również w innych kategoriach.

Źródło: Scania Polska

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL