Boże Ciało bez korków

Boże Ciało bez korków
Image Święto Bożego Ciała to czas refleksji, a przede wszystkim spotkań rodzinnych. Już za chwilę wielu z nas wyruszy do domów, co spowoduje wzmożony ruch drogowy w całym kraju. Nowa odsłona serwisu mapowego Targeo pozwoli dokładnie zaplanować wyjazd i uniknąć uciążliwych robót drogowych
Prawie każdy kierowca chciałby dostać się do celu jak najszybciej. Wiele osób wyruszy w rodzinne strony jeszcze w środę po pracy i niechybnie utknie w korkach spowodowanych remontami dróg. W rezultacie dotrą do celu później, zmęczeni i podenerwowani. Na szczęście jest Targeo.

Serwis dostępny pod adresem mapa.targeo.pl jako pierwszy w Polsce zaoferował unikalne połączenie dokładnej mapy Polski z aktualnymi informacjami o utrudnieniach na drogach. Po wyznaczeniu trasy Targeo pokaże występujące po drodze utrudnienia i jakie mogą z ich powodu wyniknąć opóźnienia w podróży. Takie informacje pozwolą odpowiednio zaplanować czas podróży i ewentualnie zmodyfikować trasę.

„Mapa Targeo łączy w sobie planowanie trasy z aktualną informacją o utrudnieniach drogowych, co stanowi całkowicie nową jakość wśród internetowych serwisów mapowych. Baza utrudnień obejmuje około 500 punktów ze szczegółowymi opisami i ponad 1000 kilometrów remontowanych dróg. Informacje są codziennie aktualizowane, a dzięki możliwości wyznaczania trasy przez wiele punktów, można poprawić swój plan podróży tak, aby ominąć największe remonty.” – mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., współtwórcy platformy Targeo.

Targeo wykorzystuje bardzo dokładne mapy cyfrowe, te same, które doskonale sprawdzają się w systemie nawigacji satelitarnej AutoMapa. Dzięki temu serwis można także wykorzystać do planowania tras na weekendowe wycieczki rowerowe, również te po rzadziej uczęszczanych szlakach.

To nic nie kosztuje. Planując drogę do domu, można skorzystać z dostępnej bazy ponad 70 tysięcy punktów użyteczności publicznej (POI) oraz dodawać własne punkty. Punkty POI zostały pogrupowane w kilkudziesięciu kategoriach – hotele, restauracje, stacje benzynowe, autoserwisy, apteki, bankomaty i wiele innych. Dla planujących podróż samochodem szczególnie użyteczna będzie baza fotoradarów. To proste - wystarczy wybrać odpowiednią kategorię POI (np. fotoradary), przybliżyć wybrany fragment mapy, a Targeo pokaże punkty na trasie.

„Z precyzyjnej informacji o miejscach remontów dróg skorzystają też posiadacze urządzeń do nawigacji satelitarnej wyposażonych w AutoMapę. Mogą oni w miarę potrzeb uruchamiać funkcję automatycznego objazdu wskazanych odcinków, mając gwarancję, że wyjadą na drogę główną już za odcinkiem objętym utrudnieniem. Ka żdy kierowca zna to uczucie ulgi, gdy wreszcie przejedzie zakorkowany odcinek i ponownie zobaczy przed sobą wolną drogę. Targeo i Automapa zapewniają to samo, tyle, że bez czekania.” – dodaje Rafał Mikołajczak.

Po wyborze optymalnej trasy, przestudiowaniu utrudnień i sprawdzeniu fotoradarów, pozostaje już tylko wydrukować z Targeo mapę z trasą i wybrać się w podróż omijając irytujące korki.
źródło: Targeo.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL