Umiesz liczyć? Licz na DS Tacho.

Umiesz liczyć? Licz na DS Tacho.
ImageW meandrach przepisów prawa transportowego łatwo się pogubić. Szczególnie, że zmieniają się z niezwykłą częstotliwością. Tymczasem konsekwencje w przypadku stwierdzenia uchybień np. w zakresie prowadzenia dokumentacji lub naruszania czasu pracy są bardzo dotkliwe i uderzają w kieszeń właściciela firmy transportowej. Kary nakładane na przedsiębiorstwa transportowe sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co zrobić, aby zatrzymać te pieniądze w firmie? Firma Data System wraz z kancelarią podatkową proponuje kompleksowe rozwiązanie tego problemu.

Łatwo znaleźć firmę zewnętrzną, która zgodzi się prowadzić dokumentacje, lub obliczy na podstawie danych z tachografów czas pracy kierowców w firmie transportowej. Nie zmienia to jednak faktu, że odpowiedzialność za błędy w dalszym ciągu leży po stronie firmy transportowej. Data System, jak zwykle poszła dalej i postanowiła wyjść na przeciw oczekiwaniom rynku, wprowadzając na rynek usługę DS Tacho. To rozwiązanie pozwala na kompleksową obsługę firmy transportowej w zakresie prowadzenia dla kierowców dokumentacji kadrowej i rozliczania czasu pracy, ale tym co wyróżnia produkt z szeregu innych ofert na rynku, jest wzięcie pełnej odpowiedzialności finansowej za uchybienia wykryte podczas kontroli Inspekcji Transportu Drogowego i innych organów kontrolnych. W zakresie usługi DS Tacho mieści się prowadzenie dokumentacji, przeprowadzanie odpowiednich szkoleń dla kierowców i bieżące dopasowywanie się do zmian w przepisach transportowych.

Firmy, które miały już do czynienia z inspekcjami, i które odczuły dotkliwie ich konsekwencje mogą liczyć na pomoc w zminimalizowaniu oddźwięku nałożonych sankcji. W ramach usługi DS Tacho nie tylko diagnozuje się problem podczas bezpłatnego audytu, ale od razu wdraża się rozwiązania, by uniknąć powtarzania tych samych błędów. Szczególnie w przypadku firm, specjalizujących się w przewozie ładunków niebezpiecznych, szkolenia i prowadzenie dokumentacji kadrowej pozwalającej na kontrolę uprawnień i certyfikatów personelu stanowią niewątpliwe atuty przemawiające za wdrożeniem usługi DS Tacho.


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL