Czym podróżują piłkarze

Czym podróżują piłkarze


O
d sezonu 2008/2009 trener Jürgen Klinsmann i jego drużyna będą wygodnie i bezpiecznie podróżować na mecze ekskluzywnym autokarem typu MAN Lion’s Coach L Supreme. Autobus ten został przekazany klubowi FC Bayern München w ramach współpracy sponsoringowej z Grupą MAN Nutzfahrzeuge. Partnerstwo z tym klubem stwarza koncernowi doskonałe możliwości prowadzenia ukierunkowanych działań marketingowych i informacyjnych, w szczególności organizowania spotkań dla klientów przy okazji krajowych i międzynarodowych meczy.

Model Lion’s Coach Supreme znajduje się w ofercie firmy MAN od 2006 roku i należy do najlepszych autokarów w całej historii firmy MAN. Dotychczas wyprodukowano ponad 3 000 pojazdów tego typu. Autobus w wersji premium „Supreme“ z czarnym lakierem metalicznym, zamkniętym sufitem wewnętrznym i wykończony elementami wysokiej jakości z aluminium wyjątkowo dobrze pasuje do odnoszącej sukcesy monachijskiej drużyny FC Bayern München. W autokarze zastosowano silnik MAN Common Rail o mocy 480 KM, który dzięki nowoczesnej technologii MAN PURE DIESEL® spełnia obowiązujące wartości graniczne w zakresie emisji spalin bez konieczności dodawania do paliwa dodatkowych substancji.Wyposażenie autokaru zostało wykonane w dużym stopniu przy współpracy z firmą Frenzel i znacznie wykracza poza bogate wyposażenie seryjne. Jest tu wszystko, co może się przydać sportowcom: cztery opuszczane stoliki z elektrycznie regulowanymi nakładkami na nogi, 30 ekskluzywnych foteli skórzanych oraz mnóstwo różnych urządzeń multimedialnych, na przykład system audio Bang & Olufsen w wersji premium, cztery dziewiętnastocalowe monitory TFT, DVD oraz dostęp do sieci W-LAN. Telewizja sanitarna jest już dzisiaj standardem w autokarach przewożących drużyny sportowe. Przestronna kuchnia z tyłu autokaru wyposażona w płytę ceramiczną i maszynę do kostek lodu zapewnia sportowcom zdrowy serwis na pokładzie. Zainstalowany w bagażniku specjalny agregat prądu awaryjnego gwarantuje stałą gotowość do użytku wszystkich elementów tego wysokiej jakości wyposażenia.

Na pokładzie autokaru zapewniono odpowiednie środki bezpieczeństwa. Obok stosowanego już od wielu lat w pojazdach MAN systemu ABS (przeciwdziałającemu blokowaniu) i wzmocnionej zabudowy autobusu nowy autokar MAN Lion’s Coach Supreme wyposażony jest także w wersji seryjnej w system ESP (Electronic Stability Programme) i w system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu LGS (Lane Guard System). Wysokiej jakości reflektory ksenonowe oraz kamery z przodu i kamery jazdy wstecznej gwarantują stale optymalną widoczność. A kiedy piłkarze FC Bayern walczą na boisku o krajowe i międzynarodowe tytuły, elektroniczna instalacja alarmowa pomaga dopilnować kierowcy autobusu Sandrze König, aby wszystko pozostało w autobusie na swoim miejscu.
Obie marki autobusów MAN i NEOPLAN sprzedały w 2007 roku w ramach grupy MAN Nutzfahrzeuge ponad 7 300 pojazdów i od kilku lat mają już dobrą reprezentację swoich autokarów w niemieckiej Bundeslidze.


Image


materiały: MAN NutzfahrzeugeWyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL