Fuso Canter - 150 000 pojazdów!

Fuso Canter - 150 000 pojazdów!


Mitsubishi Fuso podjęło produkcję na terenie Portugalii w 1980 r., na lokalizację swoich zakładów wybierając Tramagal, odległe o 150 kilometrów na północny wschód od Lizbony. Od roku 1996 fabryka w Tramagal w całości zajmuje się montażem lekkiego samochodu ciężarowego Fuso Canter na rynek europejski. W dniu 27 października z taśm produkcyjnych zakładów w Tramagal, w obecności portugalskiego premiera, José Socratesa, oraz Andreasa Renschlera, członka zarządu Daimler AG odpowiedzialnego za dział samochodów ciężarowych (Daimler Trucks), zjechał 150-tysięczny model samochodu Fuso Canter. Auto jest siódmą generacją modelu produkowanego od roku 1963, a zarazem najlepiej sprzedającym się pojazdem ciężarowym marki Fuso.
- Wyprodukowanie 150-tysięcznego Cantera w zakładach w Tramagal stanowi kamień milowy dla Daimler Trucks. Jest tak nie tylko dlatego, że marka Fuso realizuje dwa spośród kluczowych celów naszej firmy - kontynuację trendu wzrostowego w sektorze samochodów ciężarowych oczywiście, oraz coraz większą ekologiczność naszych produktów. Dzięki modelowi Canter marka Fuso odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę segmencie lekkich aut ciężarowych, poszerzając ofertę Daimler Trucks powiedział - Andreas Renschler.W roku 2007 ponad 450 pracowników wyprodukowało z górą 10 000 sztuk modelu Fuso Canter w fabryce w Tramagal. Fuso Europe zanotował w zeszłym roku 9,9-procentowy wzrost sprzedaży serii modelowej Canter, której wolumen zamknął się ogólną liczbą 10 200 samochodów (2006 r. - 9300), ustanawiając tym samym rekord sprzedaży Canterów w Europie. We wrześniu 2008 r. MFTE miał na swoim koncie już 8300 sprzedanych sztuk tego auta, czyli o 13 proc. więcej niż w roku poprzednim. A w Polsce sprzedanych zostało do końca września 2008 r. 285 aut, co stanowi wzrost o 27 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.Fabrykę w Tramagal otworzyła w 1964 r. portugalsko-francuska spółka joint venture zajmująca się produkcją samolotów wojskowych na potrzeby portugalskiej armii. Pojazdy użytkowe marki Mitsubishi zaczęto produkować w dystrykcie Santarém w roku 1980. Dziesięć lat później portugalski importer Mitsubishi (Mitsubishi Motors Portugal, MMP) przejął zakład i poczynił znaczące inwestycje. W roku 1996 Mitsubishi Motors Corporation podjął decyzję o skupieniu produkcji modelu Canter na rynek europejski właśnie w miejscowości Tramagal. MFTE montuje lekkie ciężarówki Canter w tej fabryce od 2004 r. Wtedy też zakłady produkcyjne w Tramagal zyskały swoje obecne miano Mitsubishi Fuso Truck Europa S.A.

Wśród najważniejszych rynków zbytu Fuso Canter należy dziś wymienić Francję, Włochy, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Niemcy i Portugalię. Mitsubishi Fuso zwiększył swoją obecność w Europie Wschodniej w roku 2008 otwierając filie Mitsubishi Fuso Canter na Węgrzech, w Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Bośni, Serbii i Czarnogórze. W efekcie firma dysponuje obecnie rozbudowaną siecią sprzedaży w 33 krajach Europy. Zakłady w Tramagal eksportują około 90 proc. swojej rocznej produkcji.W sierpniu Daimler uruchomił największy na kontynencie europejskim program testowy obejmujący flotę samochodów ciężarowych o napędzie hybrydowym Fuso Canter Eco Hybrid, oddaną do użytku ośmiu klientom marki. Celem zaplanowanego na trzyletni okres projektu jest uzyskanie świeżego spojrzenia na wykorzystanie przez klientów 7,5-tonowych samochodów ciężarowych o napędzie hybrydowym oraz zademonstrowanie wysokiej wydajności hybrydowego napędu dieslowsko-elektrycznego. Fuso Canter Hybrid spala do 15% mniej paliwa niż pojazd napędzany tradycyjnym silnikiem wysokoprężnym, a poziom emisji CO2 jest również odpowiednio niższy.


materiały: Daimler AG

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL