Kula gaśnicza - ochrona przed pożarem

Kula gaśnicza - ochrona przed pożarem
ImageZapewnienie bezpieczeństwa i ochrony przewożonego towaru jest najważniejszym zadaniem dla przewoźnika. Dzięki najnowszemu produktowi przeciwpożarowemu, kuli gaśniczej, można prowadzić spokojnie.

Pożary podczas transportu zdążają się bardzo często. Ogień trawi nie tylko ciężarówki wraz z przewożonym towarem, ale także przyłączone do nich przyczepy i lawety. Kierowca będąc zajętym jazdą przeważnie zauważa płomienie kiedy nic już nie jest w stanie zrobić. W takich przypadkach kula gaśnicza to rozwiązanie idealne.


Kula gaśnicza to doskonałe w swej prostocie urządzenie przeznaczone do gaszenia pożarów jeszcze w zarodku. To nic innego jak zamknięty w styropianowej oprawie proszek gaśniczy, połączony z niewielkim ładunkiem wybuchowym, zakończonym lontem. Całość pokrywa syntetyczna powłoka. W momencie, gdy płomienie dotrą do urządzenia, w przeciągu 3 do 10 sekund ładunek aktywuje się, wyrzucając proszek gaśniczy.

Kula gaśnicza jest o tyle nowatorskim produktem, że aktywuje się automatycznie pod wpływem kontaktu z ogniem. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze (1,3 kg) produkt może być przymocowany zarówno pod maską samochodową, jak i w naczepie w okolicach przewożonego ładunku. Pełni funkcję „śpiącego strażaka”, w momencie, gdy tak zainstalowana kula zetknie się z płomieniem, wybucha gasząc ogień.

Zależnie od umiejscowienia, produkt jest w stanie zdławić ogień w granicach do 10 metrów kwadratowych, zatem kilka takich kul praktycznie redukuje do zera możliwość rozprzestrzenienia się ognia.

Innym sposobem zastosowania kuli jest instalacja pod maską samochodu. Taki montaż chroni pojazd przed pożarem
w okolicy silnika. Warto dodać, że produkt nie aktywuje się ani pod wpływem wysokiej temperatury, ani podczas silnego uderzenia, działa tylko w razie kontaktu z ogniem. Jest całkowicie bezpieczny, trzeba jednak pamiętać, aby umieścić kulę tak, by nie miała bezpośredniego kontaktu z gorącymi powierzchniami.

Skuteczność produktu potwierdza szereg rekomendacji m.in. Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa
 i Higieny Pracy oraz Stowarzyszenia Pożarników Polskich. Produkt posiada też certyfikat ISO 9001:2000 oraz wiele innych, które są gwarancją najwyższej jakości. Transport Kuli gaśniczej jest zgodny z klasyfikacją ADR i RID.

Produkt jest aktywny przez 5 lat, kosztuje średnio 199 złotych.


  

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL