Oszczędniej z FleetBoard

Oszczędniej z FleetBoard
Image Nowy moduł do analizy jazdy FleetBoard pomaga maksymalizować oszczędność paliwa każdego samochodu ciężarowego - bez względu na producenta

FleetBoard, wyposażony w narzędzie oceniające styl jazdy, jest już dostępny dla wszystkich samochodów ciężarowych, bez względu na producenta. Oznacza to, że od teraz dużo łatwiej będzie wprowadzić systemy zarządzania pojazdami i kierowcami wspólne dla całej floty. Do tej pory usługa ta była dostępna jedynie dla firm, które w swojej flocie miały wyłącznie samochody ciężarowe Mercedes-Benz.
Image Od czasu, gdy spółka FleetBoard zaczęła oferować swoje produkty i usługi, klienci posiadający samochody ciężarowe Mercedes-Benz mieli możliwość oszczędzić ponad 30 milionów litrów oleju napędowego. Powyższa usługa zarządzania pojazdami obejmuje system przyznawania punktów od 1 do 100 (od nieoszczędnych do wysoce oszczędnych stylów jazdy), a jej rozszerzenie oznacza, że mogą z niej korzystać floty mieszane, posiadające pojazdy MAN, DAF, Iveco i inne. Kryteria takie jak czas postoju, prędkość na drodze, nadmiernie wysokie obroty silnika, sposób hamowania oraz wskaźniki zużycia paliwa dostarczają istotnych informacji na temat każdego kierowcy i pojazdu. Operatorzy mogą korzystać z tych informacji w celu opracowania konkretnych programów szkoleniowych, dzięki którym każdy kierowca nauczy się jak używać biegów, aby przez cały czas utrzymać oszczędny styl jazdy.

Od momentu ich wprowadzenia na rynek, usługi zarządzania transportem FleetBoard były dostępne dla całej floty. Dzięki zarządzaniu podróżami i śledzeniu przesyłek dyspozytorzy mają bezpośredni kontakt z każdą ciężarówką: kierowcy mogą odpowiedzieć na napływające zamówienia przesyłając informacje o statusie poprzez urządzenie DispoPilot systemu FleetBoard; następnie system nawiguje ich do kolejnego miejsca przeznaczenia. Dr Ralf Forcher, Dyrektor Zarządzający FleetBoard, wyjaśnia, że "doświadczenia z klientami, którzy od wielu lat korzystają z naszych usług w zakresie floty i planowania zamówień, pokazują, jak dużą wartość dodaną niesie ze sobą system FleetBoard. Na przykład, nawet w logistycznie skomplikowanych sytuacjach, system ten pozwoli użytkownikom pokonać "wąskie gardła".

O FleetBoard
Spółka DaimlerChrysler Services FleetBoard GmbH ma siedzibę w Stuttgarcie. Oferuje telematyczne usługi internetowe dla celów nowoczesnego zarządzania pojazdami i transportem. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w branży systemów telematycznych dla pojazdów użytkowych i obecnie prowadzi działalność w ponad 20 krajach. Od momentu gdy w 2000 roku system FleetBoard wszedł na rynek, zostało w niego wyposażonych ponad 25 000 samochodów ciężarowych w ponad 800 firmach przewozowych. System FleetBoard jest dostępny dla samochodów ciężarowych i dostawczych wszystkich marek. FleetBoard posiada certyfikat DIN EN ISO 9001:2000, a w kwietniu 2004 r. został przetestowany i uzyskał certyfikat DEKRA.źródło: Mercedes-Benz Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL