Branża wynajmu systematycznie rośnie

Branża wynajmu systematycznie rośnie

Liderzy wynajmu długoterminowego z Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, podsumowali wyniki po sześciu miesiącach 2011 r. Razem z niezrzeszonym Masterlease obejmują już prawie 81 proc. branży flotowej.

Drugi kwartał był okresem stabilnego i umiarkowanego wzrostu - firmy członkowskie PZWLP łącznie finansowały i zarządzały 88.093 pojazdami. W porównaniu do rezultatu z końca czerwca ubiegłego roku, w trzech kategoriach tworzących wynajem długoterminowy Związek zyskał łącznie 15,6 proc., czyli 11.893 samochody. Po pierwszym półroczu 2011 w full service leasingu (FSL) były 72.472 auta, w leasingu z serwisem (LS) - 6.430, a w wyłącznym zarządzaniu - 9.191 pojazdów.

- Nasza branża skutecznie opiera się recesji. Spośród szesnastu raportujących dane podmiotów, dwanaście poprawiło wyniki, dwa utrzymały stan posiadania, a dwa nieznacznie straciły. Udział członków PZWLP w polskim rynku wynajmu długoterminowego to obecnie ponad 66 proc., a w kluczowym i najważniejszym produkcie, czyli full service leasingu, jest to 72,4 proc. - mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Łączny udział firm zrzeszonych w PZWLP - po uwzględnieniu wyników Masterlease - wyniósł 80,9 proc.  w całej branży i prawie 84,5 proc. w FSL. Największą w Związku liczbą pojazdów w wynajmie długoterminowym dysponował LeasePlan Fleet Management (16.149 aut), który został również liderem FSL (13.506) oraz wyłącznego zarządzania (2.622). W Leasingu z serwisem ponownie zwyciężył Bankowy Fundusz Leasingowy (2.903), w którego posiadaniu była również największa pojedyncza flota (1.006 pojazdów).

Źródło: PZWLP

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL