Wielton Tippers Show - zmagania budowlanych siłaczy

Wielton Tippers Show - zmagania budowlanych siłaczy


Pod koniec czerwca w jednej z pobliskich kopalni piasku wieluński producent naczep i zabudów do pojazdów ciężarowych zorganizował pokaz swoich produktów. Tym razem prezentacja była organizowana dla przedstawicieli branży budowlanej. Transport materiałów sypkich w ostatnim czasie rozwijał się niezwykle dynamicznie, stąd w najnowszej ofercie Wieltonu przeważają produkty specjalistyczne.

Jak mówią przedstawiciele firmy, była to pierwsza impreza tego typu organizowana w Polsce podczas której klienci mogli sami sprawdzić w terenie możliwości podwozi z zabudowami wywrotkami oraz zestawy pojazdów z naczepami Wielton.

Teren pokazów szybko zapełnił się klientami, bo kto by nie chciał skorzystać z niepowtarzalnej okazji przetestowania załadowanych zestawów w trudnym piaszczystym terenie. Przy okazji  można było przyjrzeć się również ofercie producentów ciężarówek. Wieltonowi się nie odmawia - dlatego nie zabrakło tu przedstawicieli czołowych koncernów, wśród których mogliśmy zobaczyć ich najnowsze pojazdy m.in. Volvo FM, MAN-a TGS, Scanię w kabinie G, dzielnego Iveco Trakkera i Stralisa oraz Mercedesa Actrosa MP III.

Image Image Image Image Image Image

Sam Wielton przygotował na tę okazję szereg ciekawych propozycji, wśród których królowały tylnozsypowe zabudowy typu half-pipe o pojemnościach skrzyń od 14 do 19 m3. Większa różnorodność panowała wśród  naczep wywrotek. Klienci mieli do wyboru tylnozsypowe stalowe half-pipe (24 i 30 m3), stalową tylnozsypową ze zwykłymi burtami (33 m3) oraz oraz tylnozsypową aluminiową (33 m3).

Image Image Image Image Image Image

Oprócz jazd testowych, możliwości porozmawiania z przedstawicielami Wieltonu oraz firm ciężarówkowych organizator przygotował konkursy sprawnościowe, gdzie wygrywano cenne nagrody m.in. nawigacje satelitarne. Głównymi nagrodami, które podczas wieczornego pikniku wręczał sam prezes Wieltonu - Włodzimierz Masłowski - było 6 kuponów rabatowych (jeden o nominale 10 tys. zł oraz 5 po 5 tys.) uprawniających do zakupu ze zniżką dowolnego produktu marki Wielton do końca 2009 roku.

Niedawno w ofercie Wieltonu pojawiła się możliwość finansowania produktów. We współpracy z firmą VB Leasing, której przedstawiciele byli również obecni podczas Wielton Tippers Show, opracowano produkt leasingowy skierowany dla firm transportowych. Wielton Finance jest ofertą leasingu operacyjnego opartego na procedurach uproszczonych.

Organizacja imprezy plenerowej to duże wyzwanie, z jednej strony musi dopisać pogoda, z drugiej klienci. W tym przypadku można mówić o pełnym sukcesie, który z pewnością rozejdzie się szerokim echem po Polsce. Zachęceni prezentacjami tego typu z niecierpliwością czekamy na kolejne pokazy producenta naczep i zabudów z Wielunia.
   
tekst i fot.
Michał Bąk

   

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL