Trzy rekordy prędkości dla hybrydowego Volvo

Trzy rekordy prędkości dla hybrydowego Volvo

28 czerwca w Hultsfred, w Szwecji, ustanowiono dwa rekordy świata i jeden rekord Szwecji. Boije Ovebrink (szwedzki kierowca wyścigowy) - ustanowił te (nieoficjalne) rekordy prędkości w klasie samochodów ciężarowych z napędem hybrydowym. Jego bolid - Mean Green - to specjalnie zmodyfikowane Volvo VN, w którym zaimplementowano najnowszą technologię hybrydową Volvo Trucks.

Zaczęło się od próby prędkości ma dystansie 500 m ze startu zatrzymanego, zakończonej wynikiem 115,349 km/h. Następnie, podobną próbę przeprowadzono na dystansie 1000 m, podczas której pojazd osiągnął średnią prędkość 152,253 km/h. Trzeci i ostatni rekord ustanowiony tego dnia to średnia prędkości 218,780 km/h na dystansie 1 km ze startu lotnego.

Próby prędkości na lotnisku Hultsfred odbywały się pod nadzorem przedstawiciela FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa). Aby wyniki osiągnięte przez Mean Green mogły zostać uznane za oficjalne rekordy, FIA musi je jeszcze przeanalizować i potwierdzić.
 
- Mean Green to ekscytujący projekt, który wzbudza ogromne zainteresowanie entuzjastów samochodów ciężarowych i sportów motorowych. Jednocześnie ujawnia pełny potencjał hybrydowej technologii Volvo. W imieniu Volvo Trucks gratuluję Boijemu Ovebrinkowi i jego zespołowi nowego rekordu i życzę im dalszych sukcesów w związku z tym projektem- mówi Tommy Kohle, wiceprezes ds. Corporate Communications w Volvo Trucks.

Źródło: Volvo Trucks

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL