Mercedes Bau Tour 2010

Mercedes Bau Tour 2010

mercedes-bau-tour-2010

W dniu 9 kwietnia br., w Gogolinie koło Opola, odbyła się impreza budowlana pod nazwą BAU TOUR 2010. Prezentacja pojazdów budowlanych Mercedes-Benz to jedna z cyklu imprez zorganizowanych dla klientów przez Mercedes-Benz Polska, przy współpracy z regionalnymi dealerami.


W Gogolinie, w godzinach przedpołudniowych, ciężki, specjalistyczny sprzęt marki Mercedes-Benz prezentował swoim gościom dealer z Sosnowca. Po południu gospodarzami eventu był zespół dolnośląskiego dealera mercedesa, Mirosława Wróbla.

Bau-TourMirosław Wróbel - działający na terenie Opolszczyzny, Wrocławia i Jeleniej Góry - zaprosił niemal 40 osobową grupę swoich klientów, głównie z branży budowlanej i energetycznej. Właściciele i szefowie firm wzięli udział w prezentacji, którą poprowadził Product Manager Mercedes-Benz Polska Tomasz Ciesielski. Klienci obejrzeli też na telebimie możliwości techniczne najnowszego sprzętu specjalistycznego Mercedes-Benz, nowinki i ciekawostki techniczne. Następnie przyszedł czas na prezentację trzy- i czteroosiowych wywrotek typu Actros oraz  Atego, specjalnie przygotowanego do działań terenowych, z napędem 4x4.
Jednak największą atrakcją była możliwość bliższego poznania możliwości Mercedesa Unimoga oraz Zetrosa. W towarzystwie instruktorów, na bieżąco objaśniających obsługę i możliwości tego specjalistycznego sprzętu, odbywały się jazdy testowe. Na terenie byłej kopalni wapieni nie brakowało okazji do efektownych zakrętów, stromych zjazdów, ślizgów, cofania i zawracania w trudnym terenie.Bau_tour-T.Ciesielski
Wszystkie wywrotki do jazd próbnych (Mercedes-Benz Actros) pomalowane były na złoty kolor, co czyniło pokaz bardzo efektownym.
Należy również wspomnieć, że tak efektowna prezentacja nigdy by sie nie odbyła, gdyby nie udział firm, na co dzień współpracujących z Mercedes-Benz Polska. Podwozia testowych ciężarówek zostały wyposażone w zabudowy firm: Wielton, KH-KIPPER, Gervasi, Meiller-Kipper. O dobre ogumienie zadbała firma Continental Opony Polska.  
Po raz kolejny okazało się, że bezpośredni kontakt z prezentowanym sprzętem, poznanie jego możliwości na żywo, jazda w terenie, to przekaz najbardziej przemawiający do klientów.

 

(MB)

Mercedes-Benz Zetros, Unimog, Actros - zobacz zdjęcia

 


Przeczytaj też:
Nowe normy emisji CO2 dla samochodów ciężarowych

Parlament Europejski przegłosował nowe normy emisji spalin dla ciężarówek.

Policjanci odzyskali skradzione ciężarówki

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie wspólnie z policjantem Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp. ujawnili na jednym z parkingów dwie ciężarówki skradzione na terenie Niemiec. Polski Traker - wydanie Styczeń 2014 Setny Actros dla Batimu

Jeszcze rok temu Batim dysponował tylko kilkunastoma Mercedesami. W dniu 29 maja firma odebrała już setnego Actrosa. Daimler preview IAA 2012

Samochody ciężarowe Mercedes-Benz - podsumowanie roku

Mercedes-Actros

W 2010 roku Mercedes-Benz sprzedał  6009 pojazdów dostawczych i ciężarowych. Stanowi to wzrost o ponad 7,2% względem roku 2009. Największy wpływ na taki dobry rezultat miał skokowy wzrost sprzedaży samochodów ciężarowych (43%).
Mercedes LP 1620 kontra nowy Actros Mercedes-Actros-LP-6020_1

Porównawcza jazda testowa rozpoczyna się wczesnym rankiem. Znak do startu dano w Wörth, przy głównej bramie zakładów montażowych Daimlera. Trasa o długości 542 km prowadzi przez Stuttgart, następnie San Bernardino do szwajcarskiej wioski Lostallo.
Rajdowy Mercedes Zetros

Ostaszewski-Zetros

Podczas marcowego rajdu The Great Ecape kierowca Krzysztof Ostaszewski zaprezentował swoje nowe, jeszcze fabryczne cudo. Mowa o pierwszym oddanym do użytku cywilnego Mercedesie Zetros. Dotychczas jedyne zastosowanie tego samochodu było czysto militarne. Przez 2 lata Mercedes starał się oddać ten model użytkownikom cywilnym. I w końcu doczekaliśmy się. Pierwszym i zapewne bardzo szczęśliwym właścicielem cywilnego pogromcy terenu został Krzysztof Ostaszewski. Kierowca rajdowy, który do tej pory startował samochodem marki Ural. Krzysztof stawał na podium na większości rajdów w jakich startował. Jest mistrzem rajdu Drezno - Wrocław, dwukrotnym zwycięzcą rajdu Mercedes Benz- Truck Rally, dwukrotnym wygranym w rajdzie Baja Saxonia. Na swoim koncie ma także zwycięstwa w takich imprezach jak MUTT czy Rallye Trial Germany.
Mercedes Unimog - Samochód Terenowy Roku

merceders-unimog

Już po raz szósty z rzędu czytelnicy magazynu Off Road wybrali samochód Mercedes-Benz Unimog najlepszym Samochodem Terenowym Roku w kategorii Pojazdy specjalne. Wybór jest rezultatem wyników zorganizowanego wśród czytelników plebiscytu oceniającego pojazdy w ośmiu kategoriach.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL