Nowy Citroën Berlingo dla firm

Nowy Citroën Berlingo dla firm

ImageWraz nowym Berlingo, Citroën ma obecnie najszerszą i najpełniejszą w historii firmy gamę samochodów dostawczych. Wprowadzenie nowego Berlingo na rynek następuje po nowym Jumperze, nowym Jumpy oraz najmniejszym modelu w tej rodzinie - Nemo.

Po premierze Berlingo w 1996 roku, Citroën umocnił swoją pozycję wiodącej marki na rynku furgonetek (17% udziałów w rynku 27 krajów UE na koniec listopada 2007 roku). Berlingo stanowi obecnie 48% sprzedaży pojazdów dostawczych Citroëna w Europie (w 27 państwach - dane na koniec listopada 2007 r.), przy czym należy pamiętać, że niemal co piąty samochód Citroëna sprzedawany w Europie, to lekki pojazd dostawczy. Od chwili wprowadzenia wersji dostawczej Berlingo na rynek, na całym świecie sprzedanych zostało ponad 800.000 sztuk tego modelu.

Nowe Berlingo trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2008 roku, obok obecnej wersji Berlingo, która pozostanie w ofercie Citroëna w podstawowej wersji wyposażenia i będzie nadal dostępna na niektórych rynkach z silnikami HDi 75 KM i 1.4i 75 KM pod nazwą Berlingo First. Dysponując modelami Nemo, Berlingo First i Nowym Berlingo, Citroën będzie mógł zaoferować pełną gamę furgonetek, dostosowaną do zróżnicowanych potrzeb klientów.

Kluczowe hasło Nowego Berlingo to: funkcjonalność i wysokie osiągi, ale również nowoczesna stylizacja, komfort i niskie koszty użytkowania.

Znakomita funkcjonalność
W dążeniu do jak najlepszego spełnienia oczekiwań klientów firmowych w zakresie pojemności ładunkowej i przestronności, kabinę Nowego Berlingo wyposażono w system umożliwiający zmianę konfiguracji wnętrza Extenso®, pozwalający na przewóz ładunków o długości do 3 metrów lub przewóz 3 osób z przodu. Posiada on również tylne, asymetryczne dwuskrzydłowe drzwi oraz dysponuje przestrzenią ładunkową, umożliwiającą załadunek 2 europalet (do 3,7 m3 i do 850 kg ładowności w zależności od wersji). Ponadto, Nowe Berlingo może być wyposażone w 1 lub 2 boczne drzwi przesuwne, ułatwiające dostęp do przewożonego ładunku. Od września 2008 r., będzie on również dostępny w wersji „platforma”, przeznaczonej pod specjalne rodzaje zabudowy.

Nowoczesne i prestiżowe narzędzie pracy
Wspomniane wyżej dążenie do połączenia praktyczności i komfortu znajduje swoje odzwierciedlenie w stwarzającej jednocześnie wrażenie solidności i dynamiki stylizacji tego pojazdu. Przy pracach nad wyglądem Nowego Berlingo kierowano się ideą odejścia od tradycyjnego pojazdu dostawczego na rzecz stworzenia nowej osobowości samochodu, dodającej prestiżu kierowcy i wpływającej korzystnie na wizerunek jego firmy.

Szereg unikalnych, zwiększających komfort rozwiązań
W Nowym Berlingo zadbano również o pasażerów - zaoferowano im szereg wysokiej jakości elementów wyposażenia unikalnych w segmencie furgonetek (układ wspomagania ruszania na wzniesieniu, automatyczna klimatyzacja), również wyposażenia podnoszącego komfort (kierownica z regulacją w dwóch płaszczyznach) lub zapewniającego lepsze zachowanie na drodze (układ jezdny C4 Picasso, ESP i dostępny w opcji układ ostrzegający o spadku ciśnienia w oponach) oraz podnoszącego bezpieczeństwo (do 6 poduszek powietrznych).

Skuteczny samochód flotowy
Berlingo jest skuteczne pod każdym względem: moc, oszczędność paliwa i bezpieczeństwo w kabinie zostały maksymalnie zoptymalizowane. Jest równie doskonałe jeśli chodzi o zarządzanie. W Nowym Berlingo dostępna będzie bowiem innowacyjna funkcja umożliwiająca zdalne, systematyczne i automatyczne przesyłanie informacji niezbędnych do optymalnego zarządzania flotą pojazdów.

ZNAKOMITA FUNKCJONALNOŚĆ

Decydującymi parametrami, których spełnienia oczekuje klient firmowy, są dostępna pojemność ładunkowa, możliwość zmiany konfiguracji i przestronność. Nowe Berlingo spełnia te wymagania w niezwykle oryginalny i skuteczny sposób.

Duże wymiary zewnętrzne

Nowe Berlingo jest zdecydowanie większe. Jest obecnie o 24 cm dłuższe (4,38 m), o 8 cm szersze (1,81 m) i ma większy o 3,5 cm rozstaw osi (2,73 m).

Ponadto jest ono dostępne w wersji krótkiej lub długiej, w celu spełnienia oczekiwań jak największej liczby klientów. Wersja długa posiada dłuższy o 25 cm tylny zwis, zwiększający długość pojazdu do 4,63 m.

Oprócz zmienionych wymiarów, Nowe Berlingo odznacza się również większą przestrzenią ładunkową, mogącą pomieścić na szerokość 2 Europalety. Samochód może przyjąć do 3,3 m3 ładunku (do 3,7 m3 w wersji długiej) w porównaniu do 3 m3 w przypadku Berlingo First, a jego ładowność wynosi 625 lub 850 kg (750 kg w przypadku wersji długiej). Dzięki zwiększonym wymiarom, Nowe Berlingo jest wzorcowym modelem w segmencie furgonetek pod względem ładowności .

Większa uniwersalność


W celu zapewnienia dużej wszechstronności zastosowań i spełnienia jak największej liczby oczekiwań, klienci mają do dyspozycji kilka różnych typów kabin.

Kabina Extenso®

Citroën wprowadza innowację w segmencie furgonetek - wyróżniającą się licznymi zaletami modułową kabinę Extenso®.
- Boczny fotel pasażera można złożyć uzyskując całkowicie płaską podłogę, umożliwiająca przewóz ładunków o długości do 3 m. Uzyskany stosunek wewnętrznej długości przestrzeni ładunkowej do całkowitej długości zewnętrznej pojazdu (4,38 m) jest wyjątkowy w tym segmencie. Oparcie składanego fotela jest wykonane z blachy, dzięki czemu bez trudu wytrzymuje obciążenia do 50 kg.
- Fotel pasażera daje się również złożyć do pozycji „kinowej”, tzn. z uniesionym i dociśniętym do oparcia siedziskiem, co umożliwia przewóz wysokich ładunków.
- Kabina Extenso® umożliwia zwiększenie przestrzeni ładunkowej o 0,4 m3, do 3,7 m3 w przypadku wersji krótkiej i do 4,1 m3 w wersji długiej.
- Kabina ta może ponadto pomieścić z przodu 3 osoby, dzięki dodatkowemu środkowemu miejscu. Wnętrze daje się szybko i bez wysiłku dostosować do wszelkich potrzeb użytkowników.

Kabina 2-miejscowa

W przypadku pojazdu ze zwykłą kabiną, tzn. z 2 siedzeniami w pierwszym rzędzie, oparcie fotela pasażera można złożyć w celu optymalizacji przestrzeni ładunkowej.

Optymalna dostępność

Załadunek towarów jest łatwiejszy dzięki:

· Nisko umieszczonemu progowi załadunku
Próg załadunku umieszczony jest na wysokości 58,4 cm w wersji krótkiej o ładowności 625 kg, na wysokości 60,9 cm w wersji krótkiej o ładowności 850 kg i na wysokości 61,2 cm w wersji długiej.

· Przestrzeni ładunkowej z szerokim, prostokątnym, tylnym otworem drzwiowym
Dostęp do przestrzeni ładunkowej zapewniają asymetryczne, dwuskrzydłowe drzwi w układzie 2/3-1/3. W niektórych krajach mogą one być zastąpione tylną klapą z otwieraną lub stałą tylną szybą.
- Dwuskrzydłowe drzwi w układzie 2/3-1/3 ułatwiają przewóz długich ładunków, ponieważ pojazd może poruszać się z otwartym krótkim skrzydłem, a tablica rejestracyjna umieszczona jest na szerszym skrzydle. Rozwiązanie to pozwala zoptymalizować wielkość przestrzeni ładunkowej, zwłaszcza dzięki umieszczeniu krótkiego skrzydła na przedłużeniu osi bocznego fotela pasażera (składanego lub ze składanym oparciem w zależności od wersji). Ponadto, dwuskrzydłowe drzwi, dzięki kątowi otwarcia wynoszącemu 177°, umożliwiają Nowemu Berlingo cofnięcie się aż do krawędzi rampy w celu załadunku towaru.
- Otwierana szyba w wersjach z tylną klapą zapewnia ułatwiony dostęp do przestrzeni ładunkowej bez konieczności otwierania całej klapy, umożliwiając także przewóz długich przedmiotów przy stale widocznej tablicy rejestracyjnej.

· 1 lub 2 bocznych drzwi przesuwnych
W celu dodatkowego ułatwienia dostępu do wnętrza oraz załadunku, możliwy jest także wybór wersji z 1 lub 2 bocznymi drzwiami przesuwnymi.

Dzięki tak szerokiemu wyborowi dostępnych konfiguracji, Citroën może zaproponować każdemu klientowi firmowemu wersję Berlingo w pełni dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb.


NOWOCZESNE I PRESTIŻOWE NARZĘDZIE PRACY

Dzięki swojej stylizacji i innowacyjnym rozwiązaniom, Nowe Berlingo jest nowoczesnym i prestiżowym narzędziem pracy.

Nowoczesna i wywołująca wrażenie solidności stylizacja

Nowe Berlingo wyróżnia się atrakcyjną, dynamiczną i wywołującą wrażenie solidności stylizacją. Citroën oferuje klientom firmowym samochód jednocześnie solidny i elegancki.

· Dynamiczny i nowoczesny…

Dla podkreślenia przynależności modelu do marki, przód Nowego Berlingo opatrzony jest wyróżniającą się podwójną listwą z logo Citroëna. Szeroka i sięgająca daleko do przodu przednia szyba oraz ukryte na tle nadruku na przedniej szybie wycieraczki typu „flat blade” podkreślają nowoczesny i rasowy charakter samochodu.

Dynamiczny styl nie ogranicza się jedynie do przodu pojazdu. Płynna linia biegnąca od przednich do tylnych świateł, nadaje mu aerodynamiczny wygląd z profilu. Również boczne szyby odznaczają się oryginalnym i nowoczesnym kształtem.

W ofercie dostępnych jest wiele możliwych kombinacji z tylnymi szybami (częściowe lub całkowite przeszklenie bocznych powierzchni, tylna klapa i tylne dwuskrzydłowe drzwi), zapewniającymi bardzo dobre doświetlenie wnętrza kabiny.

· … a także solidny

Z przodu – obszerny, barwiony w masie zderzak, duże reflektory, duże lusterka wsteczne zapewniające dobrą widoczność oraz masywna maska, podkreślają zdecydowany charakter Nowego Berlingo.

Z boku – napięte kształty bocznych ścian, wyraźnie zaznaczone nadkola, szerokie boczne listwy ochronne oraz koła o dużej średnicy, świadczą o przystosowaniu do intensywnego użytkowania.

Tył pojazdu – spójny z resztą bryły, zapowiada również łatwość załadunku i dużą pojemność. Zarówno w oferowanej w niektórych krajach wersji z tylną klapą, jak i w wersji z tylnymi dwuskrzydłowymi drzwiami, tylne światła w każdej z nich są idealnie umieszczone poza strefą narażoną na kolizje.

· Stylizacja wnętrza zgodna z zewnętrznym stylem

Nowe Berlingo wyróżnia się atrakcyjną, nowoczesną i wywołującą wrażenie trwałości stylizacją wnętrza i może być wyposażony w:
- wykładzinę podłogową oraz panele drzwi z wstawkami z tkaniny na wysokości podłokietników,
- solidny i dający się zmywać dywanik z tworzyw sztucznych w kabinie. W ofercie dostępny jest również dywanik z tworzyw sztucznych dla przestrzeni ładunkowej.

Przestrzeń ładunkowa została tak zaprojektowana, aby uzyskać maksymalną objętość użyteczną. Wnętrze nadwozia zaprojektowano z dbałością o szczegóły, bez niepotrzebnych ozdobień, aby uczynić je bardziej eleganckim, przy jednoczesnym dostosowaniu do potrzeb poszczególnych branż (w szczególności przewidziano szereg punktów mocowania). Ponadto, cała dolna część bocznych paneli wewnętrznych w przestrzeni ładunkowej posiada listwy ochronne zwiększające wrażenie jakości i solidności oraz chroniące pojazd przed uszkodzeniami przez przewożone ładunki. Powyższe wewnętrzne elementy ochronne pozwalają zachować w idealnym stanie zewnętrzne blachy nadwozia. Zapewniają w ten sposób utrzymanie dobrego wyglądu Nowego Berlingo oraz kształtowanego przez niego wizerunku.


Biuro na kółkach

Nowe Berlingo jest czymś więcej niż zwykłym narzędziem pracy – to prawdziwe biuro na kółkach, ułatwiające użytkownikowi działalność zawodową i oferujące mu optymalną ilość wolnej przestrzeni w kabinie.

Oprócz licznych możliwości przedłużania przestrzeni ładunkowej, środkowy fotel kabiny Extenso® stanowi również zasadniczy element tego biura na kółkach. Jego oparcie tworzy po złożeniu stolik do pisania i jest wyposażone w taśmę do przytrzymywania dokumentów oraz podłokietnik, a w siedzisku znajduje się schowek o pojemności 7,6 litra, pozwalający w szczególności ukryć niektóre przedmioty.

W przypadku zwykłej kabiny z 2 siedzeniami z przodu, składane oparcie fotela pasażera posiada sztywną płytę służącą jako stolik do pisania i wyposażoną w 2 uchwyty na kubki.

Liczne i praktyczne schowki


Każde narzędzie lub przedmiot znajdzie dla siebie miejsce w Nowym Berlingo. Oprócz wyjątkowo obszernej przestrzeni ładunkowej, Nowe Berlingo posiada również niespotykaną liczbę schowków o całkowitej pojemności sięgającej 61 litrów. Wyposażono je w szereg szczególnie użytecznych schowków, takich jak schowek w desce rozdzielczej po stronie pasażera, schowek pod kierownicą, szuflada pod fotelem kierowcy (w pakiecie „komfort”), półka nad przednią szybą o pojemności 12,5 litra, ale przede wszystkim:

· Środkowa konsola

Jest ona dostępna w pakiecie „komfort" i mocowana na cokole między przednimi fotelami w konfiguracji z 2 miejscami z przodu. Ta przenośna konsola z dwoma uchwytami na kubki pełni rolę dodatkowego schowka o pojemności 13 litrów.

· Klapa w tylnej części dachu
Klapa ta jest oferowana w wersjach z tylnymi dwuskrzydłowymi drzwiami, wyposażonymi lub pozbawionymi bocznych drzwi przesuwnych. Umożliwia załadunek i przewóz długich przedmiotów przy zamkniętych drzwiach tylnych. Przy jej projektowaniu wiele uwagi poświęcono zapewnieniu szczelności.
KOMFORT GODNY SAMOCHODU OSOBOWEGO

Nowe Berlingo ma pełne prawo do miana osobowego samochodu dostawczego z uwagi na połączenie funkcjonalnego charakteru z unikalnymi w segmencie furgonetek elementami podnoszącymi komfort i świetnym zachowaniem na drodze.

Komfort w najszerszym tego słowa znaczeniu

· Komfort jazdy
W celu zapewnienia optymalnego poziomu komfortu na wszelkich rodzajach dróg, Nowe Berlingo wyposażone zostało w układ jezdny C4 Picasso, który w pełni udowodnił swoje zalety, zarówno pod względem komfortu, jak i właściwości jezdnych.
- Z przodu zastosowane zostało zawieszenie typu McPherson z trójkątnymi wahaczami dolnymi i stabilizatorem poprzecznym. Dzięki temu Nowe Berlingo wyróżnia się doskonałą precyzją działania układu kierowniczego, przy zachowaniu wysokiego komfortu prowadzenia.
- Złożona z odkształcalnej belki i stabilizatora poprzecznego konstrukcja zawieszenia tylnego charakteryzuje się ukośnym ustawieniem amortyzatorów, umożliwiającym zmniejszenie nadkoli i zwiększenie szerokości użytecznej. Jego zwymiarowanie i sztywność, dostosowane do różnych warunków jazdy, zapewniają uzyskanie parametrów jezdnych na najwyższym poziomie. Zawieszenie to zostało również wyposażone w dwumateriałowe podkładki dla zapewnienia najwyższego możliwego poziomu komfortu.

· Komfort akustyczny
Dobre samopoczucie w samochodzie zależy również od komfortu akustycznego. Aerodynamiczne kształty pojazdu pozwalają w znacznej mierze ograniczyć uciążliwy hałas. Silnik zamknięty został w dźwiękoszczelnych osłonach, podłogę wyposażono w powłokę chroniącą przed odpryskami żwiru, a w kabinie rozmieszczono wiele elementów wygłuszających (w obrębie przegrody czołowej, deski rozdzielczej i dachu). Poziom hałasu został zredukowany do minimum, aby zapewnić pasażerom Nowego Berlingo przyjemną jazdę.

Ergonomiczne i atrakcyjne miejsce kierowcy

Deska rozdzielcza odznacza się atrakcyjną stylizacją charakterystyczną dla samochodów typu SUV, a jednocześnie jest solidna i ułatwia codzienne użytkowanie samochodu. Kierowca ma do dyspozycji wygodny fotel i intuicyjnie rozmieszczone w zasięgu ręki przełączniki, jak na przykład umieszczoną na desce rozdzielczej dźwignię zmiany biegów. Może również regulować ustawienie kierownicy w dwóch płaszczyznach.

Fotele w Nowym Berlingo zapewniają poziom komfortu porównywalny do samochodu osobowego, zastosowane materiały są łatwe w utrzymaniu. Fotel kierowcy ma możliwość regulacji w pionie i może być wyposażony w podłokietnik. Dzięki temu kierowca może z łatwością dobrać najwygodniejszą dla siebie pozycję za kierownicą, co ma zasadnicze znaczenie na długich trasach.

Liczne i nowatorskie elementy wyposażenia

· Skuteczne układy wspomagające prowadzenie pojazdu

W ofercie Nowego Berlingo znalazło się wiele elementów wyposażenia służących ułatwieniu działalności zawodowej, takich jak układ wspomagania parkowania tyłem, ogranicznik i regulator prędkości czy układ automatycznego włączania świateł mijania (w ramach pakietu "Widoczność").

W wyposażeniu Nowego Berlingo znajduje się również układ wspomagania ruszania na wzniesieniu. Ta nowa funkcja jest zawsze oferowana łącznie z układem ESP, jeśli samochód jest w niego wyposażony. Umożliwia ona automatyczne, chwilowe unieruchomienie pojazdu na wzniesieniu (do 2 sekund po zwolnieniu pedału hamulca), co daje kierowcy czas na spokojne przeniesienie nogi z pedału hamulca na pedał gazu bez groźby cofnięcia się lub zjazdu samochodu po stoku, co jest szczególnie cennym zabezpieczeniem w przypadku obciążonego samochodu. Aktywacja tego układu następuje na wzniesieniu o nachyleniu powyżej 5% (dla stoków wznoszących przy jeździe do przodu i opadających przy jeździe do tyłu).

· Nowoczesne i praktyczne elementy wyposażenia wnętrza


Nowe Berlingo może być wyposażone w komputer pokładowy z wielofunkcyjnym wyświetlaczem, system audio z przełącznikami przy kierownicy przystosowany do odczytu plików MP3, zmieniarkę na 5 płyt CD bądź też zestaw głośnomówiący Bluetooth.

W niektórych krajach może również posiadać umieszczone w bagażniku gniazdo 12 V i przenośną lampkę, pełniącą rolę latarki i dodatkowego oświetlenia bagażnika. Czas świecenia lampki wykorzystywanej jako latarka wynosi 45 minut. Jest ona automatycznie doładowywana z chwilą ponownego umieszczenia w gnieździe i uruchomienia silnika.
BEZPIECZEŃSTWO DOSTOSOWANE DO POTRZEB UŻYTKOWNIKÓW FIRMOWYCH

Użytkownicy firmowi, podobnie jak i indywidualni, chcą podróżować w pełni bezpiecznie. Nowe Berlingo zapewnia wszystkim pasażerom wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego.

Doskonała widoczność

Nowe Berlingo stwarza poczucie bezpieczeństwa, zapewniając doskonałą widoczność swoim pasażerom. Powierzchnia przeszklona jest duża, dzięki panoramicznej szybie przedniej oraz, w zależności od opcji, szybom bocznym i dodatkowym szybom w tylnej części nadwozia. Co więcej, pozycja za kierownicą jest porównywalna do pozycji w samochodzie osobowym.
Cenną pomocą dla kierowcy są również duże zewnętrzne lusterka wsteczne oraz układ automatycznego włączania świateł mijania (w opcji w pakiecie „Widoczność”).

Wzorcowe zachowanie na drodze

· Doskonałe trzymanie się drogi

Nowe Berlingo może być wyposażone w układ ASR współpracujący z układem ESP oraz w ostrzeżenie o spadku ciśnienia w oponach, co stanowi ważną innowację w segmencie furgonetek. Podobnie jak pozostałe modele Citroëna, jest oferowane w standardzie z oponami firmy Michelin, stanowiącymi gwarancję wysokiej jakości.

· Wyjątkowa stabilność
Nowe Berlingo stwarza poczucie bezpieczeństwa dzięki znakomitej stabilności, uzyskanej dzięki dużemu rozstawowi osi, 15-calowym obręczom kół (195/65 R15), dużemu rozstawowi kół oraz układowi jezdnemu, stanowiącym dobitny przykład umiejętności konstruktorskich Citroëna w zakresie zachowania na drodze.

· Wzorcowa skuteczność układu hamulcowego
Nowe Berlingo jest wyposażone w standardzie w układ ABS oraz w elektroniczny układ rozdziału siły hamowania i układ wspomagania nagłego hamowania. Ponadto, dla poprawy bezpieczeństwa w trakcie hamowania, posiada układ automatycznego włączania świateł awaryjnych w przypadku gwałtownego hamowania.

· Możliwość przystosowania samochodu do ekstremalnych warunków eksploatacji
Citroën stworzył pakiet wyposażenia do jazdy w terenie, ułatwiający poruszanie się pojazdu po trudnych nawierzchniach, obejmujący specjalny typ opon zwiększających prześwit o 10 mm oraz osłonę zabezpieczającą silnik.

Dobra ochrona pasażerów

W ofercie dostępnych jest 6 poduszek powietrznych: poduszka powietrzna kierowcy (w standardzie), podwójna poduszka powietrzna po stronie pasażera, zapewniająca bezpieczeństwo również 3 pasażerowi w kabinie Extenso®, 2 boczne poduszki powietrzne oraz, w niektórych krajach, 2 kurtynowe poduszki powietrzne.

Nowe Berlingo jest wyposażone z przodu w 2 pasy bezpieczeństwa z regulacją wysokości, napinaczami oraz ogranicznikami napięcia, umożliwiającymi zmniejszenie siły nacisku na klatkę piersiową w chwili zderzenia. Posiada także kontrolkę oraz sygnał dźwiękowy, przypominający kierowcy o konieczności zapięcia pasów. Środkowy fotel w kabinie Extenso® jest wyposażony w 3-punktowy pas bezpieczeństwa, z prowadnicą pasa mocowaną do umieszczonej za fotelem kierowcy drabinki przytrzymywania ładunku. Fotel pasażera z przodu (w wersji 2-miejscowej) jest wyposażony w system mocowania fotelików dziecięcych Isofix oraz w trzeci punkt mocowania umieszczony za siedzeniem.

Nowe Berlingo dysponuje również szeroką ofertą systemów przytrzymania ładunku, od montowanej w standardzie 5-szczeblowej drabinki po pełną, lub wyposażoną w górnej części w kratkę, przegrodę z wyjmowaną klapą. Strefa ładunkowa posiada również 6 zaczepów służących do mocowania przewożonych ładunków.

W celu spełnienia najostrzejszych wymogów w zakresie bezpieczeństwa biernego, nadwozie Nowego Berlingo zostało wzmocnione, w szczególności w obrębie środkowego i tylnego słupka. Powyższe modyfikacje zapewniają niezbędną sztywność nadwozia, gwarantującą skuteczną ochronę pasażerów oraz sprężystość pozwalającą pochłaniać energię lżejszych uderzeń.

Doskonale zabezpieczony ładunek

W celu rozwiązania jednego z głównych problemów użytkowników firmowych, wszystkie drzwi strefy ładunkowej zaprojektowane zostały w sposób uwzględniający zabezpieczenie ładunku i narzędzi. Dwuskrzydłowe tylne drzwi są oferowane w standardzie w wersji nieprzeszklonej, co pozwala uniknąć niedyskretnych spojrzeń lub wybicia szyb. Zawiasy drzwi dwuskrzydłowych są niedostępne z zewnątrz, co utrudnia próby włamania. W ofercie znajduje się dodatkowo szereg rozwiązań służących zapewnieniu bezpieczeństwa przewożonych ładunków, takich jak:

· Automatyczna blokada drzwi
W celu ochrony pasażerów i ładunku przed próbami włamania, Nowe Berlingo zostało wyposażone w system automatycznej blokady drzwi i bagażnika z chwilą ruszenia

· Selektywna blokada drzwi

Daje ona możliwość zablokowania lub odblokowania dostępu do przestrzeni ładunkowej za pomocą przełącznika na desce rozdzielczej, niezależnie od tego czy drzwi kabiny są zamknięte czy otwarte. W ofercie znajduje się również dostępny w opcji w pakiecie „Plus” 3-przyciskowy pilot, umożliwiający zablokowanie lub odblokowanie wszystkich drzwi, a także selektywne odblokowanie przestrzeni ładunkowej (bocznych drzwi przesuwnych oraz tylnych drzwi / tylnej klapy).

· Superblokada
Nowe Berlingo jest także zabezpieczone przed kradzieżą przez superblokadę. Uniemożliwia ona na przykład otwarcie drzwi od wewnątrz po wybiciu którejś z szyb pojazdu. Nowe Berlingo to prawdziwa szafa pancerna.

· Alarm
W ofercie dostępny jest w opcji lub – w zależności od kraju sprzedaży – w akcesoriach ultradźwiękowy alarm objętościowy oraz alarm zbliżeniowy, służący wykrywaniu ruchu wewnątrz kabiny oraz otwarcia drzwi. Alarm objętościowy może być dezaktywowany za pomocą przycisku umieszczonego w dolnej części deski rozdzielczej, na lewo od kierownicy. Jego dezaktywacja umożliwia na przykład pozostawienie zwierzęcia wewnątrz pojazdu przy włączonym alarmie zbliżeniowym.
SKUTECZNY PARTNER

Silniki odznaczające się wysokimi osiągami…


W momencie wprowadzenia modelu do sprzedaży dostępne będą 3 jednostki napędowe: 1 silnik benzynowy i 2 silniki wysokoprężne Wszystkie będą oferowane z 5.przełożeniową skrzynią manualną. Każdy klient instytucjonalny znajdzie wśród nich silnik najlepiej odpowiadający jego oczekiwaniom.

- Silnik 1.6i 16v 90 KM. W tym nowym, montowanym w Nowym Berlingo silniku benzynowym, wiele uwagi poświęcono zwiększeniu momentu obrotowego przy niskich prędkościach obrotowych (132 Nm przy 2 500 obr/min) w celu pełnego wykorzystania jego możliwości. Jest to przykład doskonałego kompromisu między satysfakcjonującymi osiągami, a umiarkowanymi kosztami użytkowania. Jego maksymalna moc wynosi 66 kW przy 5500 obr/min (90 KM DIN).

- Silnik HDi 75 KM. Ta podstawowa jednostka w gamie silników wysokoprężnych osiąga dobry moment obrotowy przy niskich i średnich obrotach, wynoszący 185 Nm przy 1 750 obr/min. Gwarantuje komfort użytkowania przy zachowaniu umiarkowanych kosztów eksploatacji. Rozwija moc 55 kW przy 4000 obr/min (75 KM DIN).

- Silnik HDi 92 osiąga wyższy moment obrotowy (215 Nm przy 1750 obr/min), a przede wszystkim większą moc (66 kW przy 4000 obr/min).

… i przyjazne dla środowiska

Marka Citroën od wielu lat wkłada wiele wysiłku w opracowywanie i wprowadzanie na rynek ekologicznych i przyjaznych dla środowiska samochodów.

W ramach działań na rzecz ograniczania emisji CO2 i promowania odnawialnych źródeł energii, silniki HDi montowane w Nowym Berlingo są przystosowane do zasilania paliwem zawierającym do 30% biodiesla, i to bez jakichkolwiek modyfikacji .

Od grudnia 2008 roku, w silniku HDI 92 KM dostępny będzie filtr cząstek stałych FAP. Dzięki tej nowej jednostce napędowej, Nowe Berlingo otrzyma logo AIRDREAM, które wyróżnia najbardziej ekologiczne samochody w gamie Citroëna.

Pomimo znacznej pojemności ładunkowej, Nowe Berlingo zajmuje jedno z czołowych miejsc w swoim segmencie pod względem aerodynamiki, co ma bezpośredni wpływ na obniżenie zużycia paliwa.

Umiarkowane koszty

Mając świadomość jak dużym kosztem jest zakup samochodu dostawczego dla firm, Nowe Berlingo będzie oferowane po konkurencyjnej cenie, oferując jednocześnie szereg wysokiej klasy nowatorskich funkcji. Umiarkowane będą również koszty użytkowania tego pojazdu.

· Silniki cechujące się niskim spalaniem
Montowane w Nowym Berlingo silniki są oszczędne pod względem zużycia paliwa.

· Odpowiednio dostosowane przebiegi między przeglądami
W normalnych warunkach użytkowania przeglądy należy wykonywać co 20.000 km lub 2 lata w wersjach z silnikiem wysokoprężnym i co 30.000 km lub 2 lata w przypadku wersji benzynowych .
· Wydłużona trwałość części zamiennych
W Nowym Berlingo zastosowano części eksploatacyjneh o wydłużonej trwałości. I tak na przykład w normalnych warunkach użytkowania pasek rozrządu w silnikach wysokoprężnych wymieniany jest co 240.000 km lub co 10 lat.

· Bieżące czynności obsługowe w zasięgu możliwości użytkowników
Sposób zabudowy komory silnika, zapewniający ułatwiony dostęp do poszczególnych zbiorników płynów, umożliwia użytkownikowi wykonanie samemu i bez najmniejszego trudu niektórych czynności.

· Solidne i łatwe do oczyszczenia materiały
Obniżenie kosztów użytkowania i przeglądów było również możliwe dzięki zastosowaniu solidnych i łatwych do oczyszczenia materiałów, takich jak obicia siedzeń, wykładziny i dywaniki podłogowe w kabinie czy też syntetyczne pokrycie podłogi w przestrzeni ładunkowej. Nowe Berlingo zostało zaprojektowane w sposób zapewniający odpowiednią wytrzymałość przy intensywnym użytkowaniu.

Samochód dostawczy przystosowany wstępnie do wszelkich typów zabudów

Kontynuując sukces unikalnej w tym segmencie wersji platformy do zabudowy Berlingo First, Nowe Berlingo jest również oferowane w analogicznej wersji, opracowanej we współpracy z wykonawcami zabudów. Jego ładowność, wynosząca 1000 kg, wychodzi naprzeciw potrzebom wykonawców zabudów, umożliwiając przekształcenie go w samochód-chłodnię, pick-up, wywrotkę, samochód ratowniczy…

Nowe Berlingo posiada instalację elektryczną i elektroniczną „Full CAN” najnowszej generacji, którego najważniejszymi zaletami są: uproszczenie i zmniejszenie liczby wiązek przewodów oraz połączeń elektrycznych oraz większa niezawodność. Instalacja umożliwia ponadto zaoferowanie użytkownikom nowych funkcji (regulator i ogranicznik prędkości, alarm spadku ciśnienia w oponach, telefoniczny zestaw głośnomówiący Bluetooth, …) Jednakże zastosowany w tym przypadku zabezpieczony protokół wymiany danych uniemożliwia wykonanie podłączenia dodatkowych urządzeń oferowanych przez wykonawców zabudów. Nowe Berlingo jest dlatego wyposażone w dedykowany interfejs, umożliwiający podłączenie funkcji i urządzeń montowanych w ramach zabudowy bez naruszania elektrycznej/elektronicznej architektury pojazdu. Moduł dla wykonawców zabudów (BTC) jest dostępny w wersjach dostawczych (w standardzie w wersji platformy z kabiną) oraz w wersjach osobowych dla producentów wyspecjalizowanych w zabudowie pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych. Jest on zawsze oferowany łącznie z najmocniejszym akumulatorem, rozrusznikiem i alternatorem.

Ułatwiona obsługa floty pojazdów

Korzystając z doświadczenia w zakresie samochodów automatycznie nawiązujących komunikację (usługa pogotowia medycznego i assistance połączona z lokalizacją pojazdu), Citroën przygotował unikalną ofertę, umożliwiającą klientom firmowym optymalizację obsługi posiadanych flot.

Nowe Berlingo jest pierwszym samochodem z gamy Citroëna przystosowanym do automatycznego (2 razy w tygodniu) wysyłania informacji, takich jak przebieg, bądź też informacji o charakterze diagnostycznym (np. : poziom oleju). Samochód może również wysyłać w czasie rzeczywistym niektóre komunikaty ostrzegawcze dotyczące podzespołów mechanicznych (np.: przekroczony przebieg do najbliższego przeglądu) lub bezpieczeństwa (np.: spadek ciśnienia oleju). Dzięki tej usłudze, osoba zarządzająca flotą pojazdów dysponuje wiarygodnymi i regularnie aktualizowanymi informacjami.

Usługa ta jest oferowana przez Citroën Partenaire Entreprises w postaci opcji w ramach umowy najmu długoterminowego. Wyżej wymienione informacje są przesyłane do pracownika zarządzającego flotą przez Internet, przy pomocy narzędzia Interp@rc2.

Firmy wyspecjalizowane w wynajmie samochodów, będące klientami Citroëna, mogą wykupić tę usługę i będą otrzymywały w/w dane bezpośrednio pocztą elektroniczną.

Usługa ta będzie dostępna na terenie Francji już od dnia wprowadzenia na rynek Nowego Berlingo, a następnie w 2008 roku zostanie rozszerzona na pozostałe modele gamy Citroëna.

 

 

źródło: Citroën Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL