Przywitajmy nowego Mastera!

Przywitajmy nowego Mastera!

renault-master_1

W kwietniu 2010 pojawi się kolejna wersja Renault Master. Nowy design, nowa kabina, nowe wersje silnikowe... a do tego wszystkiego możliwość wyboru auta z napędem na tylne koła. Cały 2010 rok będzie mijał pod znakiem kolejnych nowości z pod znaku Mastera, które sukcesywnie będą pojawiać sie na rynku. Furgon, podwozie pod zabudowę, podwozie z podwójną kabiną, platforma z kabiną i inne - wszystkie dostępne z przednim bądź tylnym napędem, z pojedynczymi bądź podwójnymi kołami na tylnej osi.

W rodzinie Renault pojawią się pojazdy o masie całkowitej od 2,8 do 4,5 t DMC, w wersji podwozia pod zabudowę (ładowność do 2254 kg) lub też furgony (ładowność do 2295 kg) o pojemności do 17 m3, których spalanie wynosi nawet poniżej 8l/100 km.

 

Gama pojazdów

Nowa bogatsza oferta Renault Master została zaprojektowana tak by spełnić wszelkie oczekiwania klientów poszukujących pojazdów w segmencie 2,8 do 4,5 t DMC. Dzięki bogatej ofercie konfiguracji Master może być dostosowany do niemalże każdego rodzaju transportu.

renault-master_4

W wersji furgon, niezależnie czy z napędem na przednie, czy tylne koła, Renault Master ma 3 rozstawy osi 3182, 3682 oraz 4332 mm, z krótkim bądź długim tylnym zwisem, długość przestrzeni ładunkowej do 4383 mm, 3 wysokości i skrzynie biegów, manualną albo zautomatyzowaną.

Jeszcze przed wakacjami pojawią się wszystkie wersje podwozia pod zabudowy:
- nadwozi o długości 3182 - 4838 mm w wersji z napędem na koła przedniej osi
- nadwozi o długości 3182 - 5746 mm w wersji z napędem na koła tylnej osi (koła pojedyncze)
- nadwozi o długości 3639 - 5468 mm w wersji z napędem na koła tylnej osi (koła podwójne)


Gama Renault Master została uzupełniona przez tylnonapędowe pojazdy z pojedynczymi bądź podwójnymi kołami na osi tylnej. Stanowi to doskonałe uzupełnienie dotychczasowej oferty pojazdów z napędem na koła przednie które były budowane ze szczególnym naciskiem na optymalizację ładowności.

Zawieszenie pojazdu jest dopasowane do każdej wersji. W przypadku pojazdów z ogumieniem pojedynczym z tyłu, resory są dwupiórowe, podczas gdy dla pojazdów z kołami bliźniaczymi z tyłu trójpiórowe. Główne przeznaczenie pojazdów tylnonapędowych to podwozia z kabiną pojedynczą i brygadową, ale dostępne będą także furgony.

Silnik
Niskie zużycie paliwa oraz ograniczone koszty eksploatacji to niewątpliwie mocne strony nowego Renault Master. Pojazd będzie dostępny z silnikiem 2,3 L dCi w wersji Euro 4 w trzech wartościach mocy: 100 KM, 125 KM oraz 150 KM z maksymalnym momentem obrotowym od 1250 obr/min dla lepszych osiągów auta. Dostępne będą także silniki Euro 5, które dzięki zastosowaniu filtra cząstek stałych już dzisiaj spełniają normę czystości spalin która zacznie obowiązywać w końcu 2011 roku. Oznacza to ze samochód może wjechać także do stref o ograniczonej emisji.

renault-master_2

Nowy silnik zapewni doskonały kompromis pomiędzy mocą, momentem obrotowym oraz zużyciem paliwa. Udowadniają to poniższe rezultaty: pojazd ze 125 konnym silnikiem Euro 4, w wersji L2H2 spala poniżej 8 litrów paliwa na 100 km i emituje przy tym mniej niż 227 g CO2 na km (cykl NEDC) co jest około 7 proc. mniej niż poprzedni Master, bez strat w osiągach pojazdu. Dodatkowo w pojazdach 125 i 150 KM można obniżyć zużycie paliwa poprzez wybranie zautomatyzowanej skrzyni biegów. Niezależnie od tego w samochodach z manualną skrzynia biegów dostępny będzie system "Freeshift" sugerujący kierowcy wybór przełożenia.

Wnętrze
Wnętrze kabiny zostało zaprojektowane od nowa tak, aby zaoferować jak najwięcej schowków, także takich pomysłowych jak zamykany schowek na komputer lub na dokumenty formatu A4 czy specjalne zagłębienie na telefon komórkowy. Nowy, wygodny fotel kierowcy jest obietnicą wysokiego komfortu pracy, podobnie jak pozycja za kierownicą przypominająca tą z samochodów osobowych, zintegrowany system nawigacji Tom-Tom®, pojemne schowki oraz rozwiązanie pozwalające przekształcić kabinę w mobilne biuro.

renault-master_3

Dodatkowo dostępnych jest mnóstwo małych schowków przydatnych kierowcy takich jak schowek na okulary, uchwyt na napoje czy butelkę wody a schowek przed pasażerem może być chłodzony. Dodatkowo oferowane wyposażenie może zawierać zestaw bluetooth do połączenia telefonu, kartę hands-free czy zintegrowaną nawigację GPS TomTom® ze stacjami serwisowymi Renault Trucks.

Funkcjonalność

Także przestrzeń ładunkowa furgonów jest przyjazna dla użytkowników. Boczne drzwi o szerokości 1270 mm, to duże ułatwienie podobnie jak położenie podłogi przestrzeni ładunkowej nad powierzchnią jezdni:
- 542 mm - dla pojazdów z napędem na koła przedniej osi
- 672 mm - dla pojazdów tylnonapędowych z kołami pojedynczymi
- 700 mm - dla pojazdów tylnonapędowych z kołami bliźniaczymi


Tylne drzwi mogą być otwierane o kąt 270 stopni a wnętrze przestrzeni ładunkowej może być wykończone drewnopochodną wykładziną. Takie parametry z pewnością, pracę z nowym Masterem, uczynią bardziej przydatną dla ludzi którzy muszą w ciągu dnia załadować i rozładować pojazd nawet do 30 razy.

Nowy Master to także samochód niezwykle efektywny dzięki wysokiej ładowności wynoszącej w zależności od wersji: 994kg do 1,684kg w furgonach przednionapędowych oraz 1,397kg (DMC 3,5t) do 2,254kg (DMC 4,5t) w przypadku pojazdów tylnonapędowych.

Premiera nowego Renault Mastera odbędzie się podczas trwania wystawy Solutrans w Lyon od 2 do 6 marca 2010.


(MB)
materiały: Renault Trucks


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL