Wigilijne spotkanie w Volvo Trucks

Wigilijne spotkanie w Volvo Trucks

Volvo_Trucks_kolacja

Miesiąc grudzień  to tradycyjnie czas spotkań poświęconych refleksjom na temat minionego roku. W czwartek w hotelu Bristol w Warszawie miało miejsce doroczne spotkanie kierownictwa Volvo Trucks z przedstawicielami mediów branżowych.

Tom Jörning - dyrektor zarządzający Volvo Polska oddział Samochody Ciężarowe podsumował mijający rok pod względem tegorocznych wydarzeń oraz podziękował dziennikarzom za owocną współpracę.

- Rok 2010 był dla nas o wiele bardziej ciekawszy niż ubiegły 2009. Osiągnęliśmy wielki sukces we wszystkich krajach w naszym regionie, jednak najbardziej jesteśmy zadowoleni z wyników osiągniętych na rynku polskim. Nieustannie prowadzimy działania mające na celu rozwój naszej sieci serwisowej, naszych usług oraz rozwijaliśmy produkty. Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak dużej gamy produktów jak w obecnym czasie - powiedział Tom Jörning, dyrektor zarządzający Volvo Polska oddział Samochody Ciężarowe.

Według Toma J
örninga tendencja wzrostowa na rynku ciężarówek rozpoczęła się nie w roku 2010, lecz znacznie wcześniej bo już pod koniec 2009 roku. Dbałość o klienta oraz systematyczny rozwój zaowocowały dobrymi wynikami sprzedaży pojazdów. Rok 2010 dla Volvo Trucks był niezwykle ważny. Na rynku pojawił się odnowiony model ciężarówki dla transportu dystrybucyjnego oraz całkowicie nowy pojazd przeznaczony dla branży budowlanej - Volvo FMX. Dość późne wprowadzenie na polski rynek FMX (jesień br.) nie przesądza jeszcze o pełnym sukcesie sprzedażowym samochodu, jednak już dziś można powiedzieć, patrząc na działania marketingowe producenta, że na wiosnę 2011 r. FMX mocno zawalczy o wysoką pozycję na rynku pojazdów użytkowych.
Patrząc na działania Volvo Trucks nie sposób nie zauważyć wysokiej dbałości o klienta. Działania te przejawiają się głównie w rozwoju usług serwisowych. Przy trasie na Białystok, w listopadzie br., otwarto nowy serwis firmy Intruck, a na początku 2011 r. działalność rozpocznie punkt serwisowy w Skawinie). Volvo organizuje także spotkania dla swoich klientów oraz aktywnie uczestniczy w spotkaniach branżowych mających na celu promocję marki. W tym roku także odbyły się dwie imprezy budowlane, na terenie kopalń odkrywkowych, mające na celu zaprezentowanie pojazdów w warunkach terenowych.
Na uznanie zasługuje również prężna działalność Szkoły Ekonomicznej Jazdy Volvo Trucks. Program szkoleń obejmuje dokształcanie kierowców z zakresu ekonomicznej jazdy oraz blok szkoleń okresowych w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Przy szerokim wachlarzu usług nie sposób nie zauważyć możliwości łatwego finansowania ciężarówek poprzez leasing fabryczny Volvo. Spółka Volvo Finance Polska oferuje korzystne warunki pozyskania środków transportu, do których zaliczają się nie tylko samochody lecz również autokary i maszyny budowlane.

(MB)

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL