Cape to Cape - Renault Trucks Adventure

Cape to Cape - Renault Trucks Adventure
ImageDruga wyprawa Renault Trucks Adventure - Cape to Cape wyruszy z North Cape w Norwegii 1 marca 2009. Podróż poprzez 17 krajów będzie miała długość 30 000 km i połączy najbardziej wysunięte na południe i północ przylądki Nord Cape i Przylądek Dobrej Nadziei w Południowej Afryce. Sześć Keraxów i sześć Sherp przemierzy bezdroża z północy na południe, napotykając ciężkie warunki pogodowe, od siarczystego mrozu do ekstremalnego upału, pokonując najbardziej jałowe pustynie na ziemi.

Ekspedycja opuści Lyon, aby poprzez Luxemburg, Niemcy, Szwecję i Finlandię dotrzeć do North Cape w Norwegii gdzie nastąpi oficjalne rozpoczęcie wyprawy. Ta poprzedzająca właściwą ekspedycje cześć wyprawy pozwoli zaproszonym dziennikarzom i klientom z miast jak Kolonia czy Goeteborg zapoznać się z pojazdami Kerax i Sherpa.

ImageZ najdalszego północnego zakątka Europy karawana ruszy na południe poprzez przejście graniczne pomiędzy Norwegią i Rosją. Po drodze przejedzie przez miasta takie jak Murmańsk, Saint-Petersburg, Moskwę i Woroneż aż na Ukrainę. Na tym etapie karawana będzie miała za sobą 4000 km w ekstremalnie zimowych warunkach z zamieciami, gołoledzią i mrozem dochodzącym do – 30 stopni. Kolejne miasta po drodze to Kijów (Ukraina), Bukareszt (Rumunia), Sofia (Bułgaria) i mityczny Istambuł w Turcji. Następnie do granicy z Syrią i odwiedzając po drodze takie miejsca jak Palmyra, Petra karawana dotrze do pustyni Wadi Rum w Jordanii. Po zasłużonym kilkudniowym odpoczynku sześć Keraxów i sześć Sherp popłynie statkiem do Dżibuti. Stamtąd ruszy w dalszą drogę przez pustynię Danakil w Etiopii, Kenię, Tanzanię, Zambię, Botswanę, Namibię, aby w końcu po przejechaniu 30 000 km dojechać do Republiki Południowej Afryki, do Cape Town i Przylądka Dobrej Nadziei.

ImageCape to Cape to doskonały sprawdzian dla silników Euro 4/5 opartych na technologii SCR (Selective Catalytic Reduction) napędzających wszystkie 12 pojazdów biorących udział w wyprawie. Czteromiesięczna podróż będzie doskonałym sprawdzianem oraz miejscem promocji dla ekologicznych rozwiązań stosowanych prze Renault Trucks.

Cape to Cape będzie także przygodą życia dla kierowców prowadzących pojazdy, a wybranych z pośród kobiet i mężczyzn zatrudnionych w Renault Trucks. Ludzi, którzy  zgłosili się do udziału w wyprawie następnie okazali się najlepsi w trakcie 2 dniowych testów. Czterdzieści załóg składa się z ludzi o różnych narodowościach i różnym doświadczeniu w prowadzeniu ciężarówek, ale połączonych entuzjazmem i wspólnym celem - pragnieniem udziału we wspaniałej przygodzie.

ImageCape to Cape to kolejna wyprawa po Silk Road z 2005 roku sześć Keraxów i dwie Sherpy przemierzyły wtedy szlakiem Marco Polo drogę z Lyonu do Pekinu. Nieco ponad dwa miesiące zajęło karawanie Renault Trucks pokonanie 22 000 kilometrów dzielących stolicę jedwabiu od francuskiej stolicy ciężarówek. Podróż z jej trudnymi drogami, duktami, wydmami niebosiężnymi górami odbyła się bez żadnych poważnych problemów technicznych. W trakcie wyprawy Keraxy i Sherpy pokazały swoją wyjątkowa wytrzymałość oraz niezawodność a także niezwykłe wręcz zdolności terenowe.
Niezależnie od zagadnień technicznych cała trasa była wyzwaniem osobistym dla załóg. Pojazdy były prowadzone od startu do mety przez pracowników Renault Trucks którzy, na co dzień nie jeżdżą samochodami ciężarowymi. Dzięki wsparciu Renault Trucks cała załoga przeżyła niezapomnianą przygodę podróżując przez zapierające dech krajobrazy, przemierzając rożne kulturowo kraje.


Od 14 lutego do 8 lipca na stronie www.renault-trucks.com/capetocape będzie można śledzić przebieg wyprawy, oglądać zdjęcia czytać relacje uczestników. Juz teraz można na tej stronie znaleźć relację z rozpoznania, jakie przeprowadzono w 2008 roku.


materiały:
Renault Trucks

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL