Elektroniczny system poboru opłat w Portugalii

Elektroniczny  system poboru opłat w Portugalii

Firma Kapsch TrafficCom zdobyła kontrakt na budowę, wdrożenie i konserwację elektronicznego systemu poboru opłat w Portugalii. Umacnia ona w ten sposób swoją pozycję na rynku. Będzie on działał w warunkach wielopasmowego, swobodnego przepływu ruchu i obejmie nowe odcinki portugalskich dróg głównych o łącznej długości 520 km.

System tworzony dla portugalskiego operatora ASCENDI będzie wdrażany etapami od połowy października 2011 do października 2013 r. Przez dwa lata Kapsch TrafficCom zainstaluje w sumie 38 stacji pozwalających na elektroniczny pobór opłat. Rozwiązanie to wyeliminuje konieczność budowy manualnego systemu poboru opłat. Firma  zapewni także obsługę techniczną i konserwację systemu przez pięć kolejnych lat.

- Portugalia jest dla nas interesującym rynkiem już od dawna. Dla przykładu, wiele lat temu Kapsch zmienił istniejący elektroniczny system poboru opłat w Portugalii tak, by był kompatybilny z pozostałymi krajami europejskimi. Obecnie w rękach portugalskich kierowców znajduje się około 450 tys. urządzeń pokładowych. Gwarantują one płynne współdziałanie z innymi systemami -  mówi Michael Gschnitzer, Dyrektor Sprzedaży.

Wraz z ASCENDI, drogami koncesyjnymi zarządza łącznie siedem ściśle współpracujących podmiotów. Ich grupa jest odpowiedzialna za zarządzanie ponad 1370 km sieci drogowej w Portugalii. Kapsch TrafficCom jest międzynarodowym dostawcą innowacyjnych rozwiązań z zakresu telematyki ruchu drogowego. Firma koncentruje się na tworzeniu i dostarczaniu elektronicznych systemów poboru opłat drogowych (ETC), w szczególności w warunkach wielopasmowego, płynnego ruchu (MLFF), oraz na obsłudze technicznej i komercyjnej takich systemów. Dostarcza ona  również systemy zarządzania ruchem poprawiające bezpieczeństwo na drogach i umożliwiające kontrolę natężenia ruchu drogowego oraz systemy elektronicznego dostępu i zarządzania parkowaniem. Firma jest jednym z wiodących dostawców systemów elektronicznego poboru opłat drogowych na świecie z ponad 230 instalacjami wykonanymi w 38 krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w RPA. Kapsch TrafficCom dostarczył ponad 16 milionów urządzeń pokładowych (OBU) i wyposażył 12 000 pasów ruchu, jej siedziba znajduje się w Wiedniu, a  biura i przedstawicielstwa można znaleźć w 23 krajach.

Źródło:  Kapsch TrafficCom AG

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL