Filtry sadzy DAF'a dla pojazdów Euro3

Filtry sadzy DAF'a dla pojazdów Euro3
Image DAF Trucks wprowadza filtr sadzy do zastosowania w używanych modelach CF i XF, wyposażonych w silniki Euro 3. Filtr ten pozwala na 50-procentową redukcję emisji cząstek sadzy.

DAF przewiduje możliwość doposażenia używanych pojazdów w pasywny filtr sadzy w silnikach Euro 3, zarówno 9,2-litrowych PE, jak i 12,6-litrowych XEC. Filtr składa się z falistej folii metalowej oraz porowatego metalu, który zbiera cząstki sadzy. Główną zaletą- filtra jest to, że nie może on zostać zablokowany oraz że nie ma on negatywnego wpływu na zużycie paliwa i niezawodność. Dodatkowo jest on całkowicie bezobsługowy. Filtr sadzy DAF, zintegrowany ze zrobionym ze stali nierdzewnej tłumikiem w rurze wydechowej zapewnia optymalny okres użytkowania ciężarówki.

Operatorzy transportu w Holandii, którzy zastosują nowy filtr, będą mogli skorzystać z narodowego programu subwencji, który wszedł w życie 1 października 2006 w celu promocji używania filtrów sadzy w istniejących ciężarówkach i autobusach. Subwencje przewidziane przez holenderski rząd na wyposażenie w filtry sadzy różnią się w zależności od klasy mocy, dochodząc do 6250 EUR w przypadku pojazdów z silnikami o mocy ponad 225 kW/306 KM. Oznacza to, że niemal wszystkie modele CF i wszystkie XF z silnikami Euro 3 mogą być zaopatrzone w filtr sadzy, bez ponoszenia kosztów przez operatorów transportu.

źródło: DAF Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL