Nowe dystrybucyjne Volvo FM

Nowe dystrybucyjne Volvo FM

 

Nowe-Volvo-FM

Mamy już pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Volvo FM. Najbardziej widoczne zmiany, bez wątpienia inspirowane Volvo FH, zaszły w zewnętrznych elementach kabiny, która otrzymała m.in. nową kratę przednią, reflektory główne i wlot powietrza. Po prostu, ten pojazd wygląda, jak lider - mocny, nowoczesny i oszczędny. Nowe cechy, takie jak antypoślizgowe stopnie wejściowe i nowe rodzaje tapicerki zwiększają komfort i bezpieczeństwo, udowadniając, że Volvo FM ciągle się rozwija i jest najwyższej klasy pojazdem dystrybucyjnym.

Wcześniej wprowadzone w Volvo FM innowacje uzupełniono w nowej wersji pojazdu o udoskonaloną skrzynię biegów I-Shift i najnowszą generację silników Volvo, które rozwijają większą moc przy niższym zużyciu paliwa. Według danych Volvo, 13-litrowy silnik współpracujący ze skrzynią biegów Volvo I-Shift zapewnia zużycie paliwa niższe nawet o 3%, w porównaniu do jednostek napędowych poprzedniej generacji, a jednocześnie oferuje do 500 KM mocy maksymalnej i 2500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Z kolei silnik 11-litrowy zapewnia klientom doskonałe osiągi i niskie zużycie paliwa, a jednocześnie dużą ładowność pojazdu. Obydwie jednostki napędowe: D13 i D11, są dostępne również w wersjach spełniających normę emisji spalin EEV (Enhanced Environmentally friendly Vehicle).

- Poprzez modernizację Volvo FM chcemy nie tylko zwiększyć funkcjonalność tego pojazdu, ale także wzmocnić jego pozycję, jako najlepszego środka transportu regionalnego w swojej klasie. Ponieważ dotychczasowe Volvo FM miało wyjątkowo dużo do zaoferowania pod względem komfortu, bezpieczeństwa i ekonomiki paliwowej, nasze działania skoncentrowały się raczej na dopracowaniu szczegółów, w oparciu o opinie przekazane nam przez klientów - mówi Claes Nilsson, prezes Europejskiej Dywizji w Volvo Trucks.

Nabywcy nowego Volvo FM mają również większy wybór. Przykładem jest pełna gama pakietów wyposażenia kabiny, od wersji podstawowej do najbardziej rozbudowanej. Nowe pakiety wyposażenia kabiny zapewniają klientom większy wybór i możliwość optymalnego dostosowania pojazdu do indywidualnych potrzeb, pod względem komfortu kierowcy i opłacalności eksploatacji, w celu zwiększenia wydajności i rentowności działalności transportowej.

Najważniejsze zmiany w nowym Volvo FM:
- Zarówno dolna, jak i górna krata wlotu powietrza nawiązuje swoim kształtem do Volvo FH. Obydwa te elementy zostały jedynie nieco zmodyfikowane, w celu dopasowania do niższej kabiny w modelu FM.

- Nowa edycja Volvo FM została wyposażona w doskonalsze reflektory główne, wprowadzone niedawno w modelu FH. Lampy są podzielone na dwa odrębne moduły. Moduł mieszczący światło dalekosiężne i przeciwmgielne znajduje się poniżej zasadniczego modułu reflektora. Zamiast ze szkła, klosz lampy jest wykonany z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest bardziej odporny na uderzenia odłamkami kamieni. Dolny moduł reflektora głównego zawiera reflektor przeciwmgielny i alternatywnie: reflektor dalekosiężny lub reflektory doświetlające zakręt. Statyczne reflektory doświetlające oświetlają dodatkowy obszar drogi po stronie, w którą skręca pojazd.

- Światła kierunkowskazów są wykonane w nowoczesnej technologii LED, gwarantującej większą skuteczność działania i trwałość.

- Wyposażenie dodatkowe obejmuje różne rodzaje świateł roboczych/świateł cofania, a także zestawy przygotowawcze do ich późniejszego montażu, co skraca czas dostawy pojazdu i zapewnia wyższą jakość.

- Nowy wlot powierza dostarcza czystsze powietrze do silnika. Znajduje się w miejscu, w którym nie ogranicza widoczności do tyłu podczas cofania. Jest dostępny we wszystkich kabinach, w tym w kabinie dziennej.

- Z myślą o poprawie skuteczności działania układu ACC zmieniono miejsce montażu czujnika w dolnej kracie wlotu powietrza.

- Stopnie wykorzystywane podczas czyszczenia przedniej szyby zostały przeprojektowane. Pozostawiono również dodatkowy, składany stopień. Stopnie są wykonane ze stali i mają antypoślizgową powierzchnię.

- Znak firmowy Volvo jest większy, dla podkreślenia prestiżu pojazdu i dumy właściciela.

- Ofertę wyposażenia dodatkowego uzupełniono o nowe stalowe zbiorniki paliwa o większej pojemności, zapewniające prawie identyczny prześwit, jak zbiorniki obecnie stosowane.

- Nowa kolorystyka tapicerki i zasłon w kabinie nawiązuje do pojazdów FH.

- Pojawiły się trzy nowe udogodnienia dla kierowcy: stolik z wgłębieniami na kubki i długopisy, zawierający wewnątrz przestronny schowek; praktyczny dwukomorowy schowek, w którym można umieścić np. kask, termos, podkładkę do pisania lub okulary; uchwyt do papieru wykonany z wodoodpornej tkaniny. Jest mocowany do wieszaka na ubrania, ukośnie za fotelem kierowcy.

Nowe-Volvo-FM_1 Nowe-Volvo-FM_2 Nowe-Volvo-FM_3


materiały: Volvo Trucks


Zobacz filmy o nowym Volvo FM

Volvo FM

Volvo FM w akcji


Przeczytaj też:
Volvo Trucks z nowymi silnikami do modeli ciężarówek FH FM i FMX

Volvo Trucks zaprezentowało zmodernizowane silniki wysokoprężne D11 i D13 do samochodów ciężarowych Volvo FH, FM i FMX.

Ile za wysoka ile za szeroka? Jakie mają być wymiary zestawu ciężarowego?

Zwykle bywa jednak tak, że policja, gdy zatrzyma ciężarówkę do kontroli, potrafi coś znaleźć. W tych dwóch przypadkach nie chodziło o wiele.

25 elektrycznych ciężarówek Volvo będzie dostępnych w wynajmie

Niemiecka firma zajmująca się wynajmem pojazdów użytkowych będzie oferować swoim klientom 25 w pełni elektrycznych pojazdów Volvo FL Electric.

Pierwsze nowe Volvo FM LNG trafiły do polskiej firmy

Firma Bisek Asfalt zakupiła dwie nowe ciężarówki Volvo FM zasilane gazem ziemnym LNG. jest zapowiedź poszerzenia floty o więcej tego typu samochodów.

Złote Volvo FH zamówiła jedna z firm transportowych

Z okazji 50 lecia działalności firma zafundowała sobie wyjątkowy prezent - złote Volvo FH.

6 autonomicznych ciężarówek Volvo rozpocznie pracę w kopalni

Autonomiczne ciężarówki Volvo FH będą pracować w kopalni odkrywkowej przy transporcie wapienia.

Nowe normy emisji CO2 dla samochodów ciężarowych

Parlament Europejski przegłosował nowe normy emisji spalin dla ciężarówek.

Ciężarówka Volvo F89 z niesamowitą historią

Emerytowany kierowca Mike ma 70 lat. Jego Volvo F89 od ponad 18 lat służy mu do transportu dwóch zabytkowych łodzi. Zestaw jeździ po całej Europie.

Volvo Trucks szkoli kierowców w Afryce

Volvo Group w Afryce Południowej zainwestowało 1.9 mln. w zaawansowany rozwój i szkolenia bezrobotnych kierowców pojazdów użytkowych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL